Clasament · bilanțuri 2025
Top 100 firme cu CAEN 4612 după cifra de afaceri
Firmele cu activitatea principală CAEN 4612 („Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie”) care au raportat cifră de afaceri sunt 335, cu o cifră de afaceri cumulată de 2,58 mld. lei și 1.518 de angajați. Pe primul loc după cifra de afaceri este GASPECO L &D S.A., cu o cifră de afaceri de 620,1 mil. lei; primele 100 de firme însumează 96,9% din cifra de afaceri totală.
| # | Firma | Localitate | Cifra de afaceri | Profit net | Angajați | An |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 01 | GASPECO L &D S.A. | București Sector 1 | 620,1 mil. lei | 29,3 mil. lei | 423 | 2025 |
| 02 | AUTOCORA SRL | Alexandria, Teleorman | 386,2 mil. lei | -22 mil. lei | 33 | 2025 |
| 03 | W.A.G. PAYMENT SOLUTIONS RO SRL | București Sector 4 | 153,3 mil. lei | 825 mii lei | 66 | 2024 |
| 04 | CHEMTRANSFERT SRL | Voluntari, Ilfov | 149,5 mil. lei | 4 mil. lei | 12 | 2025 |
| 05 | LIO-METAL SRL | Galați | 98,3 mil. lei | 9,9 mil. lei | 50 | 2025 |
| 06 | AG PETROL ENERGY S.R.L. | Cluj-Napoca | 92 mil. lei | 314 mii lei | 1 | 2024 |
| 07 | GLOBAL FUEL SYSTEM S.R.L. | București Sector 4 | 87,6 mil. lei | 1,5 mil. lei | 4 | 2025 |
| 08 | OCTANIC OIL SRL | Secuienii Noi (com. Secuieni), Neamț | 72 mil. lei | 7 mil. lei | 1 | 2025 |
| 09 | ROCHEM INTERNATIONAL SRL | București Sector 1 | 56,8 mil. lei | 1,9 mil. lei | 1 | 2025 |
| 10 | ALMAMET SRL | Târnăveni, Mureș | 51,8 mil. lei | 1,9 mil. lei | 55 | 2025 |
| 11 | INTERMED ENERGY&GAS S.R.L. | Iași | 43,9 mil. lei | -1,9 mil. lei | 5 | 2025 |
| 12 | NEC OIL DISTRIBUTION S.R.L. | Brătuleni (com. Miroslava), Iași | 34,2 mil. lei | 1,4 mil. lei | 2 | 2025 |
| 13 | TRANS GAS GRUP SRL | București Sector 1 | 32,4 mil. lei | 499 mii lei | 41 | 2025 |
| 14 | VEDRA SRL | Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 30,6 mil. lei | 1,5 mil. lei | 4 | 2025 |
| 15 | BIOCOILS S.R.L. | Timișoara | 27,2 mil. lei | 510 mii lei | 1 | 2025 |
| 16 | UNICHEM SRL | Cluj-Napoca | 25,4 mil. lei | 2,3 mil. lei | 6 | 2025 |
| 17 | OILOPROD IMPEX S.R.L. | Câmpina, Prahova | 24,5 mil. lei | 6,2 mil. lei | 9 | 2025 |
| 18 | OPER LEASING SRL | Zalău, Sălaj | 23,7 mil. lei | -90 mii lei | 1 | 2025 |
| 19 | TURAL METAL ALUMINIUM S.R.L. | Craiova, Dolj | 22,1 mil. lei | 862 mii lei | 16 | 2025 |
| 20 | DEBITARE ÎNDOIRE SUDURA S.R.L. | Chitila, Ilfov | 21,3 mil. lei | -14,5 mil. lei | 17 | 2025 |
| 21 | RELIABLE FUELS S.R.L. | Onești, Bacău | 20,6 mil. lei | 224 mii lei | 3 | 2025 |
| 22 | NEOKEM ROMANIA SRL | Bragadiru, Ilfov | 20,3 mil. lei | 1,8 mil. lei | 6 | 2025 |
| 23 | SEM AGRO TOUR SRL | Cluj-Napoca | 19,4 mil. lei | 786 mii lei | 2 | 2025 |
| 24 | FERUMIX TRD SRL | Timișoara | 18,4 mil. lei | 3,3 mil. lei | 4 | 2025 |
| 25 | TSV PETROLIERE SRL | Bragadiru, Ilfov | 17,1 mil. lei | 10,9 mil. lei | 5 | 2025 |
| 26 | SANTILIANA HOLDING S.R.L. | Galați | 16,2 mil. lei | 428 mii lei | 10 | 2025 |
| 27 | EXIROS.RO SRL | Zalău, Sălaj | 16,2 mil. lei | 1,2 mil. lei | 32 | 2025 |
| 28 | DST SMART SRL | Onești, Bacău | 12,4 mil. lei | 130 mii lei | 2 | 2025 |
| 29 | HVS CONSTRUCT SRL | Odorheiu Secuiesc, Harghita | 11,3 mil. lei | 2,1 mil. lei | 36 | 2025 |
| 30 | AMRAOIL SERV S.R.L. | Constanța | 10,8 mil. lei | 1,5 mil. lei | 40 | 2025 |
| 31 | ADDINOL LUBRICANTS ROMANIA SRL | București Sector 2 | 10,1 mil. lei | 480 mii lei | 6 | 2025 |
| 32 | MBC EUROPA GAZ SRL | București Sector 6 | 9,9 mil. lei | 838 mii lei | 1 | 2025 |
| 33 | PENTRU CAMINUL TAU SRL | Cluj-Napoca | 9,8 mil. lei | 1,2 mil. lei | 2 | 2025 |
| 34 | ATOTECH ITALIA S.R.L. LAINATE SUCURSALA CLUJ-NAPOCA | Cluj-Napoca | 9,3 mil. lei | 4,2 mil. lei | 1 | 2024 |
| 35 | VERSSA VERSATILE CONSULTANTS SRL | București Sector 4 | 9,2 mil. lei | -220 mii lei | 19 | 2025 |
| 36 | KLUTHE CHEMICALS ROMANIA S.R.L. | Brașov | 9,1 mil. lei | 2,1 mil. lei | 4 | 2025 |
| 37 | CHEMTECH SRL | București Sector 4 | 8,8 mil. lei | 1,1 mil. lei | 8 | 2025 |
| 38 | STALMETINVEST SRL | București Sector 2 | 8,6 mil. lei | -373 mii lei | 2 | 2025 |
| 39 | EURO PETROLIERE LOGISTIC S.R.L. | Bragadiru, Ilfov | 8,6 mil. lei | 5,3 mil. lei | 1 | 2025 |
| 40 | TSV GRAND MARKETING SRL | Bragadiru, Ilfov | 7 mil. lei | 1,8 mil. lei | 1 | 2025 |
| 41 | CHIMEXIM S.R.L. | București Sector 1 | 6,6 mil. lei | 281 mii lei | 6 | 2025 |
| 42 | IWAN INVEST TRADING S.R.L. | Tunari, Ilfov | 6,5 mil. lei | 30 mii lei | 2 | 2025 |
| 43 | CLEANTECH2003 SRL | Târgu Mureș, Mureș | 6,4 mil. lei | 715 mii lei | 11 | 2025 |
| 44 | ALUM EXTRUPROF 2000 S.R.L. | București Sector 4 | 6,2 mil. lei | 2 mil. lei | 1 | 2025 |
| 45 | TRADE MOTION SRL | București Sector 2 | 6,1 mil. lei | -146 mii lei | 2 | 2025 |
| 46 | LAGARTHA S.R.L. | București Sector 2 | 6,1 mil. lei | 1,1 mil. lei | 0 | 2025 |
| 47 | BLUE NEON SRL | Craiova, Dolj | 6 mil. lei | 390 mii lei | 5 | 2025 |
| 48 | ISOPLUS SPECIAL SRL | Făgăraș, Brașov | 5,9 mil. lei | 771 mii lei | 20 | 2025 |
| 49 | NOVACHIM TRADING SRL | București Sector 3 | 5,4 mil. lei | 567 mii lei | 10 | 2025 |
| 50 | ENVALIOR CEE S.R.O. BRATISLAVA SUCURSALA BUCURESTI | București Sector 1 | 5 mil. lei | 1,4 mil. lei | 2 | 2025 |
| 51 | BITULA COMPANY SRL | Brazii De Sus (com. Brazi), Prahova | 4,8 mil. lei | 110 mii lei | 4 | 2025 |
| 52 | GROUP OIL STATION S.R.L. | București Sector 4 | 4,6 mil. lei | 657 mii lei | 38 | 2025 |
| 53 | CRISTEF GASS COMPANY SRL | București Sector 2 | 4,6 mil. lei | 128 mii lei | 7 | 2025 |
| 54 | METINVEST CARPATHIA SRL | București Sector 3 | 4,1 mil. lei | 1,2 mil. lei | 8 | 2025 |
| 55 | ASIO IMPEXCOM SRL | București Sector 1 | 4,1 mil. lei | 780 mii lei | 2 | 2025 |
| 56 | SELTIPRO GRUP SRL | Onești, Bacău | 4,1 mil. lei | 199 mii lei | 4 | 2025 |
| 57 | LUCA IMPEX SRL | Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți | 4 mil. lei | 573 mii lei | 16 | 2025 |
| 58 | CIATO GALVANOTEHNIC SRL | București Sector 1 | 3,8 mil. lei | -566 mii lei | 8 | 2025 |
| 59 | YNOIL MARTOP SRL | Topolovățu Mare, Timiș | 3,7 mil. lei | 406 mii lei | 1 | 2025 |
| 60 | ENIS OIL COMPANY SRL | Sfântu Gheorghe, Covasna | 3,5 mil. lei | 725 mii lei | 30 | 2025 |
| 61 | TRUST LOGISTICS SRL | Adunații-Copăceni, Giurgiu | 3,5 mil. lei | 2,3 mil. lei | 1 | 2025 |
| 62 | BEST INTERMED GRUP SRL | București Sector 1 | 3,4 mil. lei | 14 mii lei | 1 | 2025 |
| 63 | CIDA CONSULTING SRL | Cluj-Napoca | 3,3 mil. lei | 17 mii lei | 1 | 2024 |
| 64 | REMAT GROUP MANAGEMENT SRL | București Sector 1 | 3,3 mil. lei | 534 mii lei | 7 | 2025 |
| 65 | BRP DISTRIBUTION S.R.L. | București Sector 4 | 3,2 mil. lei | 128 mii lei | 1 | 2025 |
| 66 | SIRIUS BNB S.R.L. | București Sector 1 | 3,2 mil. lei | 95 mii lei | 0 | 2025 |
| 67 | ROUTIER SERVICII SRL | Gilău, Cluj | 3,2 mil. lei | -207 mii lei | 5 | 2025 |
| 68 | AIR PRODUCTS ROMANIA S.R.L. | Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți | 3,2 mil. lei | 435 mii lei | 1 | 2025 |
| 69 | CBC STOC OIL SRL | Constanța | 3,1 mil. lei | 511 mii lei | 1 | 2025 |
| 70 | EURO ABRAZIVE SRL | Brașov | 3,1 mil. lei | 428 mii lei | 3 | 2025 |
| 71 | ESSENTIAL CHEMICALS ROMANIA S.R.L. | București Sector 5 | 3 mil. lei | 456 mii lei | 2 | 2025 |
| 72 | ADRIASTEEL FER-NEF SRL | Zimandcuz (com. Zimandu Nou), Arad | 2,9 mil. lei | -146 mii lei | 5 | 2025 |
| 73 | PETROTIM S.R.L. | Timișoara | 2,9 mil. lei | -83 mii lei | 29 | 2025 |
| 74 | E100 ROMANIA S.R.L. | București Sector 1 | 2,7 mil. lei | 151 mii lei | 3 | 2025 |
| 75 | A.N.V. TRADER SRL | Craiova, Dolj | 2,7 mil. lei | 483 mii lei | 2 | 2025 |
| 76 | ALEX TRADING & ENGINEERING SRL | București Sector 3 | 2,7 mil. lei | 26 mii lei | 3 | 2025 |
| 77 | J.R.B. ENERGY TRADING SRL | București Sector 5 | 2,5 mil. lei | 37 mii lei | 0 | 2025 |
| 78 | PETROCOCS SRL | Târnăveni, Mureș | 2,5 mil. lei | 1,5 mil. lei | 4 | 2025 |
| 79 | DAT SEL COMPANY SRL | București Sector 1 | 2,4 mil. lei | 957 mii lei | 10 | 2025 |
| 80 | FMS 2002 - SERV COM SRL | București Sector 6 | 2,4 mil. lei | 194 mii lei | 4 | 2025 |
| 81 | SINTAX S.R.L. | Iași | 2,4 mil. lei | 454 mii lei | 2 | 2025 |
