TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL
Romulus Guga, Municipiul Oradea, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 426 mii lei, 5 angajați.
Despre TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL
TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2016 cu numărul J2016001218050 și codul unic de înregistrare (CUI) 36212519, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+42% față de 2024), un profit net de 426 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 991 mii lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 36212519
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016001218050
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iunie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016001218050
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.01.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 426 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 426 mii lei
- Datorii
- 255 mii lei
- Active totale
- 717 mii lei
- Marjă netă
- 16,8%
- Cifră / angajat
- 507 mii lei
+42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12 mii | 136 mii | 218 mii | 386 mii | 538 mii | 991 mii | 958 mii | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 12 mii | 136 mii | 218 mii | 386 mii | 538 mii | 991 mii | 962 mii | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 2.753 | 109 mii | 236 mii | 369 mii | 276 mii | 387 mii | 591 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 9.477 | 27 mii | -18 mii | 17 mii | 262 mii | 604 mii | 371 mii | 610 mii | 230 mii | 499 mii |
| Profit / pierdere netă | 9.110 | 26 mii | -21 mii | 13 mii | 257 mii | 596 mii | 363 mii | 595 mii | 199 mii | 426 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 3 | 4 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 3.972 | 8.296 | 5.124 | 4.202 | 3.530 | 12 mii | 4.574 | 480 mii | 479 mii | 42 mii |
| Active circulante | 5.696 | 46 mii | 28 mii | 44 mii | 299 mii | 687 mii | 616 mii | 866 mii | 845 mii | 675 mii |
| creanțe | — | 23 mii | 18 mii | 37 mii | 94 mii | 318 mii | 596 mii | 840 mii | 798 mii | 598 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.696 | 23 mii | 9.958 | 6.813 | 205 mii | 369 mii | 20 mii | 26 mii | 47 mii | 76 mii |
| Datorii | 358 | 28 mii | 54 mii | 56 mii | 56 mii | 103 mii | 82 mii | 300 mii | 261 mii | 255 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 36 mii |
| Capitaluri proprii | 9.310 | 26 mii | -20 mii | -7.299 | 246 mii | 596 mii | 538 mii | 1 mil | 1,1 mil | 426 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 383 în județul Bihor și locul 1.235 din 14.283 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Bihor
- FLATWHITE STUDIOS S.R.L. · Oradea2,7 mil lei · 1 ang.
- VERIBO IT SOLUTIONS SRL · Oradea2,6 mil lei · 3 ang.
- TAPTASTY S.A. · Oradea2,6 mil lei · 2 ang.
- MAXIQ COMPUTER SRL · Oradea2,5 mil lei · 6 ang.
- PROSOFT DANIEL SRL · Marghita2,5 mil lei · 6 ang.
- TECH STACK APPS S.R.L. · Oradea2 mil lei · 11 ang.
- CRYSTAL CODE SRL · Oradea2 mil lei · 3 ang.
- CONVERSIONRABBIT S.R.L. · Oradea1,8 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL este 36212519, iar codul de TVA este RO36212519. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016001218050, iar codul EUID este ROONRC.J2016001218050.
Unde are sediul TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL este în Romulus Guga, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL?
TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 250). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL?
În 2025, TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 426 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. TRAKOSOFT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.