Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare33 ani pe piață

SOFTWAREDESIGN SRL

CUI 4791552J1993003492127

Str. MUNCITORILOR, ap. 11, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 682 mii lei, profit net 543 mii lei, 1 angajați.

Despre SOFTWAREDESIGN SRL

SOFTWAREDESIGN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 1993 cu numărul J1993003492127 și codul unic de înregistrare (CUI) 4791552, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 682 mii lei (+6% față de 2024), un profit net de 543 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 414 mii lei la 682 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
4791552
Nr. Registrul Comerțului
J1993003492127
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 octombrie 1993
EUID
ROONRC.J1993003492127
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.1997

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
12.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
682 mii lei

+6% față de 2024

Profit net
543 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
563 mii lei
Datorii
23 mii lei
Active totale
586 mii lei
Marjă netă
79,6%
Cifră / angajat
682 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 242.906 lei; profit net 167.154 lei20162017: cifra de afaceri 254.096 lei; profit net 173.598 lei20172018: cifra de afaceri 367.198 lei; profit net 285.300 lei20182019: cifra de afaceri 427.551 lei; profit net 339.453 lei20192020: cifra de afaceri 413.884 lei; profit net 327.445 lei20202021: cifra de afaceri 414.403 lei; profit net 320.856 lei20212022: cifra de afaceri 565.668 lei; profit net 474.888 lei20222023: cifra de afaceri 691.228 lei; profit net 590.538 lei20232024: cifra de afaceri 641.053 lei; profit net 517.146 lei20242025: cifra de afaceri 682.181 lei; profit net 543.230 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă243 mii254 mii367 mii428 mii414 mii414 mii566 mii691 mii641 mii682 mii
Venituri totale243 mii255 mii368 mii429 mii415 mii416 mii575 mii699 mii647 mii688 mii
Cheltuieli totale71 mii78 mii79 mii86 mii84 mii91 mii95 mii102 mii111 mii125 mii
Profit / pierdere brută172 mii176 mii289 mii344 mii331 mii325 mii480 mii598 mii536 mii563 mii
Profit / pierdere netă167 mii174 mii285 mii339 mii327 mii321 mii475 mii591 mii517 mii543 mii
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate1531.0584964.9755.8643.1964.5701.9893.3081.081
Active circulante208 mii213 mii338 mii411 mii388 mii381 mii554 mii645 mii565 mii585 mii
creanțe10 mii—53 mii—6.959—410 mii527 mii388 mii415 mii
casa și conturi la bănci198 mii213 mii285 mii411 mii381 mii381 mii144 mii118 mii177 mii171 mii
Datorii21 mii21 mii33 mii57 mii46 mii44 mii63 mii37 mii32 mii23 mii
Capitaluri proprii187 mii193 mii305 mii359 mii347 mii341 mii495 mii610 mii537 mii563 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 481 din 1.997 în județul Cluj și locul 3.115 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre SOFTWAREDESIGN SRL

Care este CUI-ul firmei SOFTWAREDESIGN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOFTWAREDESIGN SRL este 4791552, iar codul de TVA este RO4791552. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993003492127, iar codul EUID este ROONRC.J1993003492127.

Unde are sediul SOFTWAREDESIGN SRL?

Sediul social al firmei SOFTWAREDESIGN SRL este în Str. MUNCITORILOR, ap. 11, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SOFTWAREDESIGN SRL?

Activitatea principală a firmei SOFTWAREDESIGN SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210.

Când a fost înființată SOFTWAREDESIGN SRL?

SOFTWAREDESIGN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 octombrie 1993, deci are 33 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SOFTWAREDESIGN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 007). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SOFTWAREDESIGN SRL?

În 2025, SOFTWAREDESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 682 mii lei și un profit net de 543 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SOFTWAREDESIGN SRL plătitoare de TVA?

Da. SOFTWAREDESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.

Explorează