Clasament · bilanțuri 2025
Top 100 Producători Termopane (PVC/Aluminiu) din România după numărul de angajați
Firmele cu activitate autorizată în domeniul „Producători Termopane (PVC/Aluminiu)” care au raportat cifră de afaceri sunt 78.993, cu o cifră de afaceri cumulată de 554,62 mld. lei și 800.449 de angajați. Pe primul loc după numărul de angajați este COMPANIA NATIONALA DE CAI FERATE "CFR" SA, cu 23.666 angajați; primele 100 de firme însumează 30,4% din totalul angajaților.
| # | Firma | Localitate | Cifra de afaceri | Profit net | Angajați | An |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | COMPANIA NATIONALA DE CAI FERATE "CFR" SA | București Sector 1 | 1,19 mld. lei | -548,9 mil. lei | 23.666 | 2025 |
| 02 | REGIA NATIONALA A PADURILOR ROMSILVA RA | București Sector 2 | 3,1 mld. lei | 65,4 mil. lei | 13.084 | 2025 |
| 03 | DEDEMAN SRL | Bacău | 13,16 mld. lei | 1,64 mld. lei | 12.702 | 2025 |
| 04 | AUTOMOBILE-DACIA SA | Mioveni, Argeș | 29,92 mld. lei | 629,2 mil. lei | 10.556 | 2025 |
| 05 | SOCIETATEA NATIONALA DE TRANSPORT FEROVIAR DE CALATORI - CFR - CALATORI SA | București Sector 1 | 3,24 mld. lei | -43,4 mil. lei | 10.192 | 2025 |
| 06 | SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC OLTENIA S.A. | Târgu Jiu, Gorj | 3,47 mld. lei | -1,11 mld. lei | 7.950 | 2025 |
| 07 | ARAMIS INVEST SRL | Baia Mare, Maramureș | 2,01 mld. lei | 31,4 mil. lei | 6.992 | 2025 |
| 08 | TEHNOSTRADE SRL | Bacău | 4,9 mld. lei | 506,6 mil. lei | 6.748 | 2025 |
| 09 | OMV PETROM SA | București Sector 1 | 30,83 mld. lei | 3,07 mld. lei | 6.701 | 2025 |
| 10 | ALTEX ROMANIA SRL | Voluntari, Ilfov | 8,21 mld. lei | 228,5 mil. lei | 6.600 | 2025 |
| 11 | MICHELIN ROMANIA S.A. | Voluntari, Ilfov | 5,87 mld. lei | -18,9 mil. lei | 5.166 | 2025 |
| 12 | LIBERTY GALATI S.A. | Galați | 2,12 mld. lei | -1,62 mld. lei | 4.902 | 2024 |
| 13 | SELGROS CASH & CARRY SRL | Brașov | 4,46 mld. lei | -47,3 mil. lei | 4.822 | 2025 |
| 14 | SOCIETATEA NAȚIONALĂ DE TRANSPORT GAZE NATURALE TRANSGAZ SA | Mediaș, Sibiu | 2,83 mld. lei | 788,2 mil. lei | 3.983 | 2025 |
| 15 | VARD SHIPYARDS ROMANIA S.A. | Tulcea | 2,78 mld. lei | -10 mil. lei | 3.924 | 2024 |
| 16 | METRO CASH & CARRY ROMANIA SRL | București Sector 3 | 11,91 mld. lei | 22,5 mil. lei | 3.900 | 2025 |
| 17 | LEROY MERLIN ROMANIA SRL | București Sector 2 | 3,74 mld. lei | 65,6 mil. lei | 3.640 | 2025 |
| 18 | COMPANIA MUNICIPALĂ TERMOENERGETICA BUCUREȘTI S.A. | București Sector 4 | 2,22 mld. lei | -222,3 mil. lei | 3.326 | 2025 |
| 19 | IBM ROMANIA SRL | București Sector 6 | 1,26 mld. lei | 65,6 mil. lei | 3.281 | 2025 |
| 20 | HORSE ROMANIA S.A. | Mioveni, Argeș | 5,46 mld. lei | 23,5 mil. lei | 2.749 | 2025 |
| 21 | RAJA SA | Constanța | 615,9 mil. lei | 43,3 mil. lei | 2.410 | 2025 |
| 22 | SOCIETATEA NATIONALA "NUCLEARELECTRICA" SA | București Sector 1 | 5,63 mld. lei | 2,4 mld. lei | 2.377 | 2025 |
| 23 | SOCIETATEA COMPLEXUL ENERGETIC VALEA JIULUI S.A. | Petroșani, Hunedoara | 123,9 mil. lei | -78,6 mil. lei | 2.262 | 2025 |
| 24 | ROMANIAN SECURITY SYSTEMS SRL | București Sector 2 | 212,7 mil. lei | 9,3 mil. lei | 2.240 | 2025 |
| 25 | AVIVA SRL | Baia Mare, Maramureș | 688,3 mil. lei | -3,8 mil. lei | 2.236 | 2025 |
| 26 | COMPANIA ROMPREST SERVICE SA | București Sector 1 | 268,1 mil. lei | 9,6 mil. lei | 2.180 | 2024 |
| 27 | WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI | București Sector 2 | 2,23 mld. lei | -194,8 mil. lei | 2.179 | 2025 |
| 28 | ARABESQUE SRL | Galați | 2,54 mld. lei | 40,5 mil. lei | 2.177 | 2025 |
| 29 | APA NOVA BUCURESTI SA | București Sector 2 | 1,45 mld. lei | 27,5 mil. lei | 2.048 | 2025 |
| 30 | ARTROM STEEL TUBES S.A. | Slatina, Olt | 1,25 mld. lei | 17,6 mil. lei | 1.968 | 2025 |
| 31 | SILCOTUB SA | Zalău, Sălaj | 3,41 mld. lei | 227,5 mil. lei | 1.848 | 2025 |
| 32 | LUGERA & MAKLER SRL | București Sector 3 | 257,3 mil. lei | 2 mil. lei | 1.847 | 2025 |
| 33 | SIEMENS ENERGY S.R.L. | București Sector 5 | 1,34 mld. lei | 90,8 mil. lei | 1.779 | 2025 |
| 34 | LUGERA SERVICII PROFESIONALE S.R.L. | București Sector 3 | 199,3 mil. lei | 2,2 mil. lei | 1.730 | 2025 |
| 35 | AEROSTAR SA | Bacău | 620,4 mil. lei | 98 mil. lei | 1.699 | 2025 |
| 36 | APAVITAL SA | Iași | 530,6 mil. lei | 61,8 mil. lei | 1.616 | 2025 |
| 37 | PROHUMAN APT RESOURCES S.R.L. | București Sector 1 | 219,5 mil. lei | -483 mii lei | 1.608 | 2025 |
| 38 | CASA NOASTRA S.R.L. | Pielești, Dolj | 589 mil. lei | 52,5 mil. lei | 1.576 | 2024 |
| 39 | PHINIA DELPHI ROMANIA S.R.L. | Brătuleni (com. Miroslava), Iași | 1,78 mld. lei | 111,5 mil. lei | 1.487 | 2025 |
| 40 | Porr Construct SRL | București Sector 2 | 1,99 mld. lei | 206,5 mil. lei | 1.434 | 2025 |
| 41 | STRABAG SRL | București Sector 5 | 1,76 mld. lei | 251,2 mil. lei | 1.425 | 2025 |
| 42 | HORNBACH CENTRALA SRL | Domnești, Ilfov | 1,71 mld. lei | -17,2 mil. lei | 1.416 | 2025 |
| 43 | CHIMCOMPLEX SA BORZESTI | Onești, Bacău | 1,06 mld. lei | -214,8 mil. lei | 1.411 | 2025 |
| 44 | PROHUMAN APT S.R.L. | București Sector 1 | 179,6 mil. lei | 3,1 mil. lei | 1.393 | 2025 |
| 45 | ELNET SECURITY SRL | București Sector 5 | 104,1 mil. lei | 648 mii lei | 1.390 | 2025 |
| 46 | COMPANIA NATIONALA "AEROPORTURI BUCURESTI" SA | Otopeni, Ilfov | 1,65 mld. lei | 789,7 mil. lei | 1.374 | 2025 |
| 47 | ANTIBIOTICE SA | Iași | 645,3 mil. lei | 51,8 mil. lei | 1.370 | 2025 |
| 48 | CAROLI FOODS GROUP SRL | Pitești, Argeș | 626,8 mil. lei | -21,9 mil. lei | 1.365 | 2025 |
| 49 | IKEA ROMANIA S.A. | București Sector 1 | 1,46 mld. lei | 17,3 mil. lei | 1.361 | 2024 |
| 50 | SANTIERUL NAVAL DAMEN GALATI SA | Galați | 422 mil. lei | 40,5 mil. lei | 1.346 | 2025 |
| 51 | CONSTRUCTII ERBASU SA | București Sector 1 | 2,27 mld. lei | 332,8 mil. lei | 1.300 | 2024 |
| 52 | SOCIETATEA NATIONALA A SARII SA | București Sector 1 | 392,9 mil. lei | 66,9 mil. lei | 1.277 | 2025 |
