Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA26 ani pe piață

OVISO ROBOTICS S.A.

CUI 12768194J2000000265122

ORASTIE, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 362 mii lei, pierdere netă 772 mii lei, 3 angajați.

Despre OVISO ROBOTICS S.A.

OVISO ROBOTICS S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2000 cu numărul J2000000265122 și codul unic de înregistrare (CUI) 12768194, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 362 mii lei (-26% față de 2024), o pierdere netă de 772 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 343 mii lei la 362 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2014.

Date de identificare

CUI
12768194
Nr. Registrul Comerțului
J2000000265122
Formă juridică
SA
Data înregistrării
10 martie 2000
EUID
ROONRC.J2000000265122
Cod poștal
400479

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.09.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
362 mii lei

-26% față de 2024

Pierdere netă
772 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-10,1 mil lei
Datorii
12,9 mil lei
Active totale
2,9 mil lei
Marjă netă
-213,1%
Cifră / angajat
121 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (450%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-3 mil-2 mil-1 mil01 mil2016: cifra de afaceri 0 lei; profit net 7.454 lei20162017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.733 lei20172018: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.633 lei20182019: cifra de afaceri 14.000 lei; pierdere netă 632.035 lei20192020: cifra de afaceri 84.336 lei; pierdere netă 1.182.859 lei20202021: cifra de afaceri 343.244 lei; pierdere netă 787.419 lei20212022: cifra de afaceri 575.935 lei; pierdere netă 1.858.759 lei20222023: cifra de afaceri 952.616 lei; pierdere netă 1.364.431 lei20232024: cifra de afaceri 487.903 lei; pierdere netă 2.949.991 lei20242025: cifra de afaceri 362.120 lei; pierdere netă 771.740 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă———14 mii84 mii343 mii576 mii953 mii488 mii362 mii
Venituri totale00014 mii84 mii343 mii613 mii1,1 mil-286 mii362 mii
Cheltuieli totale-7.4541.7331.633646 mii1,3 mil1,1 mil2,5 mil2,4 mil2,7 mil1,1 mil
Profit / pierdere brută7.454-1.733-1.633-632 mii-1,2 mil-784 mii-1,9 mil-1,4 mil-2,9 mil-772 mii
Profit / pierdere netă7.454-1.733-1.633-632 mii-1,2 mil-787 mii-1,9 mil-1,4 mil-2,9 mil-772 mii
Număr mediu de angajați———613561193
Active imobilizate———229 mii348 mii1,1 mil327 mii709 mii494 mii412 mii
Active circulante2.7372.2652.475850 mii1 mil580 mii1,2 mil5,7 mil2,3 mil2,5 mil
din care stocuri———591 mii727 mii67 mii714 mii2,2 mil2 mil2,1 mil
creanțe1.3451.6621.947221 mii302 mii495 mii449 mii2,6 mil153 mii300 mii
casa și conturi la bănci1.39260352837 mii3.08917 mii9.005956 mii61 mii36 mii
Cheltuieli în avans————821——6.7377.3536.737
Datorii501 mii502 mii504 mii2,2 mil3,7 mil4,8 mil6,5 mil12,8 mil12 mil12,9 mil
Capitaluri proprii-498 mii-500 mii-502 mii-1,1 mil-2,3 mil-3,1 mil-5 mil-6,4 mil-9,3 mil-10,1 mil
din care capital subscris vărsat2002002001.0001.0001.00090 mii90 mii90 mii90 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 444 din 1.249 în județul Cluj și locul 6.029 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2561 Fabricarea produselor de tăiat
  • 2563 Fabricarea uneltelor
  • 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
  • 2829 Fabricarea altor mașini și utilaje de utilizare generală n.c.a.
  • 2841 Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
  • 2842 Fabricarea altor mașini-unelte n.c.a.
  • 2897 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru fabricația aditivă (care utilizează tehnologia de fabricație aditivă)
  • 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Întrebări frecvente despre OVISO ROBOTICS S.A.

Care este CUI-ul firmei OVISO ROBOTICS S.A.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OVISO ROBOTICS S.A. este 12768194, iar codul de TVA este RO12768194. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000265122, iar codul EUID este ROONRC.J2000000265122.

Unde are sediul OVISO ROBOTICS S.A.?

Sediul social al firmei OVISO ROBOTICS S.A. este în ORASTIE, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400479, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OVISO ROBOTICS S.A.?

Activitatea principală a firmei OVISO ROBOTICS S.A. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OVISO ROBOTICS S.A.?

OVISO ROBOTICS S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2000, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OVISO ROBOTICS S.A.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OVISO ROBOTICS S.A.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are OVISO ROBOTICS S.A.?

În 2025, OVISO ROBOTICS S.A. a raportat o cifră de afaceri de 362 mii lei și o pierdere netă de 772 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OVISO ROBOTICS S.A. plătitoare de TVA?

Da. OVISO ROBOTICS S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează