Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

TEHNOSTRADE SRL

CUI 17042060J2004002292049

B-dul UNIRII, Municipiul Bacău, Bacău

În 2025: cifra de afaceri 4,9 mld lei, profit net 507 mil lei, 6.748 angajați.

Despre TEHNOSTRADE SRL

TEHNOSTRADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2004 cu numărul J2004002292049 și codul unic de înregistrare (CUI) 17042060, cu sediul în Bacău, județul Bacău. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,9 mld lei (+12% față de 2024), un profit net de 507 mil lei și 6.748 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,22 mld lei la 4,9 mld lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 decembrie 2004.

Date de identificare

CUI
17042060
Nr. Registrul Comerțului
J2004002292049
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004002292049
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 21.12.2004

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
27.10.2026

Organ fiscal competent: Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,9 mld lei

+12% față de 2024

Profit net
507 mil lei
Angajați (medie)
6.748
Capitaluri proprii
1,68 mld lei
Datorii
1,38 mld lei
Active totale
3,06 mld lei
Marjă netă
10,3%
Cifră / angajat
726 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mld4 mld6 mld2016: cifra de afaceri 206.069.625 lei; profit net 749.898 lei20162017: cifra de afaceri 192.163.582 lei; profit net 394.771 lei20172018: cifra de afaceri 231.817.793 lei; profit net 1.703.408 lei20182019: cifra de afaceri 458.328.578 lei; profit net 116.186.992 lei20192020: cifra de afaceri 936.262.491 lei; profit net 259.344.928 lei20202021: cifra de afaceri 1.220.240.365 lei; profit net 142.821.905 lei20212022: cifra de afaceri 1.705.908.515 lei; profit net 147.966.534 lei20222023: cifra de afaceri 2.827.909.069 lei; profit net 345.649.661 lei20232024: cifra de afaceri 4.363.304.374 lei; profit net 417.403.316 lei20242025: cifra de afaceri 4.897.490.647 lei; profit net 506.638.928 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă206 mil192 mil232 mil458 mil936 mil1,22 mld1,71 mld2,83 mld4,36 mld4,9 mld
Venituri totale210 mil205 mil239 mil468 mil961 mil1,31 mld1,76 mld3,06 mld4,59 mld5,02 mld
Cheltuieli totale209 mil204 mil235 mil351 mil700 mil1,17 mld1,61 mld2,7 mld4,14 mld4,43 mld
Profit / pierdere brută1,1 mil693 mii3,3 mil117 mil261 mil144 mil154 mil353 mil448 mil594 mil
Profit / pierdere netă750 mii395 mii1,7 mil116 mil259 mil143 mil148 mil346 mil417 mil507 mil
Număr mediu de angajați9478739131.1701.6002.2593.4234.7696.4576.748
Active imobilizate110 mil102 mil89,3 mil196 mil415 mil543 mil708 mil1,21 mld1,38 mld1,22 mld
Active circulante251 mil242 mil303 mil500 mil631 mil699 mil706 mil1,08 mld1,68 mld1,85 mld
din care stocuri31 mil30,3 mil26,5 mil62,1 mil112 mil191 mil407 mil637 mil880 mil665 mil
creanțe187 mil151 mil201 mil429 mil438 mil462 mil155 mil320 mil694 mil658 mil
casa și conturi la bănci32,7 mil61,4 mil75,2 mil9,2 mil80,4 mil46,7 mil144 mil118 mil102 mil525 mil
Cheltuieli în avans473 mii473 mii470 mii9,1 mil13 mil14,1 mil4,2 mil21,5 mil127 mii124 mii
Datorii175 mil179 mil192 mil365 mil517 mil572 mil595 mil1,14 mld1,59 mld1,38 mld
Venituri în avans19,2 mil284 mii33,5 mil57,1 mil746 mii344 mii240 mii467 mii278 mii278 mii
Capitaluri proprii166 mil166 mil167 mil284 mil541 mil684 mil824 mil1,16 mld1,46 mld1,68 mld
din care capital subscris vărsat559 mii559 mii559 mii559 mii559 mii559 mii559 mii559 mii559 mii559 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Bacău

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 153 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3505/173/202612.10.2026

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Adjud · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată

  • 8873/189/202624.09.2026

    validare poprire

    Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 2924/311/202117.09.2026

    obligaţie de a face

    Tribunalul Olt · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât

  • 3253/173/202617.09.2026

    validare poprire

    Judecătoria Adjud · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 561/89/202631.08.2026

    contestaţie decizie de concediere

    Curtea de Apel Iasi · Apel · Litigii de muncă · calitate: Intimat

  • 2323/199/202627.08.2026

    plângere contravenţională PROCES VERBAL SERIA 10002611100000200577538/21.08.2026

    Judecătoria Buhusi · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 1890/89/202624.08.2026

    calcul drepturi salariale

    Tribunalul Vaslui · Fond · Litigii de muncă · calitate: Intimat

  • 3846/86/202614.08.2026

    anulare act

    Tribunalul Suceava · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 40608/299/202327.07.2026

    pretenţii

    Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 23078/211/202622.07.2026

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 27.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
  • 2432 Laminare la rece a benzilor înguste
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2552 Tratamente termice ale metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5110 Transporturi aeriene de pasageri
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5611 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre TEHNOSTRADE SRL

Care este CUI-ul firmei TEHNOSTRADE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEHNOSTRADE SRL este 17042060, iar codul de TVA este RO17042060. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004002292049, iar codul EUID este ROONRC.J2004002292049.

Unde are sediul TEHNOSTRADE SRL?

Sediul social al firmei TEHNOSTRADE SRL este în B-dul UNIRII, Municipiul Bacău, Bacău, județul Bacău, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TEHNOSTRADE SRL?

Activitatea principală a firmei TEHNOSTRADE SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 54 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TEHNOSTRADE SRL?

TEHNOSTRADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TEHNOSTRADE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0234 *** 200). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TEHNOSTRADE SRL?

În 2025, TEHNOSTRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,9 mld lei și un profit net de 507 mil lei, cu 6.748 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TEHNOSTRADE SRL plătitoare de TVA?

Da. TEHNOSTRADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 decembrie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 27 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/17042060

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează