ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL
FELEACU, Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 11,5 mil lei, profit net 2,1 mil lei, 36 angajați.
Despre ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL
ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2015 cu numărul J2015003802128 și codul unic de înregistrare (CUI) 35336829, cu sediul în Feleacu, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,5 mil lei (+6% față de 2024), un profit net de 2,1 mil lei și 36 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,2 mil lei la 11,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 35336829
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015003802128
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015003802128
- Cod poștal
- 407270
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.09.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,5 mil lei
- Profit net
- 2,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 36
- Capitaluri proprii
- 2,1 mil lei
- Datorii
- 2,4 mil lei
- Active totale
- 4,5 mil lei
- Marjă netă
- 18,7%
- Cifră / angajat
- 318 mii lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 53% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 89 mii | 773 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 4,9 mil | 10 mil | 10,8 mil | 11,5 mil |
| Venituri totale | 0 | 89 mii | 783 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 5 mil | 10,1 mil | 10,9 mil | 11,6 mil |
| Cheltuieli totale | 4.087 | 77 mii | 532 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 4,2 mil | 6,5 mil | 7,7 mil | 9,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -4.087 | 12 mii | 251 mii | 302 mii | 814 mii | 765 mii | 3,6 mil | 3,1 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere netă | -4.087 | 9.283 | 234 mii | 288 mii | 794 mii | 721 mii | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | 1 | 3 | 7 | 26 | 38 | 36 | 36 |
| Active imobilizate | — | — | — | 23 mii | 25 mii | 223 mii | 228 mii | 179 mii | 137 mii |
| Active circulante | 76 | 12 mii | 272 mii | 404 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 4,8 mil | 5 mil | 4,3 mil |
| creanțe | — | — | 185 mii | 221 mii | 865 mii | 195 mii | 2,7 mil | 2,5 mil | 3,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 76 | 12 mii | 88 mii | 183 mii | 188 mii | 1,1 mil | 2 mil | 2,5 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 2.230 | 28 mii | 35 mii |
| Datorii | 3.968 | 6.214 | 32 mii | 80 mii | 97 mii | 847 mii | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Capitaluri proprii | -3.892 | 5.391 | 240 mii | 348 mii | 982 mii | 694 mii | 3,2 mil | 2,7 mil | 2,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 600 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 1.997 în județul Cluj și locul 497 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- P4B IT SERVICES SRL · Cluj-Napoca11,8 mil lei · 17 ang.
- DIGITAL VELOCITY GROUP SRL · Cluj-Napoca11,6 mil lei · 22 ang.
- HYPERMEDIA SRL · Cluj-Napoca11,5 mil lei · 31 ang.
- RESHAPE DIGITAL S.R.L. · Cluj-Napoca11,2 mil lei · 18 ang.
- WEBGURUS TECH S.R.L. · Cluj-Napoca11,1 mil lei · 40 ang.
- MAGOFFICE WEB S.R.L. · Florești11 mil lei · 8 ang.
- PIAXO S.R.L. · Cluj-Napoca11 mil lei · 3 ang.
- SOFTLINK CENTRAL EUROPE SRL · Cluj-Napoca10,9 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL este 35336829, iar codul de TVA este RO35336829. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015003802128, iar codul EUID este ROONRC.J2015003802128.
Unde are sediul ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL este în FELEACU, Sat Feleacu, Comuna Feleacu, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407270, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL?
ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Feleacu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL?
În 2025, ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,5 mil lei și un profit net de 2,1 mil lei, cu 36 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. ONTEGRA SOFTWARE SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.