GREENFIELD SERVICES SRL
MIHAI VITEAZU, ap. 8, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2024: cifra de afaceri 538 mii lei, pierdere netă 93 mii lei, 1 angajați.
Despre GREENFIELD SERVICES SRL
GREENFIELD SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2012 cu numărul J2012003261124 și codul unic de înregistrare (CUI) 30981793, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 13 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 538 mii lei (-76% față de 2023), o pierdere netă de 93 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 5.100 lei la 538 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30981793
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012003261124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 decembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012003261124
- Cod poștal
- 400036
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.07.2023
din 01.07.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 538 mii lei
- Pierdere netă
- 93 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -70 mii lei
- Datorii
- 109 mii lei
- Active totale
- 39 mii lei
- Marjă netă
- -17,3%
- Cifră / angajat
- 538 mii lei
-76% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2024; datorii mai mari decât activele (277%); cifra de afaceri a scăzut cu 76% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | 5.100 | 29 mii | 8.900 | 2,3 mil | 538 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 5.100 | 29 mii | 8.900 | 2,3 mil | 538 mii |
| Cheltuieli totale | — | — | 24 | — | 5.781 | 21 mii | 112 | 2,3 mil | 631 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | -24 | 0 | -681 | 7.512 | 8.788 | 10 mii | -93 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | -24 | 0 | -732 | 6.864 | 8.521 | 8.788 | -93 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | — | 1 | 1 | — | 1 | 1 |
| Active circulante | 375 | 375 | 351 | 351 | 13 mii | 18 mii | 24 mii | 1,5 mil | 39 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 5.100 | — | — | 1,5 mil | 25 mii |
| casa și conturi la bănci | 375 | 375 | 351 | 351 | 7.484 | 18 mii | 24 mii | 19 mii | 15 mii |
| Datorii | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 14 mii | 12 mii | 9.140 | 1,5 mil | 109 mii |
| Capitaluri proprii | -625 | -625 | -649 | -649 | -1.181 | 6.083 | 15 mii | 23 mii | -70 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 400 | 800 | 800 | 800 | 800 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 46 în județul Cluj și locul 542 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Cluj
- HUDIN SERV SRL · Popești (com. Baciu)655 mii lei · 1 ang.
- HIDROWELD S.R.L. · Cluj-Napoca544 mii lei · 2 ang.
- AQUA PIPE INSTALL S.R.L. · Cluj-Napoca511 mii lei · 4 ang.
- MAXIMUS INSTAL S.R.L. · Cluj-Napoca498 mii lei · 0 ang.
- ELENMARC IMPEX SRL · Dej497 mii lei · 5 ang.
- ADRISAN GAZ S.R.L. · Baciu494 mii lei · 1 ang.
- EVO INSTAL SRL · Cluj-Napoca441 mii lei · 0 ang.
- FCG INSTAL SRL · Turda432 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 3900 Activități și servicii de decontaminare
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre GREENFIELD SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei GREENFIELD SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GREENFIELD SERVICES SRL este 30981793, iar codul de TVA este RO30981793. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012003261124, iar codul EUID este ROONRC.J2012003261124.
Unde are sediul GREENFIELD SERVICES SRL?
Sediul social al firmei GREENFIELD SERVICES SRL este în MIHAI VITEAZU, ap. 8, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400036, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GREENFIELD SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei GREENFIELD SERVICES SRL este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GREENFIELD SERVICES SRL?
GREENFIELD SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GREENFIELD SERVICES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 292). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GREENFIELD SERVICES SRL?
În 2024, GREENFIELD SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 538 mii lei și o pierdere netă de 93 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GREENFIELD SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Da. GREENFIELD SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.