Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

ERNO LEVI SRL

CUI 24104220J2008001172263

Str. CAPRIOAREI, Loc. Sovata, Oraș Sovata, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 380 mii lei, profit net 24 mii lei.

Despre ERNO LEVI SRL

ERNO LEVI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2008 cu numărul J2008001172263 și codul unic de înregistrare (CUI) 24104220, cu sediul în Sovata, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 380 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 24 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 283 mii lei la 380 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iunie 2008.

Date de identificare

CUI
24104220
Nr. Registrul Comerțului
J2008001172263
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 iunie 2008
EUID
ROONRC.J2008001172263
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 27.06.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sovata

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
380 mii lei

+12% față de 2024

Profit net
24 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
42 mii lei
Datorii
153 mii lei
Active totale
195 mii lei
Marjă netă
6,4%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 180.237 lei; profit net 5.695 lei20162017: cifra de afaceri 259.304 lei; profit net 7.428 lei20172018: cifra de afaceri 287.931 lei; profit net 12.781 lei20182019: cifra de afaceri 299.177 lei; profit net 14.472 lei20192020: cifra de afaceri 264.505 lei; profit net 8.179 lei20202021: cifra de afaceri 283.162 lei; profit net 13.151 lei20212022: cifra de afaceri 326.355 lei; profit net 39.237 lei20222023: cifra de afaceri 312.511 lei; profit net 26.358 lei20232024: cifra de afaceri 339.679 lei; profit net 11.704 lei20242025: cifra de afaceri 379.649 lei; profit net 24.462 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă180 mii259 mii288 mii299 mii265 mii283 mii326 mii313 mii340 mii380 mii
Venituri totale180 mii260 mii288 mii299 mii265 mii283 mii326 mii313 mii340 mii380 mii
Cheltuieli totale169 mii244 mii267 mii276 mii250 mii263 mii279 mii282 mii326 mii351 mii
Profit / pierdere brută11 mii15 mii21 mii23 mii14 mii20 mii47 mii30 mii13 mii28 mii
Profit / pierdere netă5.6957.42813 mii14 mii8.17913 mii39 mii26 mii12 mii24 mii
Active imobilizate33 mii30 mii26 mii22 mii17 mii13 mii9.2465.1371.0273.187
Active circulante134 mii99 mii52 mii58 mii60 mii84 mii134 mii161 mii175 mii192 mii
din care stocuri96 mii68 mii46 mii43 mii49 mii74 mii112 mii127 mii128 mii141 mii
creanțe17 mii19 mii3.3903.1203.8348.2339.7809.0189.03213 mii
casa și conturi la bănci22 mii12 mii2.90513 mii7.8651.62912 mii25 mii37 mii38 mii
Datorii283 mii237 mii173 mii161 mii151 mii157 mii164 mii160 mii158 mii153 mii
Capitaluri proprii-116 mii-108 mii-96 mii-81 mii-73 mii-60 mii-20 mii5.88118 mii42 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 402 din 770 în județul Mureș și locul 14.610 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Întrebări frecvente despre ERNO LEVI SRL

Care este CUI-ul firmei ERNO LEVI SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ERNO LEVI SRL este 24104220, iar codul de TVA este RO24104220. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008001172263, iar codul EUID este ROONRC.J2008001172263.

Unde are sediul ERNO LEVI SRL?

Sediul social al firmei ERNO LEVI SRL este în Str. CAPRIOAREI, Loc. Sovata, Oraș Sovata, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ERNO LEVI SRL?

Activitatea principală a firmei ERNO LEVI SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ERNO LEVI SRL?

ERNO LEVI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 iunie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ERNO LEVI SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 481). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ERNO LEVI SRL?

În 2025, ERNO LEVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 380 mii lei și un profit net de 24 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ERNO LEVI SRL plătitoare de TVA?

Da. ERNO LEVI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iunie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează