SINDBAD PROD SRL
Sat SINAUTI, Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 158 mii lei, pierdere netă 14 mii lei, 1 angajați.
Despre SINDBAD PROD SRL
SINDBAD PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 1997 cu numărul J07/166/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 4439026, cu sediul în Mihăileni, județul Botoșani. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 158 mii lei (+24% față de 2024), o pierdere netă de 14 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 125 mii lei la 158 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 4439026
- Nr. Registrul Comerțului
- J07/166/1997
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 mai 1997
- EUID
- ROONRC.J07/166/1997
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Dorohoi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 158 mii lei
- Pierdere netă
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 71 mii lei
- Datorii
- 13 mii lei
- Active totale
- 84 mii lei
- Marjă netă
- -8,8%
- Cifră / angajat
- 158 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 135 mii | 150 mii | 134 mii | 161 mii | 134 mii | 125 mii | 108 mii | 110 mii | 127 mii | 158 mii |
| Venituri totale | 135 mii | 150 mii | 140 mii | 161 mii | 134 mii | 125 mii | 108 mii | 110 mii | 128 mii | 158 mii |
| Cheltuieli totale | 129 mii | 135 mii | 102 mii | 121 mii | 102 mii | 107 mii | 58 mii | 81 mii | 140 mii | 172 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.360 | 15 mii | 38 mii | 40 mii | 32 mii | 18 mii | 50 mii | 29 mii | -12 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.653 | 13 mii | 34 mii | 35 mii | 29 mii | 16 mii | 47 mii | 26 mii | -12 mii | -14 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 21 mii | 17 mii | 17 mii | 16 mii | 15 mii | 13 mii | 12 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii |
| Active circulante | 63 mii | 45 mii | 58 mii | 61 mii | 60 mii | -1.089 | 87 mii | 92 mii | 84 mii | 72 mii |
| din care stocuri | 56 mii | 44 mii | 55 mii | 52 mii | 53 mii | -22 mii | 68 mii | 86 mii | 82 mii | 68 mii |
| creanțe | 0 | — | 75 | — | 1.000 | 29 | 2 | — | 773 | 1.941 |
| casa și conturi la bănci | 6.893 | 574 | 2.697 | 8.767 | 6.339 | 21 mii | 19 mii | 3.516 | 692 | 2.744 |
| Datorii | 101 mii | 64 mii | 43 mii | 33 mii | 29 mii | 12 mii | 7.979 | 5.021 | 10 mii | 13 mii |
| Capitaluri proprii | -17 mii | -1.800 | 32 mii | 44 mii | 46 mii | 0 | 91 mii | 98 mii | 85 mii | 71 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 271 din 388 în județul Botoșani și locul 22.965 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Botoșani
- VALENTINO CONSTRUCT SRL · Botoșani167 mii lei · 0 ang.
- NEGATAR SRL · Botoșani167 mii lei · 1 ang.
- ROXANA FANCOMERȚ SRL · Seliștea (com. Mileanca)159 mii lei · 1 ang.
- AMY-COM SRL · Botoșani156 mii lei · 1 ang.
- MIRAJCAST HOME S.R.L. · Lunca156 mii lei · 1 ang.
- RITMIC SRL · Darabani154 mii lei · 1 ang.
- LA TREI TEI S.R.L. · Boscoteni (com. Frumușica)151 mii lei · 0 ang.
- LIUTA SRL · Blândești147 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre SINDBAD PROD SRL
Care este CUI-ul firmei SINDBAD PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SINDBAD PROD SRL este 4439026. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J07/166/1997, iar codul EUID este ROONRC.J07/166/1997.
Unde are sediul SINDBAD PROD SRL?
Sediul social al firmei SINDBAD PROD SRL este în Sat SINAUTI, Sat Mihăileni, Comuna Mihăileni, Botoșani, județul Botoșani, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SINDBAD PROD SRL?
Activitatea principală a firmei SINDBAD PROD SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată SINDBAD PROD SRL?
SINDBAD PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 1997, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SINDBAD PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0231 *** 318). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SINDBAD PROD SRL?
În 2025, SINDBAD PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 158 mii lei și o pierdere netă de 14 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SINDBAD PROD SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SINDBAD PROD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Mihăileni
- Firme cu CAEN 4711 din județul Botoșani
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Botoșani
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Botoșani
- Compară SINDBAD PROD SRL cu alte firme