MINCO SERV SRL
Str. TRAIAN VUIA, Municipiul Suceava, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 2,7 mil lei, profit net 620 mii lei, 19 angajați.
Despre MINCO SERV SRL
MINCO SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 1993 cu numărul J33/282/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 3407590, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului” (cod CAEN 2841). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,7 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 620 mii lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,3 mil lei la 2,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 3407590
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/282/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 februarie 1993
- EUID
- ROONRC.J33/282/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,7 mil lei
- Profit net
- 620 mii lei
- Angajați (medie)
- 19
- Capitaluri proprii
- 1,7 mil lei
- Datorii
- 194 mii lei
- Active totale
- 1,9 mil lei
- Marjă netă
- 23,1%
- Cifră / angajat
- 141 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 2 mil | 2,3 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 2,7 mil |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 3 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 2,7 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 227 mii | 308 mii | 469 mii | 1 mil | 362 mii | 672 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 741 mii |
| Profit / pierdere netă | 188 mii | 291 mii | 448 mii | 1 mil | 343 mii | 649 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 620 mii |
| Număr mediu de angajați | 20 | 22 | 23 | 24 | 20 | 20 | 23 | 20 | 19 | 19 |
| Active imobilizate | 630 mii | 590 mii | 732 mii | 742 mii | 617 mii | 492 mii | 370 mii | 263 mii | 398 mii | 347 mii |
| Active circulante | 486 mii | 467 mii | 599 mii | 979 mii | 842 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 54 mii | 67 mii | 61 mii | 143 mii | 79 mii | 140 mii | 139 mii | 112 mii | 76 mii | 140 mii |
| creanțe | 418 mii | 242 mii | 422 mii | 473 mii | 238 mii | 146 mii | 292 mii | 596 mii | 750 mii | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 158 mii | 117 mii | 363 mii | 526 mii | 896 mii | 862 mii | 921 mii | 707 mii | 268 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 281 | 381 | — | — | — | — | 118 mii | 112 mii |
| Datorii | 350 mii | 220 mii | 394 mii | 434 mii | 79 mii | 108 mii | 129 mii | 211 mii | 178 mii | 194 mii |
| Venituri în avans | 247 mii | 216 mii | 185 mii | 153 mii | 122 mii | 91 mii | 59 mii | 28 mii | — | — |
| Capitaluri proprii | 519 mii | 622 mii | 753 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii | 70 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Suceava și locul 22 din 58 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2841 – Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1814/112/2025/a2111.09.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar
Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1814/112/2025/a2028.07.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor nr.410/05.05.2026
Curtea de Apel Cluj · Apel · Faliment · calitate: Creditor
- 1814/112/2025/a2013.05.2026
contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor nr.410/05.05.2026
Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 1814/112/202509.12.2025
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2841 – Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
- 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
Întrebări frecvente despre MINCO SERV SRL
Care este CUI-ul firmei MINCO SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MINCO SERV SRL este 3407590, iar codul de TVA este RO3407590. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/282/1993, iar codul EUID este ROONRC.J33/282/1993.
Unde are sediul MINCO SERV SRL?
Sediul social al firmei MINCO SERV SRL este în Str. TRAIAN VUIA, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MINCO SERV SRL?
Activitatea principală a firmei MINCO SERV SRL este „Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului”, cod CAEN 2841.
Când a fost înființată MINCO SERV SRL?
MINCO SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 februarie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MINCO SERV SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 572). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MINCO SERV SRL?
În 2025, MINCO SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,7 mil lei și un profit net de 620 mii lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MINCO SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. MINCO SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.