NEGATAR SRL
Aleea CURCUBEULUI, sc. C, et. P, ap. 2, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 167 mii lei, pierdere netă 164 lei, 1 angajați.
Despre NEGATAR SRL
NEGATAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2011 cu numărul J07/413/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 29410122, cu sediul în Botoșani, județul Botoșani. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 167 mii lei (-13% față de 2024), o pierdere netă de 164 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 126 mii lei la 167 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29410122
- Nr. Registrul Comerțului
- J07/413/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J07/413/2011
- Cod poștal
- 710144
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 167 mii lei
- Pierdere netă
- 164 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 23 mii lei
- Datorii
- 8.760 lei
- Active totale
- 32 mii lei
- Marjă netă
- -0,1%
- Cifră / angajat
- 167 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 81 mii | 110 mii | 110 mii | 129 mii | 167 mii | 126 mii | 112 mii | 156 mii | 192 mii | 167 mii |
| Venituri totale | 81 mii | 110 mii | 110 mii | 129 mii | 167 mii | 126 mii | 112 mii | 156 mii | 192 mii | 167 mii |
| Cheltuieli totale | 81 mii | 100 mii | 103 mii | 117 mii | 153 mii | 125 mii | 121 mii | 154 mii | 177 mii | 166 mii |
| Profit / pierdere brută | -78 | 9.675 | 7.508 | 11 mii | 14 mii | 1.100 | -9.116 | 1.828 | 15 mii | 1.509 |
| Profit / pierdere netă | -1.692 | 8.573 | 6.402 | 10 mii | 12 mii | -162 | -10 mii | 265 | 13 mii | -164 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | — | 2 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.252 | 876 | 501 | 125 | — | — | — | — | — | 3.854 |
| Active circulante | 6.849 | 8.710 | 24 mii | 26 mii | 34 mii | 31 mii | 24 mii | 24 mii | 28 mii | 28 mii |
| din care stocuri | 6.706 | 5.275 | 7.312 | 8.700 | 7.114 | 1.437 | 7.136 | 5.379 | 3.760 | 26 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | — | — | 18 | 1.202 | — |
| casa și conturi la bănci | 143 | 3.435 | 17 mii | 17 mii | 27 mii | 30 mii | 17 mii | 19 mii | 23 mii | 2.292 |
| Datorii | 25 mii | 17 mii | 26 mii | 18 mii | 14 mii | 11 mii | 13 mii | 14 mii | 4.780 | 8.760 |
| Capitaluri proprii | -16 mii | -7.894 | -1.492 | 8.559 | 21 mii | 21 mii | 10 mii | 11 mii | 24 mii | 23 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 269 din 388 în județul Botoșani și locul 22.577 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Botoșani
- LAPATRAS S.R.L. · Silișcani (com. Gorbănești)178 mii lei · 0 ang.
- ALEXANDRA IMPORT EXPORT SRL · Botoșani174 mii lei · 0 ang.
- MATCOSLOR KUKY S.R.L. · Cucorăni (com. Mihai Eminescu)174 mii lei · 1 ang.
- GAVCOM SRL · Hudești173 mii lei · 1 ang.
- DIAMANT SRL · Șendreni (com. Frumușica)171 mii lei · 1 ang.
- VALENTINO CONSTRUCT SRL · Botoșani167 mii lei · 0 ang.
- ROXANA FANCOMERȚ SRL · Seliștea (com. Mileanca)159 mii lei · 1 ang.
- SINDBAD PROD SRL · Mihăileni158 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre NEGATAR SRL
Care este CUI-ul firmei NEGATAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEGATAR SRL este 29410122. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J07/413/2011, iar codul EUID este ROONRC.J07/413/2011.
Unde are sediul NEGATAR SRL?
Sediul social al firmei NEGATAR SRL este în Aleea CURCUBEULUI, sc. C, et. P, ap. 2, Municipiul Botoșani, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 710144, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEGATAR SRL?
Activitatea principală a firmei NEGATAR SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEGATAR SRL?
NEGATAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEGATAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 595). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NEGATAR SRL?
În 2025, NEGATAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 167 mii lei și o pierdere netă de 164 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEGATAR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NEGATAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.