Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA16 ani pe piață

EVO INSTAL SRL

CUI 27406648J2010001507123

MĂRGINAȘĂ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 441 mii lei, pierdere netă 219 mii lei.

Despre EVO INSTAL SRL

EVO INSTAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2010 cu numărul J2010001507123 și codul unic de înregistrare (CUI) 27406648, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 441 mii lei (+67% față de 2024), o pierdere netă de 219 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 501 mii lei la 441 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2022.

Date de identificare

CUI
27406648
Nr. Registrul Comerțului
J2010001507123
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 septembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010001507123
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2022

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
441 mii lei

+67% față de 2024

Pierdere netă
219 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
-611 mii lei
Datorii
2,8 mil lei
Active totale
2,2 mil lei
Marjă netă
-49,6%
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (128%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii-250 mii0250 mii500 mii750 mii2016: cifra de afaceri 66.000 lei; pierdere netă 7.053 lei20162017: cifra de afaceri 92.000 lei; profit net 13.578 lei20172018: cifra de afaceri 104.500 lei; profit net 28.868 lei20182019: cifra de afaceri 123.000 lei; pierdere netă 538 lei20192020: cifra de afaceri 114.000 lei; pierdere netă 8.093 lei20202021: cifra de afaceri 501.355 lei; profit net 342.265 lei20212022: cifra de afaceri 114.000 lei; pierdere netă 327.875 lei20222023: cifra de afaceri 114.000 lei; pierdere netă 314.226 lei20232024: cifra de afaceri 264.592 lei; profit net 65.739 lei20242025: cifra de afaceri 440.800 lei; pierdere netă 218.567 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă66 mii92 mii105 mii123 mii114 mii501 mii114 mii114 mii265 mii441 mii
Venituri totale66 mii92 mii105 mii123 mii119 mii501 mii114 mii114 mii524 mii441 mii
Cheltuieli totale71 mii76 mii72 mii122 mii126 mii154 mii440 mii427 mii427 mii651 mii
Profit / pierdere brută-5.07316 mii32 mii692-6.858347 mii-326 mii-313 mii97 mii-210 mii
Profit / pierdere netă-7.05314 mii29 mii-538-8.093342 mii-328 mii-314 mii66 mii-219 mii
Număr mediu de angajați———————2——
Active imobilizate3.40715 mii16 mii28 mii33 mii1 mil1,5 mil1,4 mil1,8 mil1,9 mil
Active circulante10 mii8.11137 mii49 mii43 mii374 mii184 mii82 mii221 mii253 mii
din care stocuri280280280280—3.1833.1833.1833.1833.183
creanțe534—26 mii37 mii40 mii258 mii163 mii72 mii136 mii201 mii
casa și conturi la bănci9.5637.83110 mii12 mii3.274112 mii18 mii6.90982 mii48 mii
Cheltuieli în avans103—65————004.808
Datorii18 mii14 mii14 mii39 mii46 mii1 mil1,8 mil2 mil2,4 mil2,8 mil
Capitaluri proprii-3.9679.61238 mii38 mii30 mii372 mii-144 mii-458 mii-392 mii-611 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 29 din 46 în județul Cluj și locul 577 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 712/1285/202610.09.2026

    pretenţii

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Întrebări frecvente despre EVO INSTAL SRL

Care este CUI-ul firmei EVO INSTAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVO INSTAL SRL este 27406648, iar codul de TVA este RO27406648. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010001507123, iar codul EUID este ROONRC.J2010001507123.

Unde are sediul EVO INSTAL SRL?

Sediul social al firmei EVO INSTAL SRL este în MĂRGINAȘĂ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EVO INSTAL SRL?

Activitatea principală a firmei EVO INSTAL SRL este „Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EVO INSTAL SRL?

EVO INSTAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2010, deci are 16 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EVO INSTAL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 290). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EVO INSTAL SRL?

În 2025, EVO INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 441 mii lei și o pierdere netă de 219 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EVO INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da. EVO INSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează