Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA8 ani pe piață

YLEMBYTES S.R.L.

CUI 39940193J12/4422/2018

NICOLAE PASCALY, bl. S3, et. 6, ap. 26, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 330 mii lei, profit net 213 mii lei, 1 angajați.

Despre YLEMBYTES S.R.L.

YLEMBYTES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2018 cu numărul J12/4422/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 39940193, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 330 mii lei (+11% față de 2024), un profit net de 213 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 397 mii lei la 330 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2020.

Date de identificare

CUI
39940193
Nr. Registrul Comerțului
J12/4422/2018
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
01 octombrie 2018
EUID
ROONRC.J12/4422/2018
Cod poștal
400431

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
330 mii lei

+11% față de 2024

Profit net
213 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
213 mii lei
Datorii
101 mii lei
Active totale
314 mii lei
Marjă netă
64,6%
Cifră / angajat
330 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii2018: cifra de afaceri 45.015 lei; profit net 29.397 lei20182019: cifra de afaceri 364.474 lei; profit net 308.157 lei20192020: cifra de afaceri 411.845 lei; profit net 300.137 lei20202021: cifra de afaceri 396.578 lei; profit net 321.101 lei20212022: cifra de afaceri 362.457 lei; profit net 291.602 lei20222023: cifra de afaceri 226.116 lei; profit net 159.775 lei20232024: cifra de afaceri 297.060 lei; profit net 189.405 lei20242025: cifra de afaceri 329.881 lei; profit net 213.146 lei2025
Indicator (lei)20182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă45 mii364 mii412 mii397 mii362 mii226 mii297 mii330 mii
Venituri totale45 mii366 mii416 mii397 mii363 mii227 mii297 mii332 mii
Cheltuieli totale15 mii55 mii113 mii73 mii68 mii65 mii99 mii110 mii
Profit / pierdere brută30 mii312 mii304 mii325 mii295 mii162 mii198 mii223 mii
Profit / pierdere netă29 mii308 mii300 mii321 mii292 mii160 mii189 mii213 mii
Număr mediu de angajați01111111
Active imobilizate—12 mii20 mii12 mii6.85510 mii19 mii19 mii
Active circulante34 mii322 mii317 mii360 mii356 mii228 mii200 mii295 mii
creanțe—82 mii281 mii300 mii297 mii163 mii112 mii143 mii
casa și conturi la bănci34 mii241 mii35 mii60 mii60 mii65 mii87 mii153 mii
Datorii3.95918 mii36 mii50 mii72 mii3.88529 mii101 mii
Capitaluri proprii30 mii316 mii300 mii321 mii292 mii234 mii190 mii213 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 640 din 1.275 în județul Cluj și locul 3.616 din 8.304 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7410 Activități de design specializat
  • 9003 Activități de creație artistică

Întrebări frecvente despre YLEMBYTES S.R.L.

Care este CUI-ul firmei YLEMBYTES S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei YLEMBYTES S.R.L. este 39940193, iar codul de TVA este RO39940193. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4422/2018, iar codul EUID este ROONRC.J12/4422/2018.

Unde are sediul YLEMBYTES S.R.L.?

Sediul social al firmei YLEMBYTES S.R.L. este în NICOLAE PASCALY, bl. S3, et. 6, ap. 26, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400431, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are YLEMBYTES S.R.L.?

Activitatea principală a firmei YLEMBYTES S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată YLEMBYTES S.R.L.?

YLEMBYTES S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2018, deci are 8 ani de activitate.

Cum pot contacta firma YLEMBYTES S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 817). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are YLEMBYTES S.R.L.?

În 2025, YLEMBYTES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 330 mii lei și un profit net de 213 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este YLEMBYTES S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. YLEMBYTES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează