Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

ZENIT PROIECT & CONSULT SRL

CUI 22049625J2007002982127

Str. BECAȘ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 358 mii lei, profit net 74 mii lei, 2 angajați.

Despre ZENIT PROIECT & CONSULT SRL

ZENIT PROIECT & CONSULT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2007 cu numărul J2007002982127 și codul unic de înregistrare (CUI) 22049625, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 358 mii lei (-44% față de 2024), un profit net de 74 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 604 mii lei la 358 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iulie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
22049625
Nr. Registrul Comerțului
J2007002982127
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 iulie 2007
EUID
ROONRC.J2007002982127
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.07.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
358 mii lei

-44% față de 2024

Profit net
74 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
110 mii lei
Datorii
223 mii lei
Active totale
333 mii lei
Marjă netă
20,6%
Cifră / angajat
179 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 198.150 lei; profit net 18.147 lei20162017: cifra de afaceri 398.105 lei; profit net 210.795 lei20172018: cifra de afaceri 500.360 lei; profit net 246.174 lei20182019: cifra de afaceri 586.185 lei; profit net 326.591 lei20192020: cifra de afaceri 400.071 lei; profit net 208.558 lei20202021: cifra de afaceri 604.350 lei; profit net 427.209 lei20212022: cifra de afaceri 726.480 lei; profit net 223.121 lei20222023: cifra de afaceri 522.026 lei; profit net 276.236 lei20232024: cifra de afaceri 640.361 lei; profit net 241.208 lei20242025: cifra de afaceri 358.345 lei; profit net 73.780 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă198 mii398 mii500 mii586 mii400 mii604 mii726 mii522 mii640 mii358 mii
Venituri totale201 mii400 mii501 mii587 mii400 mii606 mii727 mii522 mii640 mii358 mii
Cheltuieli totale179 mii185 mii249 mii254 mii188 mii172 mii496 mii241 mii380 mii279 mii
Profit / pierdere brută22 mii215 mii251 mii332 mii213 mii433 mii230 mii281 mii260 mii80 mii
Profit / pierdere netă18 mii211 mii246 mii327 mii209 mii427 mii223 mii276 mii241 mii74 mii
Număr mediu de angajați1112213322
Active imobilizate7.3647.93785 mii71 mii53 mii39 mii26 mii24 mii21 mii6.154
Active circulante62 mii345 mii579 mii959 mii437 mii835 mii1,1 mil302 mii307 mii327 mii
din care stocuri2.9762.976—00—————
creanțe19 mii48 mii28 mii27 mii76 mii45 mii213 mii203 mii105 mii200 mii
casa și conturi la bănci40 mii294 mii551 mii931 mii361 mii791 mii887 mii99 mii202 mii127 mii
Datorii51 mii124 mii189 mii228 mii282 mii445 mii902 mii49 mii91 mii223 mii
Capitaluri proprii18 mii229 mii475 mii802 mii209 mii429 mii223 mii276 mii237 mii110 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 451 din 1.249 în județul Cluj și locul 6.083 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5721/211/202518.03.2025

    plângere contravenţională DPLC 421252

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Petent

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
  • 1814 Legătorie și servicii conexe
  • 5819 Alte activități de editare
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7420 Activități fotografice
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre ZENIT PROIECT & CONSULT SRL

Care este CUI-ul firmei ZENIT PROIECT & CONSULT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ZENIT PROIECT & CONSULT SRL este 22049625, iar codul de TVA este RO22049625. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007002982127, iar codul EUID este ROONRC.J2007002982127.

Unde are sediul ZENIT PROIECT & CONSULT SRL?

Sediul social al firmei ZENIT PROIECT & CONSULT SRL este în Str. BECAȘ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ZENIT PROIECT & CONSULT SRL?

Activitatea principală a firmei ZENIT PROIECT & CONSULT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ZENIT PROIECT & CONSULT SRL?

ZENIT PROIECT & CONSULT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ZENIT PROIECT & CONSULT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7446 *** 335). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ZENIT PROIECT & CONSULT SRL?

În 2025, ZENIT PROIECT & CONSULT SRL a raportat o cifră de afaceri de 358 mii lei și un profit net de 74 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ZENIT PROIECT & CONSULT SRL plătitoare de TVA?

Da. ZENIT PROIECT & CONSULT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 iulie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează