CHEMTECH SRL
B-dul ALEXANDRU OBREGIA, bl. O1, sc. 4, ap. 131, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 8,8 mil lei, profit net 1,1 mil lei, 8 angajați.
Despre CHEMTECH SRL
CHEMTECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2003 cu numărul J2003001236405 și codul unic de înregistrare (CUI) 15166940, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie” (cod CAEN 4612). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,8 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 1,1 mil lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 5,9 mil lei la 8,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15166940
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001236405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 ianuarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001236405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 30.01.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 8,8 mil lei
- Profit net
- 1,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 3,8 mil lei
- Marjă netă
- 12,4%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,8 mil | 4,2 mil | 4,3 mil | 4,9 mil | 6,4 mil | 5,9 mil | 6,6 mil | 7,1 mil | 8,1 mil | 8,8 mil |
| Venituri totale | 2,8 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 5 mil | 6,4 mil | 5,9 mil | 6,6 mil | 7,1 mil | 8,2 mil | 8,9 mil |
| Cheltuieli totale | 2,5 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 4,1 mil | 5,5 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 6,2 mil | 7 mil | 7,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 339 mii | 394 mii | 533 mii | 887 mii | 871 mii | 646 mii | 755 mii | 911 mii | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 283 mii | 340 mii | 490 mii | 820 mii | 752 mii | 547 mii | 645 mii | 795 mii | 1.000 mii | 1,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 5 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 90 mii | 189 mii | 233 mii | 454 mii | 346 mii | 217 mii | 114 mii | 82 mii | 68 mii | 345 mii |
| Active circulante | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 2,7 mil | 3,5 mil |
| din care stocuri | 23 mii | 34 mii | 0 | — | — | — | — | — | — | 408 mii |
| creanțe | 663 mii | 1.000 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 510 mii | 573 mii | 744 mii | 440 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 868 mii | 908 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.338 | 1.057 | — | — | — | — | — | — | — | 396 |
| Datorii | 1 mil | 1,2 mil | 1 mil | 688 mii | 746 mii | 744 mii | 1,3 mil | 1 mil | 847 mii | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 283 mii | 627 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 2 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 111 în județul București și locul 34 din 338 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4612 – Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie.
Firme similare din județul București
- ADDINOL LUBRICANTS ROMANIA SRL · București Sector 210,1 mil lei · 6 ang.
- MBC EUROPA GAZ SRL · București Sector 69,9 mil lei · 1 ang.
- VERSSA VERSATILE CONSULTANTS SRL · București Sector 49,2 mil lei · 19 ang.
- STALMETINVEST SRL · București Sector 28,6 mil lei · 2 ang.
- CHIMEXIM S.R.L. · București Sector 16,6 mil lei · 6 ang.
- ALUM EXTRUPROF 2000 S.R.L. · București Sector 46,2 mil lei · 1 ang.
- TRADE MOTION SRL · București Sector 26,1 mil lei · 2 ang.
- LAGARTHA S.R.L. · București Sector 26,1 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3956/105/2026/a201.10.2026
contestaţie împotriva tabelului preliminar
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Contestator
- 3956/105/202624.08.2026
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 744/121/2025/a118.07.2025
contestaţie împetriva Tabelului preliminar-publicat în BPI 15971/11.07.2025
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 744/121/202527.03.2025
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4612 – Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Întrebări frecvente despre CHEMTECH SRL
Care este CUI-ul firmei CHEMTECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CHEMTECH SRL este 15166940, iar codul de TVA este RO15166940. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001236405, iar codul EUID este ROONRC.J2003001236405.
Unde are sediul CHEMTECH SRL?
Sediul social al firmei CHEMTECH SRL este în B-dul ALEXANDRU OBREGIA, bl. O1, sc. 4, ap. 131, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CHEMTECH SRL?
Activitatea principală a firmei CHEMTECH SRL este „Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie”, cod CAEN 4612. În Registrul Comerțului are autorizate în total 53 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CHEMTECH SRL?
CHEMTECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CHEMTECH SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CHEMTECH SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CHEMTECH SRL?
În 2025, CHEMTECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,8 mil lei și un profit net de 1,1 mil lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CHEMTECH SRL plătitoare de TVA?
Da. CHEMTECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.