| 82 | LEDZ BUSINESS VISION S.R.L. | Cluj-Napoca | 2,3 mil. lei | 2 mii lei | 0 | 2025 |
| 83 | EURO TEHNIC GAZ 2007 SRL | Bascov, Argeș | 2,3 mil. lei | 887 mii lei | 7 | 2025 |
| 84 | TEAM PRIGO S.R.L. | București Sector 2 | 2,2 mil. lei | -79 mii lei | 2 | 2025 |
| 85 | ROCADA BETA SRL | Satu Mare | 2,2 mil. lei | -132 mii lei | 1 | 2025 |
| 86 | B.I.G. OIL COMPANY SRL | Iași | 2,2 mil. lei | 29 mii lei | 1 | 2025 |
| 87 | SANTILIANA TRADING S.R.L. | București Sector 2 | 2,1 mil. lei | 142 mii lei | 3 | 2025 |
| 88 | VERSALIS INTERNATIONAL S.A. BRUXELLES - SUCURSALA BUCURESTI | București Sector 2 | 2 mil. lei | 244 mii lei | 0 | 2025 |
| 89 | OPTIM REP S.R.L. | București Sector 1 | 2 mil. lei | 494 mii lei | 7 | 2025 |
| 90 | COMCONSULT SRL | Râmnicu Vâlcea, Vâlcea | 1,8 mil. lei | 274 mii lei | 3 | 2025 |
| 91 | THRAKON CONSTRUCTION MATERIALS S.R.L. | Constanța | 1,8 mil. lei | 47 mii lei | 5 | 2025 |
| 92 | SERVOPEC SRL | Călmățuiu De Sus, Teleorman | 1,8 mil. lei | 81 mii lei | 2 | 2025 |
| 93 | ELMA GALVA STEEL S.R.L. | Galați | 1,8 mil. lei | 79 mii lei | 1 | 2025 |
| 94 | TEHMED GAZ SRL | Iași | 1,7 mil. lei | 214 mii lei | 7 | 2025 |
| 95 | SMART OFFICE INVEST SRL | București Sector 2 | 1,6 mil. lei | -243 mii lei | 0 | 2025 |
| 96 | GAZE INDUSTRIALE MURES S.R.L. | Târgu Mureș, Mureș | 1,6 mil. lei | 637 mii lei | 5 | 2025 |
| 97 | NORDLINE INVEST S.R.L. | București Sector 2 | 1,5 mil. lei | -98 mii lei | 1 | 2025 |
| 98 | VITCAROIL SRL | Galați | 1,5 mil. lei | 66 mii lei | 2 | 2025 |
| 99 | LBR PROGRESSIVE SRL | Remetea, Harghita | 1,5 mil. lei | 10 mii lei | 0 | 2025 |
| 100 | TECHNOFIX S.R.L. | București Sector 3 | 1,5 mil. lei | 526 mii lei | 1 | 2025 |
Vrei lista completă, cu telefon, în Excel?
Firmele cu CAEN 4612 cu cifra de afaceri peste 10 mil. lei, sau toate, gata de descărcat.
Mai multe despre cod: CAEN 4612 – Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
Sursa: situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro) și Registrul Comerțului (ONRC). Sunt incluse firmele active; pentru fiecare firmă se folosește cel mai recent bilanț disponibil (coloana „An”). Codul CAEN este activitatea principală (ANAF sau, în lipsă, cea declarată în bilanț), adusă la CAEN rev. 3. Clasamentele se actualizează după fiecare import de bilanțuri.
Nou · Beneficiari de fonduri
Firme care au primit fonduri europene și PNRR — și au bani de cheltuit acum.
Echipamente, construcții, software, consultanță: firmele cu proiecte în derulare cumpără acum. Vezi gratuit cifrele; lista firmelor, cu telefon și proiectele lor, costă 1 leu / firmă.
- 4.662
- firme cu proiecte în implementare acum
- 766,6 mld. lei
- bani publici primiți, în total
- 92.645
- firme private finanțate