TASION SRL
Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 388 mii lei, pierdere netă 59 mii lei, 2 angajați.
Despre TASION SRL
TASION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2005 cu numărul J2005001527264 și codul unic de înregistrare (CUI) 17908310, cu sediul în Saschiz, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 388 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 59 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 288 mii lei la 388 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17908310
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001527264
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 august 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001527264
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 02.09.2005
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighişoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 388 mii lei
- Pierdere netă
- 59 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -149 mii lei
- Datorii
- 484 mii lei
- Active totale
- 335 mii lei
- Marjă netă
- -15,2%
- Cifră / angajat
- 194 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (144%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 227 mii | 196 mii | 215 mii | 265 mii | 300 mii | 288 mii | 329 mii | 530 mii | 409 mii | 388 mii |
| Venituri totale | 227 mii | 196 mii | 219 mii | 268 mii | 301 mii | 288 mii | 345 mii | 530 mii | 409 mii | 462 mii |
| Cheltuieli totale | 232 mii | 208 mii | 233 mii | 280 mii | 321 mii | 293 mii | 348 mii | 522 mii | 453 mii | 512 mii |
| Profit / pierdere brută | -4.574 | -12 mii | -14 mii | -12 mii | -20 mii | -4.483 | -2.856 | 8.676 | -44 mii | -50 mii |
| Profit / pierdere netă | -7.321 | -13 mii | -16 mii | -15 mii | -22 mii | -7.366 | -6.304 | 3.477 | -52 mii | -59 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 | 2 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | — | 35 mii | 36 mii | 45 mii | 47 mii | 222 mii | 167 mii | 293 mii |
| Active circulante | 69 mii | 58 mii | 59 mii | 42 mii | 7.553 | 60 mii | 93 mii | 71 mii | 48 mii | 43 mii |
| din care stocuri | 49 mii | 51 mii | 54 mii | 37 mii | 2.540 | 55 mii | 91 mii | 66 mii | 39 mii | 27 mii |
| creanțe | — | — | 198 | 3.574 | — | 2.267 | — | 969 | 4.561 | 8.352 |
| casa și conturi la bănci | 20 mii | 7.341 | 4.224 | 1.355 | 5.013 | 2.957 | 2.035 | 4.165 | 4.523 | 6.923 |
| Datorii | 30 mii | 33 mii | 50 mii | 83 mii | 72 mii | 140 mii | 181 mii | 332 mii | 305 mii | 484 mii |
| Capitaluri proprii | 39 mii | 25 mii | 8.544 | -6.064 | -28 mii | -35 mii | -42 mii | -38 mii | -90 mii | -149 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 400 din 770 în județul Mureș și locul 14.393 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Mureș
- ZOO PRODCOM T L SRL · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)404 mii lei · 2 ang.
- DARIUS ECO SRL · Orșova (com. Gurghiu)397 mii lei · 1 ang.
- KEN DREAM MARKET S.R.L. · Sighișoara393 mii lei · 1 ang.
- EMILIZA SHOP S.R.L. · Sâncraiu De Mureș392 mii lei · 2 ang.
- RASILI SRL · Luduș386 mii lei · 2 ang.
- ERNO LEVI SRL · Sovata380 mii lei · 0 ang.
- DANA STEFANA TRANS SRL · Sărmășel (oraș Sărmașu)379 mii lei · 0 ang.
- ANSI COM SRL · Laslău Mic (com. Suplac)377 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre TASION SRL
Care este CUI-ul firmei TASION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TASION SRL este 17908310, iar codul de TVA este RO17908310. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001527264, iar codul EUID este ROONRC.J2005001527264.
Unde are sediul TASION SRL?
Sediul social al firmei TASION SRL este în Sat Saschiz, Comuna Saschiz, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TASION SRL?
Activitatea principală a firmei TASION SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TASION SRL?
TASION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 august 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TASION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 004). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TASION SRL?
În 2025, TASION SRL a raportat o cifră de afaceri de 388 mii lei și o pierdere netă de 59 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TASION SRL plătitoare de TVA?
Da. TASION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 2 septembrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.