SOFTMANAGER S.R.L.
ZMEULUI, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, pierdere netă 77 mii lei, 6 angajați.
Despre SOFTMANAGER S.R.L.
SOFTMANAGER S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2019 cu numărul J29/1098/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 40699588, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+3% față de 2024), o pierdere netă de 77 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 martie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 40699588
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/1098/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 februarie 2019
- EUID
- ROONRC.J29/1098/2019
- Cod poștal
- 100129
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 11.03.2019
din 11.03.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Pierdere netă
- 77 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 812 mii lei
- Datorii
- 167 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- -6,7%
- Cifră / angajat
- 190 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 588 mii | 785 mii | 1,3 mil | 1,2 mil | 2,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Venituri totale | 961 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 2,3 mil | 1,1 mil | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 942 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 19 mii | 8.437 | 97 mii | 23 mii | 1.000 mii | -252 mii | -77 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 936 | 85 mii | 13 mii | 854 mii | -252 mii | -77 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 6 | 8 | 9 | 8 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 1 mil | 1,1 mil | 982 mii | 834 mii | 667 mii | 628 mii | 479 mii |
| Active circulante | 150 mii | 180 mii | 447 mii | 673 mii | 648 mii | 505 mii | 557 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 32 | — | — |
| creanțe | 45 mii | 28 mii | 64 mii | 279 mii | 58 mii | 64 mii | 73 mii |
| casa și conturi la bănci | 105 mii | 152 mii | 382 mii | 394 mii | 590 mii | 441 mii | 483 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 4.704 | 3.903 | 2.048 | 3.172 |
| Datorii | 1,2 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 148 mii | 200 mii | 167 mii |
| Provizioane | — | — | — | 28 mii | 30 mii | 46 mii | 59 mii |
| Capitaluri proprii | 13 mii | 209 mii | 274 mii | 287 mii | 1,1 mil | 889 mii | 812 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 189 în județul Prahova și locul 509 din 8.298 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Prahova
- MENDACIUM CONS SRL · Ploiești1,3 mil lei · 1 ang.
- ALV SMART DEVELOPEMENT S.R.L. · Urlați1,2 mil lei · 1 ang.
- AKIRA DESIGN S.R.L. · Ploiești1,2 mil lei · 1 ang.
- REDRAINBO DIGITAL S.R.L. · Bucov1,1 mil lei · 1 ang.
- SYMPHONY APPS DEVELOPMENT SRL · Ploiești1 mil lei · 3 ang.
- KROCHER TECH S.R.L. · Ploiești974 mii lei · 1 ang.
- DOMATO SOFTWARE S.R.L. · Ploiești936 mii lei · 1 ang.
- NEXTICO SRL · Ploiești924 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre SOFTMANAGER S.R.L.
Care este CUI-ul firmei SOFTMANAGER S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SOFTMANAGER S.R.L. este 40699588, iar codul de TVA este RO40699588. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1098/2019, iar codul EUID este ROONRC.J29/1098/2019.
Unde are sediul SOFTMANAGER S.R.L.?
Sediul social al firmei SOFTMANAGER S.R.L. este în ZMEULUI, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100129, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SOFTMANAGER S.R.L.?
Activitatea principală a firmei SOFTMANAGER S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SOFTMANAGER S.R.L.?
SOFTMANAGER S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SOFTMANAGER S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 751). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SOFTMANAGER S.R.L.?
În 2025, SOFTMANAGER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și o pierdere netă de 77 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SOFTMANAGER S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. SOFTMANAGER S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 11 martie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.