MELNY SRL
RADU STANCA, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 360 mii lei, profit net 2,2 mil lei, 1 angajați.
Despre MELNY SRL
MELNY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2007 cu numărul J2007005255123 și codul unic de înregistrare (CUI) 22876223, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 360 mii lei (-55% față de 2024), un profit net de 2,2 mil lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,3 mil lei la 360 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 22876223
- Nr. Registrul Comerțului
- J2007005255123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 decembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J2007005255123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.02.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 360 mii lei
- Profit net
- 2,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 4,4 mil lei
- Datorii
- 2,1 mil lei
- Active totale
- 6,5 mil lei
- Marjă netă
- 596,8%
- Cifră / angajat
- 360 mii lei
-55% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 55% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 2,1 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 2,1 mil | 3,3 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 798 mii | 360 mii |
| Venituri totale | 2,3 mil | 2,2 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 3 mil | 4 mil | 3,6 mil | 2,6 mil | 3,4 mil | 3 mil |
| Cheltuieli totale | 2,3 mil | 1,8 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 3,6 mil | 2,2 mil | 1,2 mil | 991 mii | 792 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 373 mii | 625 mii | 396 mii | 611 mii | 363 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 43 mii | 352 mii | 589 mii | 362 mii | 587 mii | 332 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,4 mil | 2,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 39 | 23 | 24 | 22 | 19 | 25 | 11 | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 959 mii | 908 mii | 991 mii | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 1,4 mil | 969 mii | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil | 3,1 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 0 | — | — | 2.450 | — | 96 mii | 700 | 700 | 55 mii | 7.219 |
| creanțe | 1,4 mil | 779 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 3,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 32 mii | 189 mii | 166 mii | 252 mii | 228 mii | 204 mii | 521 mii | 74 mii | 120 mii | 236 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.561 | 2.561 | 2.561 | 0 | — | — | — | — | 8.355 | 11 mii |
| Datorii | 1,3 mil | 1,2 mil | 964 mii | 1,9 mil | 993 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | 1,3 mil | 1,1 mil | 752 mii | 432 mii | 172 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1 mil | 704 mii | 612 mii | 937 mii | 2 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 3,7 mil | 4,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 250 mii | 250 mii | 250 mii | 250 mii | 250 mii | 250 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 448 din 1.249 în județul Cluj și locul 6.050 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Cluj
- OVISO ROBOTICS S.A. · Cluj-Napoca362 mii lei · 3 ang.
- PROIECT ARDEAL SRL · Turda362 mii lei · 1 ang.
- MAX GREEN DESIGN S.R.L. · Râșca (com. Râsca)362 mii lei · 2 ang.
- CROSSROAD DESIGN S.R.L. · Turda360 mii lei · 1 ang.
- ECOWATER PROJECT S.R.L. · Gilău360 mii lei · 0 ang.
- RIETSTACK AIM RO S.R.L. · Popești (com. Baciu)360 mii lei · 2 ang.
- ZENIT PROIECT & CONSULT SRL · Cluj-Napoca358 mii lei · 2 ang.
- LRM DESIGN S.R.L. · Câmpia Turzii358 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5570/221/202327.07.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Deva · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 6420 Activități ale holdingurilor
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activități de design specializat
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre MELNY SRL
Care este CUI-ul firmei MELNY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MELNY SRL este 22876223, iar codul de TVA este RO22876223. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007005255123, iar codul EUID este ROONRC.J2007005255123.
Unde are sediul MELNY SRL?
Sediul social al firmei MELNY SRL este în RADU STANCA, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MELNY SRL?
Activitatea principală a firmei MELNY SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MELNY SRL?
MELNY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MELNY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MELNY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MELNY SRL?
În 2025, MELNY SRL a raportat o cifră de afaceri de 360 mii lei și un profit net de 2,2 mil lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MELNY SRL plătitoare de TVA?
Da. MELNY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.