CONTEC AUTOMATION SRL
REPUBLICII, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 18,9 mil lei, profit net 6,1 mil lei, 41 angajați.
Despre CONTEC AUTOMATION SRL
CONTEC AUTOMATION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2012 cu numărul J2012000107298 și codul unic de înregistrare (CUI) 28907213, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18,9 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 6,1 mil lei și 41 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10,2 mil lei la 18,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 28907213
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000107298
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 ianuarie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000107298
- Cod poștal
- 100066
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.02.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 18,9 mil lei
- Profit net
- 6,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 41
- Capitaluri proprii
- 10 mil lei
- Datorii
- 5,2 mil lei
- Active totale
- 15,2 mil lei
- Marjă netă
- 32,4%
- Cifră / angajat
- 461 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,6 mil | 6,9 mil | 8,5 mil | 10,2 mil | 8,3 mil | 10,2 mil | 13,6 mil | 13,9 mil | 14,7 mil | 18,9 mil |
| Venituri totale | 5,7 mil | 7,1 mil | 8,6 mil | 10,5 mil | 8,6 mil | 10,6 mil | 14 mil | 14,1 mil | 14,8 mil | 19,1 mil |
| Cheltuieli totale | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,1 mil | 6,9 mil | 5,2 mil | 6,7 mil | 7,7 mil | 8,8 mil | 10 mil | 11,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,1 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 6,3 mil | 5,3 mil | 4,8 mil | 7,2 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 5,3 mil | 4,6 mil | 4,1 mil | 6,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 26 | 28 | 29 | 32 | 27 | 27 | 34 | 34 | 36 | 41 |
| Active imobilizate | 217 mii | 198 mii | 190 mii | 145 mii | 369 mii | 490 mii | 903 mii | 1,1 mil | 878 mii | 927 mii |
| Active circulante | 3,8 mil | 6 mil | 8,2 mil | 8,7 mil | 9 mil | 9,2 mil | 11,1 mil | 12,1 mil | 12,7 mil | 14 mil |
| din care stocuri | — | 182 mii | 450 mii | 42 mii | 44 mii | 13 mii | 7.950 | 4.202 | 41 | 41 |
| creanțe | 1,6 mil | 2,3 mil | 5,3 mil | 2,2 mil | 6,7 mil | 2,4 mil | 8,2 mil | 4,7 mil | 9,8 mil | 5,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 2,2 mil | 3,5 mil | 2,4 mil | 6,5 mil | 2,2 mil | 6,8 mil | 2,9 mil | 7,4 mil | 2,9 mil | 8,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 95 mii | 83 mii | 100 mii | 101 mii | 129 mii | 149 mii | 129 mii | 158 mii | 283 mii | 232 mii |
| Datorii | 317 mii | 760 mii | 1,2 mil | 446 mii | 543 mii | 475 mii | 486 mii | 540 mii | 663 mii | 5,2 mil |
| Provizioane | — | — | 12 mii | 14 mii | — | 28 mii | 24 mii | 31 mii | 35 mii | 25 mii |
| Capitaluri proprii | 3,8 mil | 5,5 mil | 7,2 mil | 8,5 mil | 8,9 mil | 9,3 mil | 11,6 mil | 12,8 mil | 13,2 mil | 10 mil |
| din care capital subscris vărsat | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 272 în județul Prahova și locul 344 din 14.281 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Prahova
- SYNTEQ SOLUTIONS SRL · Ploiești15,8 mil lei · 11 ang.
- KIBI SOFTWARE SRL · Băicoi13,2 mil lei · 1 ang.
- SHOPMANIA NET SRL · Ploiești12,7 mil lei · 39 ang.
- TMT ANALYSIS LIMITED S.R.L. · Ploiești12,2 mil lei · 49 ang.
- INSURETECH S.R.L. · Ploiești6,9 mil lei · 2 ang.
- INTERACTIVELY SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. · Câmpina6,7 mil lei · 21 ang.
- ONE SOFTWARE S.R.L. · Ploiești5,4 mil lei · 13 ang.
- OPTIMCODE INTEGRATION SRL · Ploiești4,9 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Întrebări frecvente despre CONTEC AUTOMATION SRL
Care este CUI-ul firmei CONTEC AUTOMATION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTEC AUTOMATION SRL este 28907213, iar codul de TVA este RO28907213. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000107298, iar codul EUID este ROONRC.J2012000107298.
Unde are sediul CONTEC AUTOMATION SRL?
Sediul social al firmei CONTEC AUTOMATION SRL este în REPUBLICII, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100066, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTEC AUTOMATION SRL?
Activitatea principală a firmei CONTEC AUTOMATION SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONTEC AUTOMATION SRL?
CONTEC AUTOMATION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTEC AUTOMATION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 098). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTEC AUTOMATION SRL?
În 2025, CONTEC AUTOMATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 18,9 mil lei și un profit net de 6,1 mil lei, cu 41 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTEC AUTOMATION SRL plătitoare de TVA?
Da. CONTEC AUTOMATION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.