Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA23 ani pe piață

TERRA PAL SRL

CUI 15143955J2003000011214

NISIPURI, bl. 47, sc. C, et. P, ap. 1, Municipiul Slobozia, Ialomița

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 4,8 mil lei, profit net 1,3 mil lei, 9 angajați.

Despre TERRA PAL SRL

TERRA PAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2003 cu numărul J2003000011214 și codul unic de înregistrare (CUI) 15143955, cu sediul în Slobozia, județul Ialomița. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,8 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 1,3 mil lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,2 mil lei la 4,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2003.

Date de identificare

CUI
15143955
Nr. Registrul Comerțului
J2003000011214
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 ianuarie 2003
EUID
ROONRC.J2003000011214
Cod poștal
920073

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2003

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ialomiţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,8 mil lei

+9% față de 2024

Profit net
1,3 mil lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
2,8 mil lei
Datorii
2,3 mil lei
Active totale
5,1 mil lei
Marjă netă
26,5%
Cifră / angajat
534 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 2.288.963 lei; profit net 669.729 lei20162017: cifra de afaceri 2.177.782 lei; profit net 511.306 lei20172018: cifra de afaceri 2.158.930 lei; profit net 554.998 lei20182019: cifra de afaceri 1.769.463 lei; profit net 3.514 lei20192020: cifra de afaceri 752.780 lei; pierdere netă 592.701 lei20202021: cifra de afaceri 3.156.746 lei; profit net 1.637.610 lei20212022: cifra de afaceri 3.807.146 lei; profit net 1.706.090 lei20222023: cifra de afaceri 2.098.260 lei; profit net 13.367 lei20232024: cifra de afaceri 4.407.945 lei; profit net 937.243 lei20242025: cifra de afaceri 4.803.885 lei; profit net 1.275.337 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,3 mil2,2 mil2,2 mil1,8 mil753 mii3,2 mil3,8 mil2,1 mil4,4 mil4,8 mil
Venituri totale3,1 mil3 mil3,2 mil2,4 mil3,4 mil4,4 mil5,5 mil3,6 mil6 mil6,4 mil
Cheltuieli totale2,3 mil2,4 mil2,6 mil2,4 mil4 mil2,7 mil3,8 mil3,5 mil4,9 mil4,9 mil
Profit / pierdere brută818 mii619 mii578 mii21 mii-585 mii1,7 mil1,8 mil37 mii1,1 mil1,5 mil
Profit / pierdere netă670 mii511 mii555 mii3.514-593 mii1,6 mil1,7 mil13 mii937 mii1,3 mil
Număr mediu de angajați1514131212121110109
Active imobilizate2,2 mil2,1 mil1,8 mil1,8 mil1,6 mil1,3 mil783 mii823 mii610 mii419 mii
Active circulante2,1 mil2,6 mil2,8 mil2,3 mil2,1 mil3,9 mil2,9 mil3,1 mil4,2 mil4,6 mil
din care stocuri962 mii1,1 mil1 mil940 mii789 mii1,3 mil1,3 mil1,4 mil1,8 mil2 mil
creanțe627 mii1 mil1,2 mil878 mii856 mii1,1 mil243 mii1,1 mil1,2 mil1,1 mil
casa și conturi la bănci556 mii459 mii530 mii481 mii425 mii1,5 mil384 mii155 mii185 mii729 mii
Datorii1,3 mil1,2 mil691 mii602 mii760 mii1,1 mil250 mii544 mii1,5 mil2,3 mil
Venituri în avans167 mii90 mii13 mii———————
Capitaluri proprii2,8 mil3,4 mil3,9 mil3,5 mil2,9 mil4,1 mil3,4 mil3,4 mil3,3 mil2,8 mil
din care capital subscris vărsat147 mii147 mii147 mii147 mii147 mii147 mii147 mii147 mii147 mii147 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 76 din 343 în județul Ialomița și locul 1.231 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Ialomița

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

Întrebări frecvente despre TERRA PAL SRL

Care este CUI-ul firmei TERRA PAL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERRA PAL SRL este 15143955, iar codul de TVA este RO15143955. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000011214, iar codul EUID este ROONRC.J2003000011214.

Unde are sediul TERRA PAL SRL?

Sediul social al firmei TERRA PAL SRL este în NISIPURI, bl. 47, sc. C, et. P, ap. 1, Municipiul Slobozia, Ialomița, județul Ialomița, cod poștal 920073, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TERRA PAL SRL?

Activitatea principală a firmei TERRA PAL SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TERRA PAL SRL?

TERRA PAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2003, deci are 23 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TERRA PAL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 159). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TERRA PAL SRL?

În 2025, TERRA PAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,8 mil lei și un profit net de 1,3 mil lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TERRA PAL SRL plătitoare de TVA?

Da. TERRA PAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează