Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA21 ani pe piață

VASIMAR SRL

CUI 17753933J19/709/2005

B-dul FRĂȚIEI, sc. D, ap. 2, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita

În 2025: cifra de afaceri 111 mii lei, pierdere netă 1.073 lei, 1 angajați.

Despre VASIMAR SRL

VASIMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 2005 cu numărul J19/709/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17753933, cu sediul în Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 111 mii lei (-11% față de 2024), o pierdere netă de 1.073 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 220 mii lei la 111 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
17753933
Nr. Registrul Comerțului
J19/709/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
06 iulie 2005
EUID
ROONRC.J19/709/2005
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
111 mii lei

-11% față de 2024

Pierdere netă
1.073 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
41 mii lei
Datorii
6.268 lei
Active totale
47 mii lei
Marjă netă
-1%
Cifră / angajat
111 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 219.725 lei; profit net 9.677 lei20162017: cifra de afaceri 201.284 lei; profit net 16.250 lei20172018: cifra de afaceri 224.953 lei; profit net 20.175 lei20182019: cifra de afaceri 221.824 lei; profit net 12.728 lei20192020: cifra de afaceri 221.846 lei; profit net 369 lei20202021: cifra de afaceri 219.766 lei; profit net 16.385 lei20212022: cifra de afaceri 230.139 lei; pierdere netă 29.019 lei20222023: cifra de afaceri 166.109 lei; pierdere netă 1.838 lei20232024: cifra de afaceri 125.002 lei; pierdere netă 1.318 lei20242025: cifra de afaceri 111.305 lei; pierdere netă 1.073 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă220 mii201 mii225 mii222 mii222 mii220 mii230 mii166 mii125 mii111 mii
Venituri totale220 mii201 mii225 mii222 mii222 mii220 mii243 mii166 mii125 mii111 mii
Cheltuieli totale206 mii183 mii203 mii207 mii219 mii200 mii270 mii168 mii126 mii112 mii
Profit / pierdere brută14 mii18 mii22 mii15 mii2.65819 mii-26 mii-1.838-1.265-1.073
Profit / pierdere netă9.67716 mii20 mii13 mii36916 mii-29 mii-1.838-1.318-1.073
Număr mediu de angajați1111111——1
Active circulante24 mii37 mii50 mii63 mii70 mii84 mii62 mii47 mii50 mii47 mii
din care stocuri19 mii19 mii11 mii2.7447.80214 mii33 mii20 mii20 mii29 mii
creanțe—15 mii35 mii59 mii59 mii69 mii27 mii7.9984.7198
casa și conturi la bănci4.7072.8774.0791.6473.1661.2781.01119 mii25 mii17 mii
Datorii16 mii13 mii5.3736.06112 mii9.90017 mii4.3827.8876.268
Capitaluri proprii7.99924 mii44 mii57 mii58 mii74 mii45 mii43 mii42 mii41 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 338 din 395 în județul Harghita și locul 25.248 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Harghita

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre VASIMAR SRL

Care este CUI-ul firmei VASIMAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VASIMAR SRL este 17753933. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/709/2005, iar codul EUID este ROONRC.J19/709/2005.

Unde are sediul VASIMAR SRL?

Sediul social al firmei VASIMAR SRL este în B-dul FRĂȚIEI, sc. D, ap. 2, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VASIMAR SRL?

Activitatea principală a firmei VASIMAR SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VASIMAR SRL?

VASIMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iulie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VASIMAR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 450). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VASIMAR SRL?

În 2025, VASIMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 111 mii lei și o pierdere netă de 1.073 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VASIMAR SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, VASIMAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează