P4B IT SERVICES SRL
Crișan Mircioiu, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 11,8 mil lei, pierdere netă 582 mii lei, 17 angajați.
Despre P4B IT SERVICES SRL
P4B IT SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2015 cu numărul J2015003446122 și codul unic de înregistrare (CUI) 35226915, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,8 mil lei (-51% față de 2024), o pierdere netă de 582 mii lei și 17 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 23,5 mil lei la 11,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35226915
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015003446122
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 noiembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015003446122
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 18.02.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,8 mil lei
- Pierdere netă
- 582 mii lei
- Angajați (medie)
- 17
- Capitaluri proprii
- 10 mii lei
- Datorii
- 2,9 mil lei
- Active totale
- 2,9 mil lei
- Marjă netă
- -4,9%
- Cifră / angajat
- 692 mii lei
-51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 100% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 51% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 5,5 mil | 9,4 mil | 12,1 mil | 18,1 mil | 23,5 mil | 24,8 mil | 26,2 mil | 23,8 mil | 11,8 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 5,7 mil | 10,6 mil | 13,8 mil | 19,7 mil | 25,6 mil | 27,1 mil | 27,1 mil | 25,5 mil | 11,8 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 4,3 mil | 8 mil | 11,2 mil | 14,2 mil | 19,1 mil | 21,1 mil | 23,1 mil | 23,3 mil | 12,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 448 mii | 1,3 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 5,5 mil | 6,5 mil | 6 mil | 4 mil | 2,1 mil | -582 mii |
| Profit / pierdere netă | 396 mii | 1,2 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 5 mil | 5,9 mil | 5,5 mil | 3,5 mil | 2 mil | -582 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 13 | 20 | 29 | 38 | 59 | 51 | 49 | 35 | 17 |
| Active imobilizate | 27 mii | 86 mii | 429 mii | 613 mii | 548 mii | 856 mii | 574 mii | 356 mii | 174 mii | 42 mii |
| Active circulante | 800 mii | 1,7 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 6,4 mil | 6,4 mil | 7,5 mil | 6,1 mil | 6,9 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 50 | 16 mii | 228 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 541 mii | 702 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 5,2 mil | 5,6 mil | 6,9 mil | 5 mil | 6,4 mil | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 259 mii | 942 mii | 1,2 mil | 558 mii | 1,2 mil | 760 mii | 624 mii | 1,1 mil | 437 mii | 1,8 mil |
| Cheltuieli în avans | 274 | 2.109 | 13 mii | 16 mii | 19 mii | 45 mii | 63 mii | 28 mii | 34 mii | 12 mii |
| Datorii | 431 mii | 583 mii | 541 mii | 605 mii | 1,6 mil | 1,4 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 5 mil | 2,9 mil |
| Capitaluri proprii | 397 mii | 1,2 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 5,5 mil | 3,5 mil | 2 mil | 10 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 | 1.010 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 96 din 1.992 în județul Cluj și locul 484 din 14.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- NEXTTECH MOBILE DEVELOPMENT S.R.L. · Cluj-Napoca12,3 mil lei · 20 ang.
- XITING ROM SRL · Cluj-Napoca12,1 mil lei · 37 ang.
- WE AS WEB IT S.R.L. · Florești12,1 mil lei · 1 ang.
- DIGITAL VELOCITY GROUP SRL · Cluj-Napoca11,6 mil lei · 22 ang.
- HYPERMEDIA SRL · Cluj-Napoca11,5 mil lei · 31 ang.
- ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL · Feleacu11,5 mil lei · 36 ang.
- RESHAPE DIGITAL S.R.L. · Cluj-Napoca11,2 mil lei · 18 ang.
- WEBGURUS TECH S.R.L. · Cluj-Napoca11,1 mil lei · 40 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre P4B IT SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei P4B IT SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei P4B IT SERVICES SRL este 35226915, iar codul de TVA este RO35226915. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015003446122, iar codul EUID este ROONRC.J2015003446122.
Unde are sediul P4B IT SERVICES SRL?
Sediul social al firmei P4B IT SERVICES SRL este în Crișan Mircioiu, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are P4B IT SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei P4B IT SERVICES SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată P4B IT SERVICES SRL?
P4B IT SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 noiembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma P4B IT SERVICES SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru P4B IT SERVICES SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are P4B IT SERVICES SRL?
În 2025, P4B IT SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,8 mil lei și o pierdere netă de 582 mii lei, cu 17 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este P4B IT SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Da. P4B IT SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 februarie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.