MOVEOS SRL
CIREȘULUI, Loc. Rovinari, Oraș Rovinari, Gorj
În 2025: cifra de afaceri 116 mil lei, profit net 5,9 mil lei, 1.215 angajați.
Despre MOVEOS SRL
MOVEOS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2017 cu numărul J2017000467180 și codul unic de înregistrare (CUI) 36290967, cu sediul în Rovinari, județul Gorj. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 116 mil lei (-6% față de 2024), un profit net de 5,9 mil lei și 1.215 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 57,5 mil lei la 116 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 36290967
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000467180
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000467180
- Cod poștal
- 215400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.11.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Târgu-Jiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 116 mil lei
- Profit net
- 5,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 1.215
- Capitaluri proprii
- 13,3 mil lei
- Datorii
- 11,4 mil lei
- Active totale
- 25,5 mil lei
- Marjă netă
- 5,1%
- Cifră / angajat
- 96 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,3 mil | 13,1 mil | 26,2 mil | 55,2 mil | 49,8 mil | 57,5 mil | 88,5 mil | 131 mil | 123 mil | 116 mil |
| Venituri totale | 2,3 mil | 13,1 mil | 26,2 mil | 55,3 mil | 53,1 mil | 58,3 mil | 89,6 mil | 132 mil | 124 mil | 116 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 12,2 mil | 25,7 mil | 49,9 mil | 46 mil | 52,9 mil | 83,4 mil | 124 mil | 116 mil | 109 mil |
| Profit / pierdere brută | 418 mii | 867 mii | 469 mii | 5,4 mil | 7,1 mil | 5,4 mil | 6,2 mil | 7,1 mil | 8,1 mil | 6,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 347 mii | 725 mii | 348 mii | 4,3 mil | 5,9 mil | 4,7 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 6,8 mil | 5,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 35 | 283 | 735 | 866 | 841 | 823 | 1.107 | 1.457 | 1.154 | 1.215 |
| Active imobilizate | 28 mii | 143 mii | 826 mii | 2,1 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 6,9 mil | 6,7 mil | 5,4 mil | 3,6 mil |
| Active circulante | 1,2 mil | 4,2 mil | 5,7 mil | 8,7 mil | 13,7 mil | 14,2 mil | 18,1 mil | 23,7 mil | 22,4 mil | 21,9 mil |
| din care stocuri | 2.722 | 26 mii | 0 | — | 432 mii | 630 mii | 855 mii | 548 mii | 494 mii | 499 mii |
| creanțe | 1,1 mil | 4,1 mil | 4,6 mil | 8 mil | 13 mil | 12,6 mil | 14,7 mil | 21,1 mil | 19,7 mil | 19,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 134 mii | 80 mii | 1,1 mil | 639 mii | 271 mii | 1 mil | 2,6 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli în avans | 0 | 3.465 | 26 mii | 285 | — | — | — | 21 mii | 11 mii | 2.956 |
| Datorii | 927 mii | 3,3 mil | 5,9 mil | 4,9 mil | 8,8 mil | 7,7 mil | 18,8 mil | 17,9 mil | 13,5 mil | 11,4 mil |
| Venituri în avans | 0 | — | — | — | 45 mii | 34 mii | 23 mii | 11 mii | 0 | — |
| Provizioane | 0 | — | — | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 771 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 869 mii |
| Capitaluri proprii | 349 mii | 974 mii | 713 mii | 4,3 mil | 6,1 mil | 8,7 mil | 5,4 mil | 11,3 mil | 13 mil | 13,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 32 în județul Gorj și locul 8 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.
Firme similare din județul Gorj
- ASHOLDING SRL · Novaci3,4 mil lei · 7 ang.
- SIRTRANSAUTO SRL · Moi (com. Bâlteni)2,2 mil lei · 18 ang.
- DERAYDESERV S.R.L. · Târgu Jiu1,2 mil lei · 7 ang.
- I.T.P. GRUP SRL · Târgu Cărbunești1,1 mil lei · 3 ang.
- CARS CALIMI S.R.L. · Târgu Jiu616 mii lei · 4 ang.
- BLK MATCONS BUILD SRL · Dragotești457 mii lei · 3 ang.
- GEOLUMAUTO SRL · Polovragi440 mii lei · 3 ang.
- ITP TRANSALPIN AUTO S.R.L. · Cernădia (com. Baia De Fier)391 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1682/62/202630.04.2026
acţiune în constatare
Tribunalul Brasov · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 1669/95/202601.04.2026
contestaţie decizie de concediere
Tribunalul Gorj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 45/263/202609.01.2026
validare poprire
Judecătoria Motru · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4311/95/202510.11.2025
contestaţie decizie de concediere
Tribunalul Gorj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 3082/233/202521.02.2025
validare poprire
Judecătoria Galati · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 654/205/202507.02.2025
validare poprire amendare terţ poprit - dosar de executare nr. 327/2023
Judecătoria Campulung · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 30597/197/202412.11.2024
validare poprire
Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 31330/245/202411.09.2024
validare poprire
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4626/866/202410.07.2024
validare poprire
Judecătoria Pascani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare
- 2212 Fabricarea altor produse din cauciuc
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
- 2920 Producția de caroserii pentru autovehicule; fabricarea de remorci și semiremorci
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre MOVEOS SRL
Care este CUI-ul firmei MOVEOS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOVEOS SRL este 36290967, iar codul de TVA este RO36290967. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000467180, iar codul EUID este ROONRC.J2017000467180.
Unde are sediul MOVEOS SRL?
Sediul social al firmei MOVEOS SRL este în CIREȘULUI, Loc. Rovinari, Oraș Rovinari, Gorj, județul Gorj, cod poștal 215400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MOVEOS SRL?
Activitatea principală a firmei MOVEOS SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 97 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MOVEOS SRL?
MOVEOS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MOVEOS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0268 *** 279). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MOVEOS SRL?
În 2025, MOVEOS SRL a raportat o cifră de afaceri de 116 mil lei și un profit net de 5,9 mil lei, cu 1.215 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MOVEOS SRL plătitoare de TVA?
Da. MOVEOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.