Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA11 ani pe piață

FRAMAG MECHATRONIC SRL

CUI 33754680J2014003147129

MUNCII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 13,1 mil lei, profit net 617 mii lei, 23 angajați.

Despre FRAMAG MECHATRONIC SRL

FRAMAG MECHATRONIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2014 cu numărul J2014003147129 și codul unic de înregistrare (CUI) 33754680, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului” (cod CAEN 2841). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,1 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 617 mii lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,4 mil lei la 13,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 decembrie 2014.

Date de identificare

CUI
33754680
Nr. Registrul Comerțului
J2014003147129
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
31 octombrie 2014
EUID
ROONRC.J2014003147129
Cod poștal
400641

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 04.12.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
13,1 mil lei

+11% față de 2024

Profit net
617 mii lei
Angajați (medie)
23
Capitaluri proprii
3,3 mil lei
Datorii
981 mii lei
Active totale
4,7 mil lei
Marjă netă
4,7%
Cifră / angajat
569 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 21% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 2.561.963 lei; pierdere netă 1.089.633 lei20162017: cifra de afaceri 3.025.354 lei; profit net 1.440.876 lei20172018: cifra de afaceri 4.690.833 lei; pierdere netă 305.249 lei20182019: cifra de afaceri 4.946.294 lei; pierdere netă 193.318 lei20192020: cifra de afaceri 4.321.101 lei; profit net 4.057 lei20202021: cifra de afaceri 5.390.033 lei; profit net 176.169 lei20212022: cifra de afaceri 9.610.584 lei; profit net 830.614 lei20222023: cifra de afaceri 10.163.252 lei; profit net 847.981 lei20232024: cifra de afaceri 11.809.283 lei; profit net 689.201 lei20242025: cifra de afaceri 13.085.026 lei; profit net 616.799 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,6 mil3 mil4,7 mil4,9 mil4,3 mil5,4 mil9,6 mil10,2 mil11,8 mil13,1 mil
Venituri totale2,8 mil5,5 mil4,8 mil5,1 mil4,2 mil5,5 mil9,8 mil10,5 mil12 mil13,2 mil
Cheltuieli totale3,9 mil4 mil5,1 mil5,3 mil4,2 mil5,3 mil8,8 mil9,5 mil11,1 mil12,5 mil
Profit / pierdere brută-1,1 mil1,4 mil-305 mii-193 mii4.057183 mii1.000 mii1 mil817 mii720 mii
Profit / pierdere netă-1,1 mil1,4 mil-305 mii-193 mii4.057176 mii831 mii848 mii689 mii617 mii
Număr mediu de angajați13121414101216202223
Active imobilizate2,3 mil1,9 mil1,4 mil1 mil700 mii533 mii506 mii494 mii844 mii842 mii
Active circulante1,3 mil1 mil1 mil1,7 mil1,9 mil2,7 mil3,7 mil4,6 mil3,2 mil3,9 mil
din care stocuri413 mii447 mii439 mii639 mii516 mii1,1 mil1,5 mil1,4 mil1,9 mil1,7 mil
creanțe430 mii406 mii245 mii517 mii642 mii1,1 mil1,9 mil2,6 mil1 mil2 mil
casa și conturi la bănci499 mii183 mii326 mii496 mii707 mii535 mii435 mii619 mii255 mii82 mii
Cheltuieli în avans1.7991.6361.1678216255605698.0558.0613.766
Datorii4,5 mil2,3 mil2,1 mil2,3 mil2,1 mil2,6 mil2,8 mil2,7 mil934 mii981 mii
Venituri în avans—8.9016.7214.5419.7366.2164.6953.3552.015675
Provizioane4.2705.97215 mii289 mii300 mii322 mii347 mii423 mii432 mii440 mii
Capitaluri proprii-815 mii626 mii321 mii128 mii132 mii308 mii1,1 mil2 mil2,7 mil3,3 mil
din care capital subscris vărsat1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 6 în județul Cluj și locul 13 din 58 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2841 – Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2841 – Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2551 Acoperirea metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
  • 2842 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
  • 2891 Fabricarea utilajelor pentru metalurgie
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre FRAMAG MECHATRONIC SRL

Care este CUI-ul firmei FRAMAG MECHATRONIC SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FRAMAG MECHATRONIC SRL este 33754680, iar codul de TVA este RO33754680. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014003147129, iar codul EUID este ROONRC.J2014003147129.

Unde are sediul FRAMAG MECHATRONIC SRL?

Sediul social al firmei FRAMAG MECHATRONIC SRL este în MUNCII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400641, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FRAMAG MECHATRONIC SRL?

Activitatea principală a firmei FRAMAG MECHATRONIC SRL este „Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului”, cod CAEN 2841. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FRAMAG MECHATRONIC SRL?

FRAMAG MECHATRONIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 2014, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FRAMAG MECHATRONIC SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FRAMAG MECHATRONIC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are FRAMAG MECHATRONIC SRL?

În 2025, FRAMAG MECHATRONIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 13,1 mil lei și un profit net de 617 mii lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FRAMAG MECHATRONIC SRL plătitoare de TVA?

Da. FRAMAG MECHATRONIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 decembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează