Clasament · bilanțuri 2025
Top 100 firme cu CAEN 6210 după cifra de afaceri
Firmele cu activitatea principală CAEN 6210 („Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”) care au raportat cifră de afaceri sunt 22.554, cu o cifră de afaceri cumulată de 52,09 mld. lei și 115.983 de angajați. Pe primul loc după cifra de afaceri este AUMOVIO AUTONOMOUS MOBILITY ROMANIA S.R.L., cu o cifră de afaceri de 2,38 mld. lei; primele 100 de firme însumează 51% din cifra de afaceri totală.
| # | Firma | Localitate | Cifra de afaceri | Profit net | Angajați | An |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | AUMOVIO AUTONOMOUS MOBILITY ROMANIA S.R.L. | Timișoara | 2,38 mld. lei | -49 mil. lei | 1.466 | 2025 |
| 02 | ENDAVA ROMANIA SRL | Cluj-Napoca | 1,18 mld. lei | 117 mil. lei | 4.023 | 2025 |
| 03 | ING HUBS B.V. AMSTERDAM - SUCURSALA BUCUREȘTI | București Sector 1 | 974,7 mil. lei | 65 mil. lei | 2.031 | 2025 |
| 04 | ORACLE ROMANIA SRL | București Sector 2 | 964 mil. lei | -9,7 mil. lei | 1.902 | 2025 |
| 05 | SCHAEFFLER TECHNOLOGIES ENGINEERING ROMANIA S.R.L. | Timișoara | 903,7 mil. lei | -9,9 mil. lei | 2.233 | 2024 |
| 06 | OMV PETROM GLOBAL SOLUTIONS SRL | București Sector 1 | 885,8 mil. lei | 31,3 mil. lei | 998 | 2025 |
| 07 | BETFAIR ROMANIA DEVELOPMENT SRL | Cluj-Napoca | 875,3 mil. lei | 28,1 mil. lei | 1.882 | 2025 |
| 08 | COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. | Cluj-Napoca | 806,9 mil. lei | 66 mil. lei | 2.417 | 2025 |
| 09 | AMAZON DEVELOPMENT CENTER (ROMANIA) SRL | Iași | 712,9 mil. lei | 4 mil. lei | 3.166 | 2025 |
| 10 | LUXOFT PROFESSIONAL ROMANIA SRL | București Sector 2 | 609,5 mil. lei | 20,5 mil. lei | 1.935 | 2025 |
| 11 | ORACLE GLOBAL SERVICES ROMANIA S.R.L. | București Sector 2 | 587,4 mil. lei | -16 mil. lei | 1.749 | 2025 |
| 12 | NTT DATA ROMANIA S.A. | Cluj-Napoca | 452,1 mil. lei | -25,7 mil. lei | 1.017 | 2025 |
| 13 | ACCESS WORKSPACE ROMANIA S.R.L. | Timișoara | 425,9 mil. lei | 35,5 mil. lei | 1.296 | 2025 |
| 14 | DELOITTE TEHNOLOGIE SRL | București Sector 2 | 404,1 mil. lei | 25,7 mil. lei | 1.015 | 2025 |
| 15 | VEEAM SOFTWARE SRL | București Sector 6 | 396,3 mil. lei | 19,4 mil. lei | 953 | 2025 |
| 16 | GLOBALLOGIC ROMANIA S.R.L. | Cluj-Napoca | 360,4 mil. lei | 46,8 mil. lei | 776 | 2025 |
| 17 | ACCESA IT SYSTEMS SRL | Cluj-Napoca | 342,8 mil. lei | 13,7 mil. lei | 1.045 | 2025 |
| 18 | TREMEND SOFTWARE CONSULTING SRL | București Sector 1 | 321,3 mil. lei | 25,6 mil. lei | 653 | 2024 |
| 19 | UBISOFT SRL | București Sector 1 | 320,3 mil. lei | 21 mil. lei | 1.349 | 2025 |
| 20 | NAGARRO S.R.L. | Cluj-Napoca | 297,3 mil. lei | 16,5 mil. lei | 835 | 2025 |
| 21 | MASSMUTUAL GLOBAL BUSINESS SERVICES ROMANIA S.R.L. | București Sector 6 | 293,7 mil. lei | 15,8 mil. lei | 534 | 2025 |
| 22 | CEGEKA ROMANIA SRL | București Sector 1 | 292 mil. lei | 17,5 mil. lei | 576 | 2025 |
| 23 | MAGNA ELECTRONICS ROMANIA S.R.L. | Timișoara | 290,7 mil. lei | 12,7 mil. lei | 761 | 2025 |
| 24 | EMAG IT RESEARCH SRL | București Sector 2 | 288,4 mil. lei | 4,4 mil. lei | 928 | 2025 |
| 25 | SELFPAY S.A. | București Sector 2 | 287,6 mil. lei | 39,5 mil. lei | 95 | 2025 |
| 26 | THALES ROMANIA S.R.L. | București Sector 6 | 262,4 mil. lei | -2,7 mil. lei | 568 | 2025 |
| 27 | HARMAN INTERNATIONAL ROMANIA SRL | București Sector 2 | 244 mil. lei | 20 mil. lei | 614 | 2025 |
| 28 | MSG SYSTEMS ROMÂNIA SRL | Cluj-Napoca | 239,5 mil. lei | 24,1 mil. lei | 640 | 2025 |
| 29 | ORACLE SOVEREIGN CLOUD ROMANIA S.R.L. | București Sector 2 | 237,5 mil. lei | -9,2 mil. lei | 637 | 2025 |
| 30 | VISMA SOFTWARE SRL | Sibiu | 231,2 mil. lei | 18 mil. lei | 593 | 2025 |
| 31 | NESS ROMÂNIA SRL | Iași | 223,8 mil. lei | 25,3 mil. lei | 0 | 2024 |
| 32 | BOOKING HOLDINGS ROMANIA S.R.L. | București Sector 4 | 222,8 mil. lei | 12,8 mil. lei | 328 | 2025 |
| 33 | INFOSYS ROMANIA S.R.L. | București Sector 1 | 221,6 mil. lei | 6 mil. lei | 586 | 2025 |
| 34 | TOTAL SOFT S.A. | Voluntari, Ilfov | 220,5 mil. lei | 20,1 mil. lei | 527 | 2025 |
| 35 | EVERYMATRIX SRL | București Sector 2 | 208,5 mil. lei | 13,5 mil. lei | 424 | 2025 |
| 36 | DARWIN TECHNOLOGIES SRL | Cluj-Napoca | 205,7 mil. lei | 10,2 mil. lei | 704 | 2025 |
| 37 | FINASTRA ROMANIA S.R.L. | București Sector 6 | 201,1 mil. lei | 10,3 mil. lei | 582 | 2025 |
| 38 | PROPERTY SHARK SRL | Cluj-Napoca | 196,8 mil. lei | 17,1 mil. lei | 700 | 2025 |
| 39 | METRO DIGITAL ROMANIA S.R.L. | București Sector 2 | 194 mil. lei | 12,5 mil. lei | 342 | 2025 |
| 40 | KEYSIGHT TECHNOLOGIES RO SRL | București Sector 1 | 189,7 mil. lei | 9,1 mil. lei | 391 | 2025 |
| 41 | ZITEC COM SRL | București Sector 3 | 182,8 mil. lei | 8,4 mil. lei | 309 | 2025 |
| 42 | AROBS TRANSILVANIA SOFTWARE S.A. | Cluj-Napoca | 182 mil. lei | 21 mil. lei | 473 | 2025 |
| 43 | SUVODA SOFTWARE SRL | București Sector 3 | 176,3 mil. lei | 10,5 mil. lei | 559 | 2025 |
| 44 | WE AS WEB S.R.L. | Cluj-Napoca | 171,9 mil. lei | 7,6 mil. lei | 4 | 2025 |
| 45 | BMW TECHWORKS ROMANIA S.R.L. | Cluj-Napoca | 164,8 mil. lei | 15,3 mil. lei | 407 | 2025 |
| 46 | MICRO FOCUS SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | București Sector 2 | 163,2 mil. lei | 16,7 mil. lei | 524 | 2025 |
| 47 | NETROM SOFTWARE SRL | Craiova, Dolj | 162,2 mil. lei | 32,7 mil. lei | 420 | 2025 |
| 48 | YONDER SRL | Cluj-Napoca | 161,7 mil. lei | 30,9 mil. lei | 393 | 2025 |
| 49 | CENTRAL EUROPE TECHNOLOGIES SRL | București Sector 2 | 161,5 mil. lei | 7,4 mil. lei | 333 | 2025 |
| 50 | AMBER STUDIO S.A. | București Sector 1 | 161,4 mil. lei | 10,5 mil. lei | 474 | 2024 |
| 51 | SPARKWARE TECHNOLOGIES SRL | București Sector 6 | 155,6 mil. lei | 13,8 mil. lei | 498 | 2024 |
