Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA4 ani pe piață

INSURETECH S.R.L.

CUI 46844938J2022002703293

ALBA IULIA, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 6,9 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 2 angajați.

Despre INSURETECH S.R.L.

INSURETECH S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2022 cu numărul J2022002703293 și codul unic de înregistrare (CUI) 46844938, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 6,9 mil lei (+41% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 175 mii lei la 6,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2022.

Date de identificare

CUI
46844938
Nr. Registrul Comerțului
J2022002703293
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 septembrie 2022
EUID
ROONRC.J2022002703293
Cod poștal
100074

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2022

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
25.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
6,9 mil lei

+41% față de 2024

Profit net
1,4 mil lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
2,6 mil lei
Datorii
436 mii lei
Active totale
3 mil lei
Marjă netă
19,8%
Cifră / angajat
3,4 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2022: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 13.081 lei20222023: cifra de afaceri 174.927 lei; pierdere netă 511.009 lei20232024: cifra de afaceri 4.874.679 lei; profit net 646.031 lei20242025: cifra de afaceri 6.897.312 lei; profit net 1.368.001 lei2025
Indicator (lei)2022202320242025
Cifra de afaceri netă—175 mii4,9 mil6,9 mil
Venituri totale31 mii1,9 mil4,9 mil6,9 mil
Cheltuieli totale44 mii2,4 mil4,1 mil5,3 mil
Profit / pierdere brută-13 mii-510 mii758 mii1,6 mil
Profit / pierdere netă-13 mii-511 mii646 mii1,4 mil
Număr mediu de angajați1222
Active imobilizate32 mii1,6 mil994 mii1,4 mil
Active circulante4.67897 mii975 mii1,6 mil
creanțe65285 mii740 mii959 mii
casa și conturi la bănci4.02611 mii57 mii428 mii
Cheltuieli în avans4.9909.41513 mii49 mii
Datorii54 mii1,2 mil791 mii436 mii
Capitaluri proprii-13 mii545 mii1,2 mil2,6 mil
din care capital subscris vărsat20050 mii50 mii50 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 272 în județul Prahova și locul 679 din 14.278 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Prahova

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6622 Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
  • 3511 Producția de energie electrică
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5819 Alte activități de editare
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Agenții imobiliare
  • 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Întrebări frecvente despre INSURETECH S.R.L.

Care este CUI-ul firmei INSURETECH S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei INSURETECH S.R.L. este 46844938, iar codul de TVA este RO46844938. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2022002703293, iar codul EUID este ROONRC.J2022002703293.

Unde are sediul INSURETECH S.R.L.?

Sediul social al firmei INSURETECH S.R.L. este în ALBA IULIA, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100074, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are INSURETECH S.R.L.?

Activitatea principală a firmei INSURETECH S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată INSURETECH S.R.L.?

INSURETECH S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 septembrie 2022, deci are 4 ani de activitate.

Cum pot contacta firma INSURETECH S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru INSURETECH S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are INSURETECH S.R.L.?

În 2025, INSURETECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6,9 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este INSURETECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. INSURETECH S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează