Clasament · bilanțuri 2025
Top 100 firme cu CAEN 2841 după cifra de afaceri
Firmele cu activitatea principală CAEN 2841 („Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului”) care au raportat cifră de afaceri sunt 59, cu o cifră de afaceri cumulată de 649,3 mil. lei și 1.600 de angajați. Pe primul loc după cifra de afaceri este GUHRING SRL, cu o cifră de afaceri de 206,5 mil. lei; primele 59 de firme însumează 100% din cifra de afaceri totală.
| # | Firma | Localitate | Cifra de afaceri | Profit net | Angajați | An |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | GUHRING SRL | Sibiu | 206,5 mil. lei | 1,1 mil. lei | 408 | 2025 |
| 02 | I.A.M.U. SA | Blaj, Alba | 106,3 mil. lei | 28 mii lei | 478 | 2025 |
| 03 | VDL - ROTECH SRL | Arad | 44,4 mil. lei | 3,8 mil. lei | 69 | 2025 |
| 04 | ENRX S.R.L. | Vidra, Ilfov | 38,7 mil. lei | 667 mii lei | 75 | 2025 |
| 05 | DANOMAR S.R.L. | Apahida, Cluj | 28,9 mil. lei | -69 mii lei | 24 | 2025 |
| 06 | JOUANEL MACHINE TOOLS SRL | Brașov | 25,9 mil. lei | 456 mii lei | 42 | 2025 |
| 07 | DIGITECH PRODSERV SRL | Târgoviște, Dâmbovița | 25,3 mil. lei | 760 mii lei | 15 | 2025 |
| 08 | VERSYCNC TECH SRL | Șimleu Silvaniei, Sălaj | 23,7 mil. lei | 2,7 mil. lei | 39 | 2025 |
| 09 | MIRFO MACHINE TOOLS SRL | Târgu Jiu, Gorj | 20,1 mil. lei | 769 mii lei | 14 | 2025 |
| 10 | ROBAC INDUSTRIES SRL | Lipova, Arad | 19,1 mil. lei | 425 mii lei | 63 | 2025 |
| 11 | METALICA PROD SRL | Moreni, Dâmbovița | 16,1 mil. lei | 2,9 mil. lei | 67 | 2025 |
| 12 | A W P IMPEX SRL | Gherla, Cluj | 13,4 mil. lei | 257 mii lei | 49 | 2025 |
| 13 | FRAMAG MECHATRONIC SRL | Cluj-Napoca | 13,1 mil. lei | 617 mii lei | 23 | 2025 |
| 14 | MAPAL ROMANIA S.R.L. | Codlea, Brașov | 9,3 mil. lei | -971 mii lei | 22 | 2025 |
| 15 | EMSIL MACHINE TOOLS S.R.L. | Oradea, Bihor | 8,4 mil. lei | 4,8 mil. lei | 23 | 2025 |
| 16 | EASTERN DIES SERVICE SRL | Carei, Satu Mare | 5,7 mil. lei | 44 mii lei | 15 | 2025 |
| 17 | CEROB SRL | București Sector 4 | 5,2 mil. lei | 133 mii lei | 13 | 2025 |
| 18 | TECHNICAL TOOLING SRL | Turda, Cluj | 4 mil. lei | -140 mii lei | 21 | 2024 |
| 19 | LAMPIA MOLDS SRL | Arad | 3,2 mil. lei | 46 mii lei | 2 | 2025 |
| 20 | SCULE ARAD SRL | Vladimirescu, Arad | 2,8 mil. lei | -494 mii lei | 18 | 2025 |
| 21 | FASTEM SRL | Timișoara | 2,8 mil. lei | 133 mii lei | 12 | 2025 |
| 22 | MINCO SERV SRL | Suceava | 2,7 mil. lei | 620 mii lei | 19 | 2025 |
| 23 | GEOMAR TECHNOLOGY SRL | Oradea, Bihor | 2,3 mil. lei | 73 mii lei | 3 | 2025 |
| 24 | SARO PROD SRL | Târgoviște, Dâmbovița | 2,2 mil. lei | 101 mii lei | 9 | 2025 |
| 25 | TEHNO CONSULT INVEST SRL | București Sector 3 | 1,7 mil. lei | 147 mii lei | 8 | 2025 |
| 26 | SUMARO SRL | București Sector 2 | 1,7 mil. lei | 206 mii lei | 3 | 2025 |
| 27 | ROBOJOBS SOLUTIONS SRL | Curtea De Argeș, Argeș | 1,6 mil. lei | 344 mii lei | 4 | 2024 |
| 28 | KPM TECHNIK SRL | Săcălaz, Timiș | 1,5 mil. lei | -22 mii lei | 5 | 2025 |
| 29 | XWELD AUTOMATION S.R.L. | Sânpaul (com. Sinpaul), Cluj | 1,5 mil. lei | 105 mii lei | 2 | 2025 |
| 30 | UNIVERSAL EQUIPMENT PROJECTS SRL | Bacău | 1,3 mil. lei | 91 mii lei | 5 | 2025 |
| 31 | STRUKTUR AUTOMOTIVE SRL | București Sector 2 | 1,3 mil. lei | 162 mii lei | 4 | 2025 |
| 32 | GPM - TITAN INTERNATIONAL SRL | București Sector 3 | 1,1 mil. lei | -134 mii lei | 3 | 2025 |
| 33 | ADECCO SRL | Curtișoara (oraș Bumbești-Jiu), Gorj | 1 mil. lei | -131 mii lei | 7 | 2025 |
| 34 | BASIA DREAM SRL | Bistrița, Bistrița-Năsăud | 845 mii lei | 94 mii lei | 1 | 2025 |
| 35 | ALSTEEL PRODIMPEX SRL | Cluj-Napoca | 796 mii lei | 1 mii lei | 4 | 2025 |
| 36 | MARENIM SRL | Sibiu | 689 mii lei | 309 mii lei | 4 | 2025 |
| 37 | HIDMAN SA | Târgu Jiu, Gorj | 633 mii lei | 15 mii lei | 6 | 2025 |
| 38 | LEGAS PROD SRL | Uileacu Șimleului (com. Măeriște), Sălaj | 493 mii lei | -37 mii lei | 2 | 2025 |
| 39 | GAMMA MOULDTEK SRL | Giurgiu | 454 mii lei | 23 mii lei | 1 | 2025 |
| 40 | CONCEPT DESIGN CONSTRUCT SRL | București Sector 2 | 409 mii lei | 172 mii lei | 2 | 2025 |
| 41 | LA PRIMA IMPEX SRL | București Sector 2 | 296 mii lei | 261 mii lei | 1 | 2025 |
| 42 | ALTEBO IMPACT S.R.L. | Tomești, Iași | 287 mii lei | 2 mii lei | 1 | 2025 |
| 43 | M.D.P. SERVICE SRL | Dorohoi, Botoșani | 276 mii lei | 31 mii lei | 4 | 2025 |
| 44 | METAL ART CONSTRUCT CENTER S.R.L. | Bascov, Argeș | 266 mii lei | 37 mii lei | 0 | 2025 |
| 45 | NC MECHANICS ROMANIA S.R.L. | Săcălaz, Timiș | 216 mii lei | -63 mii lei | 1 | 2025 |
| 46 | SIMRO-TECH SRL | Bacău | 161 mii lei | 43 mii lei | 1 | 2025 |
| 47 | MAȘINI SRL | Târgu Jiu, Gorj | 148 mii lei | -12 mii lei | 0 | 2025 |
| 48 | MATICOM SRL | Sibiu | 144 mii lei | -383 mii lei | 1 | 2024 |
| 49 | OCM PRODMETALL S.R.L. | Mihai Viteazu, Cluj | 143 mii lei | 42 mii lei | 1 | 2025 |
| 50 | CNC PLASMA CONSULT S.R.L. | Drăgășani, Vâlcea | 130 mii lei | 52 mii lei | 0 | 2025 |
| 51 | ARON TEK SRL | Borș, Bihor | 94 mii lei | 47 mii lei | 2 | 2025 |
| 52 | TEHNIC INDUSTRIAL SRL | Ion Creangă, Neamț | 62 mii lei | -61 mii lei | 1 | 2025 |
| 53 | SWISS DYNAMICS TECHNOLOGIES S.R.L. | București Sector 4 | 56 mii lei | 26 mii lei | 1 | 2025 |
| 54 | GRITTE S.R.L. | București Sector 1 | 9 mii lei | -31 mii lei | 1 | 2025 |
| 55 | GRINDTEK SRL | Codlea, Brașov | 8 mii lei | -7 mii lei | 0 | 2025 |
| 56 | MARIOMECA.RO SRL | Dumbrăvița, Timiș | 5 mii lei | -53 mii lei | 1 | 2025 |
| 57 | FERRUM TECH SRL | Târgu Mureș, Mureș | 2 mii lei | -969 lei | 0 | 2025 |
| 58 | CAPSA PRODUCTION S.R.L. | București Sector 2 | 2 mii lei | -37 mii lei | 0 | 2025 |
| 59 | SET INOVATOR S.R.L. | București Sector 2 | 2 mii lei | -12 mii lei | 0 | 2025 |
Vrei lista completă, cu telefon, în Excel?
Firmele cu CAEN 2841 cu cifra de afaceri peste 10 mil. lei, sau toate, gata de descărcat.
Mai multe despre cod: CAEN 2841 – Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
Sursa: situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro) și Registrul Comerțului (ONRC). Sunt incluse firmele active; pentru fiecare firmă se folosește cel mai recent bilanț disponibil (coloana „An”). Codul CAEN este activitatea principală (ANAF sau, în lipsă, cea declarată în bilanț), adusă la CAEN rev. 3. Clasamentele se actualizează după fiecare import de bilanțuri.
Nou · Beneficiari de fonduri
Firme care au primit fonduri europene și PNRR — și au bani de cheltuit acum.
Echipamente, construcții, software, consultanță: firmele cu proiecte în derulare cumpără acum. Vezi gratuit cifrele; lista firmelor, cu telefon și proiectele lor, costă 1 leu / firmă.
- 4.662
- firme cu proiecte în implementare acum
- 766,6 mld. lei
- bani publici primiți, în total
- 92.645
- firme private finanțate