UNDERCODE S.R.L.
LAC DE NUFERI, sc. C, et. 3, ap. 15, Oraș Chitila, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 273 mii lei, profit net 144 mii lei, 1 angajați.
Despre UNDERCODE S.R.L.
UNDERCODE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2023 cu numărul J23/3656/2023 și codul unic de înregistrare (CUI) 48274701, cu sediul în Chitila, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 273 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 144 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 100 mii lei la 273 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 48274701
- Nr. Registrul Comerțului
- J23/3656/2023
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 iunie 2023
- EUID
- ROONRC.J23/3656/2023
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.2025
din 01.05.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 273 mii lei
- Profit net
- 144 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 145 mii lei
- Datorii
- 154 mii lei
- Active totale
- 299 mii lei
- Marjă netă
- 52,9%
- Cifră / angajat
- 273 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 100 mii | 284 mii | 273 mii |
| Venituri totale | 100 mii | 284 mii | 273 mii |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 78 mii | 121 mii |
| Profit / pierdere brută | 68 mii | 206 mii | 152 mii |
| Profit / pierdere netă | 67 mii | 198 mii | 144 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 106 mii |
| Active circulante | 112 mii | 267 mii | 193 mii |
| creanțe | 66 mii | 198 mii | 145 mii |
| casa și conturi la bănci | 45 mii | 69 mii | 48 mii |
| Datorii | 45 mii | 69 mii | 154 mii |
| Capitaluri proprii | 67 mii | 198 mii | 145 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 260 din 461 în județul Ilfov și locul 4.378 din 8.296 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Ilfov
- CONECTIVA S.R.L. · Tunari280 mii lei · 1 ang.
- NAO FUTURE TECHNOLOGIES S.R.L. · Domnești275 mii lei · 1 ang.
- HELIOS TECH SOLUTIONS S.R.L. · Dragomirești-Deal (com. Dragomirești-Vale)273 mii lei · 1 ang.
- XNOR SOFTWARE SRL · Popești Leordeni272 mii lei · 0 ang.
- BEARHEIM DEVELOPMENT S.R.L. · Otopeni270 mii lei · 1 ang.
- FAST IT S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)268 mii lei · 1 ang.
- CREO LABS S.R.L. · 1 Decembrie267 mii lei · 1 ang.
- AS PEAK CODE DEVELOPMENT S.R.L. · Clinceni267 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 7420 Activități fotografice
Întrebări frecvente despre UNDERCODE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei UNDERCODE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNDERCODE S.R.L. este 48274701, iar codul de TVA este RO48274701. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J23/3656/2023, iar codul EUID este ROONRC.J23/3656/2023.
Unde are sediul UNDERCODE S.R.L.?
Sediul social al firmei UNDERCODE S.R.L. este în LAC DE NUFERI, sc. C, et. 3, ap. 15, Oraș Chitila, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UNDERCODE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei UNDERCODE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UNDERCODE S.R.L.?
UNDERCODE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 iunie 2023, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UNDERCODE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0757 *** 370). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UNDERCODE S.R.L.?
În 2025, UNDERCODE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 273 mii lei și un profit net de 144 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UNDERCODE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. UNDERCODE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.