ROSELA COM SRL
Str. RAZBOIENI, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 819 mii lei, profit net 293 mii lei, 3 angajați.
Despre ROSELA COM SRL
ROSELA COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1994 cu numărul J05/704/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5244090, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4617). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 819 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 293 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 481 mii lei la 819 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 februarie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5244090
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/704/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 1994
- EUID
- ROONRC.J05/704/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 24.02.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 819 mii lei
- Profit net
- 293 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 498 mii lei
- Datorii
- 118 mii lei
- Active totale
- 616 mii lei
- Marjă netă
- 35,8%
- Cifră / angajat
- 273 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 19% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 375 mii | 423 mii | 414 mii | 633 mii | 386 mii | 481 mii | 725 mii | 745 mii | 700 mii | 819 mii |
| Venituri totale | 395 mii | 425 mii | 420 mii | 641 mii | 391 mii | 481 mii | 732 mii | 751 mii | 722 mii | 830 mii |
| Cheltuieli totale | 277 mii | 316 mii | 352 mii | 373 mii | 346 mii | 360 mii | 472 mii | 519 mii | 404 mii | 512 mii |
| Profit / pierdere brută | 118 mii | 110 mii | 68 mii | 268 mii | 44 mii | 122 mii | 261 mii | 232 mii | 318 mii | 318 mii |
| Profit / pierdere netă | 114 mii | 105 mii | 64 mii | 262 mii | 41 mii | 117 mii | 254 mii | 224 mii | 297 mii | 293 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 317 mii | 308 mii | 299 mii | 574 mii | 510 mii | 428 mii | 347 mii | 273 mii | 298 mii | 385 mii |
| Active circulante | 49 mii | 57 mii | 123 mii | 304 mii | 252 mii | 447 mii | 206 mii | 318 mii | 334 mii | 231 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 21 mii | 15 mii | 18 mii | 25 mii | 28 mii | 32 mii | 33 mii | 40 mii | 43 mii |
| creanțe | 26 mii | 27 mii | 68 mii | 43 mii | 43 mii | 41 mii | 58 mii | 248 mii | 187 mii | 79 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.689 | 9.405 | 41 mii | 242 mii | 184 mii | 378 mii | 116 mii | 36 mii | 106 mii | 109 mii |
| Datorii | 257 mii | 150 mii | 144 mii | 337 mii | 181 mii | 163 mii | 33 mii | 160 mii | 130 mii | 118 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 13 mii | 620 | 620 | — | — |
| Capitaluri proprii | 110 mii | 215 mii | 279 mii | 541 mii | 581 mii | 698 mii | 519 mii | 429 mii | 502 mii | 498 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 21 în județul Bihor și locul 250 din 778 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4617 – Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Bihor
- NEXT GEN FOOD S.R.L. · Oradea1,2 mil lei · 0 ang.
- PAUCARSIP S.R.L. · Voivozi (com. Popești)1,1 mil lei · 14 ang.
- EMAION SRL · Sântandrei969 mii lei · 2 ang.
- MAREMM BUSINESS SRL · Ciulești (com. Spinuș)867 mii lei · 0 ang.
- MDK PRO CONSULTING S.R.L. · Mădăras497 mii lei · 2 ang.
- MELALUC SRL · Oradea452 mii lei · 2 ang.
- AMERICANHOTDOG & DISTRIBUTION S.R.L. · Oradea411 mii lei · 1 ang.
- REMADI RESTAURANT S.R.L. · Oradea242 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4617 – Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre ROSELA COM SRL
Care este CUI-ul firmei ROSELA COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ROSELA COM SRL este 5244090, iar codul de TVA este RO5244090. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/704/1994, iar codul EUID este ROONRC.J05/704/1994.
Unde are sediul ROSELA COM SRL?
Sediul social al firmei ROSELA COM SRL este în Str. RAZBOIENI, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ROSELA COM SRL?
Activitatea principală a firmei ROSELA COM SRL este „Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4617. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ROSELA COM SRL?
ROSELA COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ROSELA COM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ROSELA COM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Oradea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ROSELA COM SRL?
În 2025, ROSELA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 819 mii lei și un profit net de 293 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ROSELA COM SRL plătitoare de TVA?
Da. ROSELA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 februarie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.