| 52 | BOLT SERVICES RO S.R.L. | București Sector 3 | 154,7 mil. lei | 6,5 mil. lei | 293 | 2024 |
| 53 | 8X8 INTERNATIONAL S.R.L. | Cluj-Napoca | 152,4 mil. lei | 8,7 mil. lei | 0 | 2025 |
| 54 | WORLDPAY TECHNOLOGY BUCHAREST S.R.L. | București Sector 4 | 150,6 mil. lei | 7 mil. lei | 333 | 2025 |
| 55 | PENTALOG ROMANIA SRL | Brașov | 149,8 mil. lei | 14,9 mil. lei | 428 | 2025 |
| 56 | CROWDSTRIKE SRL | București Sector 1 | 149,6 mil. lei | 5,4 mil. lei | 272 | 2024 |
| 57 | HOMERUN QT S.R.L. | București Sector 3 | 146,7 mil. lei | 5,3 mil. lei | 264 | 2025 |
| 58 | 3PILLAR GLOBAL SRL | Cluj-Napoca | 144,4 mil. lei | 9,5 mil. lei | 441 | 2025 |
| 59 | PREH ROMANIA AUTOMOTIVE TECHNOLOGIES S.R.L. | Brașov | 141,1 mil. lei | 8,5 mil. lei | 330 | 2025 |
| 60 | EDENRED DIGITAL CENTER S.R.L. | București Sector 4 | 139,8 mil. lei | 9,4 mil. lei | 309 | 2025 |
| 61 | ADSWIZZ RO SRL | București Sector 1 | 135,2 mil. lei | 1,9 mil. lei | 203 | 2025 |
| 62 | 74SOFTWARE ROMANIA S.R.L. | București Sector 4 | 134,5 mil. lei | 6 mil. lei | 261 | 2025 |
| 63 | PRINTEC GROUP ROMANIA SRL | București Sector 2 | 133,1 mil. lei | 9,6 mil. lei | 190 | 2025 |
| 64 | SIGNANT HEALTH S.R.L. | Iași | 133,1 mil. lei | 5,8 mil. lei | 536 | 2025 |
| 65 | REGNOLOGY ROMANIA S.R.L. | Sibiu | 132,9 mil. lei | 45,1 mil. lei | 311 | 2025 |
| 66 | REGNOLOGY FRR ROMANIA S.R.L. | Cluj-Napoca | 129,5 mil. lei | 62,1 mil. lei | 450 | 2025 |
| 67 | CENTRIC IT SOLUTIONS ROMANIA SRL | Iași | 126,3 mil. lei | 15,7 mil. lei | 314 | 2025 |
| 68 | SUSTAINALYTICS SRL | Timișoara | 125,9 mil. lei | 8,2 mil. lei | 384 | 2025 |
| 69 | ATI STUDIOS A.P.P.S. SRL | Brașov | 121,7 mil. lei | 4,6 mil. lei | 38 | 2024 |
| 70 | E.ON SOFTWARE DEVELOPMENT SRL | București Sector 1 | 119,3 mil. lei | 9,3 mil. lei | 251 | 2025 |
| 71 | CODATA SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. | Baia Mare, Maramureș | 118,9 mil. lei | 3,9 mil. lei | 4 | 2025 |
| 72 | OSF GLOBAL SERVICES SRL | București Sector 6 | 117,6 mil. lei | 5,6 mil. lei | 402 | 2025 |
| 73 | IONOS S.R.L. | București Sector 1 | 117,3 mil. lei | 7,6 mil. lei | 285 | 2025 |
| 74 | BROADRIDGE TRADING AND CONNECTIVITY SOLUTIONS S.R.L. | Cluj-Napoca | 116,5 mil. lei | 3,7 mil. lei | 374 | 2025 |
| 75 | VIGNOLIA S.R.L. | București Sector 2 | 116,3 mil. lei | 18,9 mil. lei | 6 | 2024 |
| 76 | ARRIVER SYSTEM SOFTWARE S.R.L. | Timișoara | 114,7 mil. lei | 6,8 mil. lei | 261 | 2025 |
| 77 | SSI SCHAEFER SRL | Timișoara | 114,7 mil. lei | 7,6 mil. lei | 121 | 2025 |
| 78 | ORION INNOVATION S.R.L. | București Sector 2 | 113,7 mil. lei | 9,5 mil. lei | 243 | 2025 |
| 79 | R SYSTEMS COMPUTARIS EUROPE S.R.L. | București Sector 1 | 111,4 mil. lei | 6,5 mil. lei | 176 | 2025 |
| 80 | TRENCADIS CORP SRL | București Sector 1 | 110,7 mil. lei | 2,2 mil. lei | 13 | 2025 |
| 81 | INTEL SOFTWARE DEVELOPMENT SRL | Timișoara | 110,3 mil. lei | 4,7 mil. lei | 223 | 2025 |
| 82 | QUBIZ SRL | Oradea, Bihor | 110,2 mil. lei | 16,5 mil. lei | 300 | 2025 |
| 83 | SOFTWARE IMAGINATION & VISION S.R.L. | București Sector 1 | 109 mil. lei | 7,6 mil. lei | 225 | 2025 |
| 84 | SAGUARO TECHNOLOGY ROMANIA S.R.L. | Timișoara | 105,9 mil. lei | 11,2 mil. lei | 308 | 2025 |
| 85 | GE POWER INFRASTRUCTURE ROMANIA S.R.L. | București Sector 1 | 104,5 mil. lei | 5 mil. lei | 195 | 2025 |
| 86 | REBELDOT SOLUTIONS S.R.L. | Sălicea (com. Ciurila), Cluj | 103,5 mil. lei | 13 mil. lei | 246 | 2025 |
| 87 | ELEKTROBIT AUTOMOTIVE ROMANIA SRL | Brașov | 103,5 mil. lei | 7 mil. lei | 255 | 2025 |
| 88 | QUALITEST DC RO S.R.L. | București Sector 2 | 103 mil. lei | 10 mil. lei | 154 | 2025 |
| 89 | PICONET SRL | Timișoara | 102,3 mil. lei | 618 mii lei | 14 | 2025 |
| 90 | PTC EASTERN EUROPE SRL | București Sector 6 | 101,5 mil. lei | 10,9 mil. lei | 324 | 2025 |
| 91 | VEONEER ROMANIA SAFETY SYSTEMS S.R.L. | Timișoara | 98,6 mil. lei | 6,2 mil. lei | 262 | 2025 |
| 92 | CODE CRAFTERS BY BT S.R.L. | Cluj-Napoca | 98,2 mil. lei | 11,5 mil. lei | 246 | 2025 |
| 93 | SDL LANGUAGE WEAVER S.R.L. | Cluj-Napoca | 97,4 mil. lei | 5,8 mil. lei | 285 | 2025 |
| 94 | FREQUENTIS ROMANIA SRL | Cluj-Napoca | 95 mil. lei | 9,5 mil. lei | 199 | 2025 |
| 95 | PRINCIPAL33 S.R.L. | Brașov | 94,6 mil. lei | 19,6 mil. lei | 74 | 2025 |
| 96 | DENDRIO INNOVATIONS S.R.L. | București Sector 5 | 93,8 mil. lei | 252 mii lei | 39 | 2025 |
| 97 | ELECTRONIC SKILLS S.R.L. | București Sector 1 | 91,7 mil. lei | 9,3 mil. lei | 3 | 2025 |
| 98 | YOKOGAWA EUROPE B.V. OLANDA SUCURSALA ROMANIA | București Sector 2 | 89,8 mil. lei | 7,9 mil. lei | 209 | 2025 |
| 99 | INTELLIGENT IT SRL | Sibiu | 89,6 mil. lei | 44,9 mil. lei | 69 | 2025 |
| 100 | FINTECH OS SRL | București Sector 2 | 89,5 mil. lei | -17,7 mil. lei | 148 | 2025 |
Vrei lista completă, cu telefon, în Excel?
Firmele cu CAEN 6210 cu cifra de afaceri peste 10 mil. lei, sau toate, gata de descărcat.
Mai multe despre cod: CAEN 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sursa: situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro) și Registrul Comerțului (ONRC). Sunt incluse firmele active; pentru fiecare firmă se folosește cel mai recent bilanț disponibil (coloana „An”). Codul CAEN este activitatea principală (ANAF sau, în lipsă, cea declarată în bilanț), adusă la CAEN rev. 3. Clasamentele se actualizează după fiecare import de bilanțuri.
Nou · Beneficiari de fonduri
Firme care au primit fonduri europene și PNRR — și au bani de cheltuit acum.
Echipamente, construcții, software, consultanță: firmele cu proiecte în derulare cumpără acum. Vezi gratuit cifrele; lista firmelor, cu telefon și proiectele lor, costă 1 leu / firmă.
- 4.662
- firme cu proiecte în implementare acum
- 766,6 mld. lei
- bani publici primiți, în total
- 92.645
- firme private finanțate