| 53 | ELECTROMONTAJ SA | București Sector 4 | 963 mil. lei | 71,7 mil. lei | 1.255 | 2025 |
| 54 | AGENTIA DE SERVICII PROFESSIONAL SRL | București Sector 5 | 117,4 mil. lei | 48 mii lei | 1.255 | 2025 |
| 55 | SOCIETATEA DE SERVICII HIDROENERGETICE HIDROSERV S.A. | București Sector 2 | 363,7 mil. lei | 24,6 mil. lei | 1.234 | 2025 |
| 56 | MOVEOS SRL | Rovinari, Gorj | 116,1 mil. lei | 5,9 mil. lei | 1.215 | 2025 |
| 57 | Holcim (Romania) SA | București Sector 2 | 2,96 mld. lei | 534,5 mil. lei | 1.164 | 2025 |
| 58 | COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC CLUJ NAPOCA S.A. | Cluj-Napoca | 263,4 mil. lei | 3,9 mil. lei | 1.142 | 2025 |
| 59 | ROMPETROL RAFINARE SA | Năvodari, Constanța | 17,31 mld. lei | 268,7 mil. lei | 1.106 | 2025 |
| 60 | WALDEVAR ENERGY S.R.L. | Tulcea | 436 mil. lei | 50,4 mil. lei | 1.071 | 2025 |
| 61 | TANCRAD SRL | Galați | 539,7 mil. lei | 16,8 mil. lei | 1.070 | 2025 |
| 62 | AIRBUS AEROSTRUCTURES S.R.L. | Ghimbav, Brașov | 814 mil. lei | 48,5 mil. lei | 1.069 | 2025 |
| 63 | AQUATIM SA | Timișoara | 383,3 mil. lei | 69,1 mil. lei | 1.027 | 2025 |
| 64 | COMPANIA DE APA OLTENIA SA | Craiova, Dolj | 274,8 mil. lei | 37,2 mil. lei | 1.021 | 2025 |
| 65 | MINPREST SERV SA | Vârț (oraș Rovinari), Gorj | 66,5 mil. lei | 181 mii lei | 994 | 2025 |
| 66 | ARCADA COMPANY SA | Galați | 1,67 mld. lei | 516,4 mil. lei | 976 | 2025 |
| 67 | BOROMIR IND SRL | Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 572,1 mil. lei | 43,4 mil. lei | 971 | 2025 |
| 68 | PLIMOB SA | Sighetu Marmației, Maramureș | 211,6 mil. lei | 1,1 mil. lei | 951 | 2025 |
| 69 | COMPANIA NAȚIONALĂ ROMARM S.A. BUCUREȘTI FILIALA SOCIETATEA UZINA MECANICĂ CUGIR S.A. | Cugir, Alba | 243,5 mil. lei | 32,8 mil. lei | 949 | 2025 |
| 70 | IMSAT SA | București Sector 6 | 526,2 mil. lei | 27,5 mil. lei | 948 | 2025 |
| 71 | AZOMURES SA | Târgu Mureș, Mureș | 1,15 mld. lei | -1,24 mld. lei | 942 | 2025 |
| 72 | CONCELEX SRL | București Sector 1 | 1,26 mld. lei | 152,1 mil. lei | 910 | 2024 |
| 73 | SANTIERUL NAVAL CONSTANTA SA | Constanța | 308,7 mil. lei | -50,7 mil. lei | 877 | 2025 |
| 74 | CONFIND SRL | Câmpina, Prahova | 268,1 mil. lei | 16,2 mil. lei | 877 | 2025 |
| 75 | EUROPEAN FOOD INTERNATIONAL S.R.L. | Ștei, Bihor | 286,7 mil. lei | 25,6 mil. lei | 874 | 2025 |
| 76 | KOBER SRL | Dumbrava Roșie, Neamț | 578,5 mil. lei | 77,5 mil. lei | 850 | 2025 |
| 77 | SIEMENS SRL | București Sector 6 | 718,4 mil. lei | 60,6 mil. lei | 849 | 2025 |
| 78 | WEIDMÜLLER INTERFACE ROMANIA SRL | Tăuții-Măgherăuș (oraș Tăuții-Măgherăus), Maramureș | 365,5 mil. lei | 5,1 mil. lei | 849 | 2025 |
| 79 | BILKA STEEL SRL | Brașov | 1,6 mld. lei | 202,7 mil. lei | 824 | 2025 |
| 80 | IRIS SERVICE CIUC SA | Miercurea Ciuc, Harghita | 150,5 mil. lei | 3,1 mil. lei | 821 | 2025 |
| 81 | TRANSPORT CĂLĂTORI EXPRESS S.A. | Ploiești, Prahova | 116,8 mil. lei | -14,1 mil. lei | 818 | 2025 |
| 82 | COMPANIA APA BRASOV SA | Brașov | 262,6 mil. lei | 65,1 mil. lei | 813 | 2025 |
| 83 | B+N INTEGRATED FACILITY SERVICES S.R.L. | București Sector 1 | 114,2 mil. lei | 353 mii lei | 791 | 2025 |
| 84 | TIAB SA | București Sector 1 | 429,2 mil. lei | 30,5 mil. lei | 784 | 2025 |
| 85 | ACET SA | Suceava | 160,4 mil. lei | 16,8 mil. lei | 779 | 2025 |
| 86 | MAKYOL INȘAAT SANAYI TURIZM VE TICARET ANONIM ȘIRKETI ISTANBUL - SUCURSALA BUCUREȘTI | București Sector 1 | 1,72 mld. lei | 394 mil. lei | 772 | 2025 |
| 87 | COMPANIA DE APĂ ARAD SA | Arad | 179,9 mil. lei | 21,8 mil. lei | 757 | 2025 |
| 88 | FABI TOTAL GRUP SRL | București Sector 3 | 123,7 mil. lei | 4,2 mil. lei | 755 | 2025 |
| 89 | LUGERA OUTSOURCING S.R.L. | București Sector 3 | 86,3 mil. lei | 2,1 mil. lei | 751 | 2025 |
| 90 | KRONOSPAN TRADING S.R.L. | Sebeș, Alba | 2,22 mld. lei | -60,3 mil. lei | 737 | 2025 |
| 91 | ATALIAN ROMANIA SRL | București Sector 1 | 176,3 mil. lei | 5,9 mil. lei | 722 | 2025 |
| 92 | LEMET SRL | Câmpina, Prahova | 189,2 mil. lei | 2,8 mil. lei | 721 | 2025 |
| 93 | WEST BETON CONSTRUCT S.R.L. | Pantelimon, Ilfov | 351,7 mil. lei | 26,9 mil. lei | 720 | 2025 |
| 94 | COMPREST SA | Brașov | 185,3 mil. lei | 16,9 mil. lei | 720 | 2025 |
| 95 | HS BACO PANELS S.R.L. | Comănești, Bacău | 348,8 mil. lei | 36,6 mil. lei | 719 | 2025 |
| 96 | MONDIAL SA | Lugoj, Timiș | 288,7 mil. lei | 23 mil. lei | 703 | 2025 |
| 97 | CONEXTRUST SA | Blăgești, Bacău | 190,6 mil. lei | 9,9 mil. lei | 703 | 2025 |
| 98 | UNITED ROMANIAN BREWERIES BEREPROD SRL | București Sector 4 | 685,6 mil. lei | -39,6 mil. lei | 702 | 2025 |
| 99 | VITALL SRL | Cosoveni, Dolj | 718,2 mil. lei | 46,1 mil. lei | 701 | 2025 |
| 100 | RER VEST S.A. | Oradea, Bihor | 157,2 mil. lei | 10,2 mil. lei | 695 | 2025 |
Vrei lista completă, cu telefon, în Excel?
Firmele din domeniul Producători Termopane (PVC/Aluminiu) cu cifra de afaceri peste 10 mil. lei, sau toate, gata de descărcat.
Toate firmele din domeniu, pe județe: Producători Termopane (PVC/Aluminiu)
Top firme pe domenii
Clasamente după codul CAEN: alege un cod din nomenclatorul CAEN.
Sursa: situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro) și Registrul Comerțului (ONRC). Sunt incluse firmele active; pentru fiecare firmă se folosește cel mai recent bilanț disponibil (coloana „An”). O firmă face parte din domeniu dacă are autorizat cel puțin unul din codurile CAEN ale domeniului. Clasamentele se actualizează după fiecare import de bilanțuri.
Nou · Beneficiari de fonduri
Firme care au primit fonduri europene și PNRR — și au bani de cheltuit acum.
Echipamente, construcții, software, consultanță: firmele cu proiecte în derulare cumpără acum. Vezi gratuit cifrele; lista firmelor, cu telefon și proiectele lor, costă 1 leu / firmă.
- 4.662
- firme cu proiecte în implementare acum
- 766,6 mld. lei
- bani publici primiți, în total
- 92.645
- firme private finanțate