SONECO SRL
Str. CALEA LUI TRAIAN, bl. S.33/2, sc. A, ap. 9, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 2,5 mil lei, profit net 131 mii lei, 8 angajați.
Despre SONECO SRL
SONECO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 1994 cu numărul J38/1147/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6355380, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,5 mil lei (+13% față de 2024), un profit net de 131 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,4 mil lei la 2,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6355380
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/1147/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 octombrie 1994
- EUID
- ROONRC.J38/1147/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,5 mil lei
- Profit net
- 131 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 950 mii lei
- Datorii
- 877 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 5,3%
- Cifră / angajat
- 309 mii lei
+13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 958 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 958 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 3,1 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 1 mil | 862 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 101 mii | 96 mii | 170 mii | 142 mii | 175 mii | 317 mii | 455 mii | 276 mii | 132 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere netă | 85 mii | 82 mii | 157 mii | 128 mii | 158 mii | 293 mii | 425 mii | 252 mii | 111 mii | 131 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 10 | 9 | 9 | 10 | 12 | 10 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 663 mii | 682 mii | 664 mii | 670 mii | 940 mii | 1,1 mil | 973 mii | 889 mii | 845 mii | 793 mii |
| Active circulante | 380 mii | 395 mii | 403 mii | 251 mii | 526 mii | 355 mii | 625 mii | 676 mii | 943 mii | 1 mil |
| din care stocuri | 50 mii | — | — | — | 17 mii | — | — | — | 58 mii | — |
| creanțe | 235 mii | 276 mii | 290 mii | 166 mii | 444 mii | 292 mii | 505 mii | 522 mii | 745 mii | 634 mii |
| casa și conturi la bănci | 95 mii | 119 mii | 113 mii | 85 mii | 66 mii | 63 mii | 121 mii | 154 mii | 140 mii | 400 mii |
| Datorii | 300 mii | 304 mii | 247 mii | 203 mii | 818 mii | 756 mii | 742 mii | 857 mii | 970 mii | 877 mii |
| Capitaluri proprii | 742 mii | 773 mii | 820 mii | 718 mii | 649 mii | 692 mii | 856 mii | 708 mii | 819 mii | 950 mii |
| din care capital subscris vărsat | 920 | 920 | 920 | 920 | 920 | 920 | — | 920 | 920 | 920 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 18 în județul Vâlcea și locul 248 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide.
Firme similare din județul Vâlcea
- INSTAL ABICONS S.R.L. · Păusești-Otăsău (com. Păusești)3,9 mil lei · 10 ang.
- SONECO H2O S.R.L. · Râmnicu Vâlcea2,2 mil lei · 7 ang.
- CROC CONS S.R.L. · Olteni (com. Bujoreni)1,1 mil lei · 2 ang.
- A.C. CONSTRUCT UTIL S.R.L. · Râmnicu Vâlcea813 mii lei · 6 ang.
- ANTREPRENOR SOLUTIONS S.R.L. · Râmnicu Vâlcea654 mii lei · 10 ang.
- EUROFLUID S.R.L. · Drăgășani472 mii lei · 1 ang.
- SILMIH DINAMIC S.R.L. · Țepești (com. Tetoiu)404 mii lei · 3 ang.
- D.M.A. SERVICES S.R.L. · Crețeni371 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2254/287/202631.03.2026
actiune in raspundere contractuala
Judecătoria Ramnicusarat · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 15014/288/202428.11.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Ramnicuvalcea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre SONECO SRL
Care este CUI-ul firmei SONECO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SONECO SRL este 6355380, iar codul de TVA este RO6355380. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/1147/1994, iar codul EUID este ROONRC.J38/1147/1994.
Unde are sediul SONECO SRL?
Sediul social al firmei SONECO SRL este în Str. CALEA LUI TRAIAN, bl. S.33/2, sc. A, ap. 9, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SONECO SRL?
Activitatea principală a firmei SONECO SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SONECO SRL?
SONECO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 octombrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SONECO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 343). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SONECO SRL?
În 2025, SONECO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,5 mil lei și un profit net de 131 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SONECO SRL plătitoare de TVA?
Da. SONECO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.