AGROCAM SRL
Com. VLADENI, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomița
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 4,6 mil lei, pierdere netă 189 mii lei, 5 angajați.
Despre AGROCAM SRL
AGROCAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1994 cu numărul J21/929/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5507811, cu sediul în Vlădeni, județul Ialomița. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,6 mil lei (-1% față de 2024), o pierdere netă de 189 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 5,1 mil lei la 4,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 decembrie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 5507811
- Nr. Registrul Comerțului
- J21/929/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J21/929/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 15.12.1994
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Feteşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,6 mil lei
- Pierdere netă
- 189 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 7,1 mil lei
- Datorii
- 4,1 mil lei
- Active totale
- 11,8 mil lei
- Marjă netă
- -4,1%
- Cifră / angajat
- 917 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,7 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 3,9 mil | 2,2 mil | 5,1 mil | 5,5 mil | 5,7 mil | 4,6 mil | 4,6 mil |
| Venituri totale | 4,2 mil | 3,6 mil | 4 mil | 3,8 mil | 2,4 mil | 5,7 mil | 6,3 mil | 4,9 mil | 5 mil | 4,9 mil |
| Cheltuieli totale | 2,6 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 3,4 mil | 3 mil | 3,1 mil | 4,6 mil | 5 mil | 4,8 mil | 5,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,6 mil | 742 mii | 1,1 mil | 367 mii | -523 mii | 2,5 mil | 1,7 mil | -103 mii | 239 mii | -189 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,4 mil | 732 mii | 1,1 mil | 339 mii | -536 mii | 2,5 mil | 1,7 mil | -125 mii | 237 mii | -189 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 8 | 8 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 4,9 mil | 5,9 mil | 6,9 mil | 6,5 mil | 6 mil | 6,2 mil | 8,5 mil | 8,3 mil | 8,6 mil | 8,2 mil |
| Active circulante | 2,8 mil | 3,2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 3,9 mil | 4,5 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,6 mil |
| din care stocuri | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,9 mil |
| creanțe | 130 mii | 301 mii | 90 mii | 108 mii | 89 mii | 171 mii | 478 mii | 290 mii | 245 mii | 271 mii |
| casa și conturi la bănci | 1,3 mil | 1,4 mil | 304 mii | 572 mii | 290 mii | 1,7 mil | 1,1 mil | 699 mii | 313 mii | 411 mii |
| Datorii | 856 mii | 1,9 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 3,7 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 4,1 mil |
| Venituri în avans | 999 mii | 954 mii | 908 mii | 863 mii | 818 mii | 776 mii | 731 mii | 685 mii | 640 mii | 595 mii |
| Capitaluri proprii | 5,9 mil | 6,3 mil | 6,7 mil | 6,4 mil | 5,6 mil | 8,1 mil | 8,6 mil | 8,1 mil | 8,3 mil | 7,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 | 6.820 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 79 din 343 în județul Ialomița și locul 1.311 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Ialomița
- TERRA PAL SRL · Slobozia4,8 mil lei · 9 ang.
- TROITA PROD SRL · Buești4,7 mil lei · 9 ang.
- GABRIEL COM SRL · Bucu4,7 mil lei · 21 ang.
- ALEX AGROPROD SRL · Fierbinți-Târg4,5 mil lei · 6 ang.
- NADIRCOM SRL · Vlădeni4,5 mil lei · 3 ang.
- ALLMAR SRL · Amara4,4 mil lei · 4 ang.
- POTCOAVA AGRO SRL · Cosâmbești4,4 mil lei · 7 ang.
- VALMEC VAL SRL · Movila4,3 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0112 Cultivarea orezului
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare
- 0164 Pregătirea semințelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre AGROCAM SRL
Care este CUI-ul firmei AGROCAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei AGROCAM SRL este 5507811, iar codul de TVA este RO5507811. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J21/929/1994, iar codul EUID este ROONRC.J21/929/1994.
Unde are sediul AGROCAM SRL?
Sediul social al firmei AGROCAM SRL este în Com. VLADENI, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Ialomița, județul Ialomița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are AGROCAM SRL?
Activitatea principală a firmei AGROCAM SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată AGROCAM SRL?
AGROCAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma AGROCAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 285). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are AGROCAM SRL?
În 2025, AGROCAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,6 mil lei și o pierdere netă de 189 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este AGROCAM SRL plătitoare de TVA?
Da. AGROCAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 decembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Vlădeni
- Firme cu CAEN 0111 din județul Ialomița
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Ialomița
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Ialomița
- Beneficiari de fonduri din județul Ialomița
- Compară AGROCAM SRL cu alte firme