VANPO CONSTRUCT SRL
ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, bl. R23, sc. A, et. 1, ap. 17, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 45 mii lei, 13 angajați.
Despre VANPO CONSTRUCT SRL
VANPO CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 2009 cu numărul J05/1040/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25878725, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (-19% față de 2024), un profit net de 45 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,3 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 12 decembrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25878725
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/1040/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 august 2009
- EUID
- ROONRC.J05/1040/2009
- Cod poștal
- 410230
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 12.12.2012
din 01.01.2014
reactivat 12.12.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 45 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 3,4 mil lei
- Datorii
- 3,3 mil lei
- Active totale
- 7,8 mil lei
- Marjă netă
- 1,8%
- Cifră / angajat
- 191 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 688 mii | 469 mii | 1,7 mil | 2 mil | 2,3 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 3,1 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 1,2 mil | 642 mii | 863 mii | 2,7 mil | 3,9 mil | 3,1 mil | 4,4 mil | 4 mil | 4,3 mil | 4,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 559 mii | 762 mii | 1,7 mil | 2,4 mil | 3 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,2 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 21 mii | 84 mii | 102 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 86 mii | 753 mii | 90 mii | 32 mii | 72 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 77 mii | 97 mii | 1 mil | 1,5 mil | 69 mii | 720 mii | 35 mii | 15 mii | 45 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 13 | 15 | 14 | 15 | 14 | 14 | 13 |
| Active imobilizate | — | 56 mii | 1,1 mil | 915 mii | 723 mii | 1,3 mil | 1,1 mil | 4,1 mil | 3,4 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 354 mii | 473 mii | 1 mil | 1,4 mil | 3,6 mil | 4,4 mil | 4,5 mil | 6,6 mil | 5,6 mil | 5,3 mil |
| din care stocuri | 60 mii | 194 mii | 337 mii | 852 mii | 2,6 mil | 3,3 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 4 mil | 4 mil |
| creanțe | 197 mii | 177 mii | 705 mii | 529 mii | 889 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 97 mii | 102 mii | 1.613 | 34 mii | 63 mii | 58 mii | 127 mii | 1,7 mil | 51 mii | 18 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 170 | 306 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 216 mii | 314 mii | 1,3 mil | 528 mii | 1,2 mil | 2,7 mil | 2 mil | 5 mil | 3,9 mil | 3,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | 781 mii | 629 mii | 476 mii | 324 mii | 171 mii | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 215 mii | 132 mii | 1,2 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 3,4 mil | 3,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 185 în județul Bihor și locul 173 din 2.379 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4312 – Lucrări de pregătire a terenului.
Firme similare din județul Bihor
- BANOV CONS SRL · Pietroasa2,9 mil lei · 10 ang.
- TIMOCONS SERV SRL · Oradea2,8 mil lei · 2 ang.
- SECOM DRUM S.R.L. · Aștileu2,3 mil lei · 13 ang.
- NIDMAN TRANS SRL · Mădăras2,1 mil lei · 6 ang.
- CIPOGIN PERFECT S.R.L. · Sântandrei1,8 mil lei · 7 ang.
- FLORINMOD SRL · Borod1,8 mil lei · 6 ang.
- ORIGINAL STONE DESIGN S.R.L. · Oradea1,8 mil lei · 1 ang.
- GLC PREST SRL · Oradea1,8 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1263/177/202615.04.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Alesd · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 17541/271/202503.10.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 5668/111/2016/A11/a219.02.2024
alte cereri REEXAMINARE AMENDA JUDICIARA
Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre VANPO CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei VANPO CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VANPO CONSTRUCT SRL este 25878725, iar codul de TVA este RO25878725. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/1040/2009, iar codul EUID este ROONRC.J05/1040/2009.
Unde are sediul VANPO CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei VANPO CONSTRUCT SRL este în ȘTEFAN OCTAVIAN IOSIF, bl. R23, sc. A, et. 1, ap. 17, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, cod poștal 410230, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VANPO CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei VANPO CONSTRUCT SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VANPO CONSTRUCT SRL?
VANPO CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VANPO CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 964). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VANPO CONSTRUCT SRL?
În 2025, VANPO CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 45 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VANPO CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. VANPO CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12 decembrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.