PALEVI SRL
Sat Praid, Comuna Praid, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 126 mii lei, profit net 18 mii lei, 0 angajați.
Despre PALEVI SRL
PALEVI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1992 cu numărul J19/947/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 501494, cu sediul în Praid, județul Harghita. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 126 mii lei (-56% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 357 mii lei la 126 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 iulie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 501494
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/947/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J19/947/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 30.07.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Odorheiu Secuiesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 126 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 278 mii lei
- Datorii
- 10 mii lei
- Active totale
- 289 mii lei
- Marjă netă
- 14,6%
-56% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 56% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 282 mii | 235 mii | 336 mii | 370 mii | 187 mii | 357 mii | 307 mii | 331 mii | 288 mii | 126 mii |
| Venituri totale | 282 mii | 235 mii | 336 mii | 370 mii | 197 mii | 357 mii | 308 mii | 331 mii | 288 mii | 126 mii |
| Cheltuieli totale | 243 mii | 242 mii | 311 mii | 324 mii | 207 mii | 317 mii | 281 mii | 297 mii | 231 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere brută | 39 mii | -6.494 | 24 mii | 46 mii | -9.635 | 41 mii | 27 mii | 34 mii | 57 mii | 21 mii |
| Profit / pierdere netă | 37 mii | -8.848 | 21 mii | 42 mii | -11 mii | 38 mii | 24 mii | 31 mii | 49 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 2 | 0 |
| Active imobilizate | 104 mii | 180 mii | 175 mii | 168 mii | 141 mii | 128 mii | 92 mii | 68 mii | 70 mii | 66 mii |
| Active circulante | 355 mii | 397 mii | 360 mii | 269 mii | 253 mii | 300 mii | 393 mii | 333 mii | 347 mii | 222 mii |
| din care stocuri | 352 mii | 395 mii | 356 mii | 259 mii | 252 mii | 223 mii | 265 mii | 275 mii | 275 mii | 182 mii |
| creanțe | 428 | 428 | 349 | 106 | 106 | 106 | 1.852 | 1.922 | 4.659 | — |
| casa și conturi la bănci | 2.449 | 2.301 | 3.998 | 9.993 | 641 | 77 mii | 126 mii | 56 mii | 68 mii | 41 mii |
| Datorii | 198 mii | 325 mii | 262 mii | 122 mii | 89 mii | 87 mii | 120 mii | 115 mii | 113 mii | 10 mii |
| Capitaluri proprii | 261 mii | 252 mii | 273 mii | 316 mii | 304 mii | 342 mii | 366 mii | 286 mii | 304 mii | 278 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Patrimoniul regiei | — | — | — | — | — | — | — | — | 109 mii | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 336 din 395 în județul Harghita și locul 24.489 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Harghita
- MAAB IMPEX SRL · Lunca De Jos141 mii lei · 1 ang.
- AUTOMER L & V SRL · Bilbor138 mii lei · 1 ang.
- FODOR - KOSZ SRL · Racu137 mii lei · 0 ang.
- FIROMBOROS NOVA SRL · Valea Boros (com. Lunca De Jos)131 mii lei · 1 ang.
- PANORAMA COMPLEX S.R.L. · Bisericani (com. Lupeni)130 mii lei · 1 ang.
- CONSUMCOOP FRUMOASA SOCIETATE COOPERATIVA · Frumoasa126 mii lei · 1 ang.
- TERITEX SRL · Remetea119 mii lei · 0 ang.
- VASIMAR SRL · Miercurea Ciuc111 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre PALEVI SRL
Care este CUI-ul firmei PALEVI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PALEVI SRL este 501494, iar codul de TVA este RO501494. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/947/1992, iar codul EUID este ROONRC.J19/947/1992.
Unde are sediul PALEVI SRL?
Sediul social al firmei PALEVI SRL este în Sat Praid, Comuna Praid, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PALEVI SRL?
Activitatea principală a firmei PALEVI SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată PALEVI SRL?
PALEVI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PALEVI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 271). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PALEVI SRL?
În 2025, PALEVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 126 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PALEVI SRL plătitoare de TVA?
Da. PALEVI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 iulie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.