SETI IMPEX SRL
B-dul CAROL I, bl. 12C, ap. P, Municipiul Câmpina, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 30,7 mil lei, pierdere netă 779 mii lei, 61 angajați.
Despre SETI IMPEX SRL
SETI IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 1995 cu numărul J1995001526293 și codul unic de înregistrare (CUI) 7791301, cu sediul în Câmpina, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 30,7 mil lei (-11% față de 2024), o pierdere netă de 779 mii lei și 61 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 28,5 mil lei la 30,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1997.
Date de identificare
- CUI
- 7791301
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995001526293
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 octombrie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995001526293
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.05.1997
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 30,7 mil lei
- Pierdere netă
- 779 mii lei
- Angajați (medie)
- 61
- Capitaluri proprii
- -389 mii lei
- Datorii
- 9,3 mil lei
- Active totale
- 9 mil lei
- Marjă netă
- -2,5%
- Cifră / angajat
- 504 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (104%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20,4 mil | 22,8 mil | 23,4 mil | 24,8 mil | 28,1 mil | 28,5 mil | 29,7 mil | 31,3 mil | 34,4 mil | 30,7 mil |
| Venituri totale | 20,5 mil | 22,8 mil | 23,4 mil | 24,8 mil | 28,3 mil | 30,2 mil | 29,8 mil | 31,4 mil | 35,2 mil | 30,8 mil |
| Cheltuieli totale | 18,1 mil | 20,4 mil | 21,9 mil | 23,3 mil | 26,3 mil | 26,7 mil | 28,1 mil | 29,7 mil | 32,6 mil | 31,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,3 mil | 2,5 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 3,5 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | -779 mii |
| Profit / pierdere netă | 2 mil | 2,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 3 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | -779 mii |
| Număr mediu de angajați | 56 | 69 | 68 | 59 | 66 | 69 | 68 | 68 | 66 | 61 |
| Active imobilizate | 4,2 mil | 4,4 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 3,3 mil | 1,3 mil | 642 mii | 299 mii | 145 mii | 551 mii |
| Active circulante | 6,8 mil | 7,9 mil | 8,8 mil | 8,8 mil | 11,1 mil | 11,9 mil | 10,8 mil | 11,5 mil | 10 mil | 8,4 mil |
| din care stocuri | 3,7 mil | 4,3 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 5,6 mil | 6,3 mil | 6,2 mil | 5,1 mil | 4 mil | 4,6 mil |
| creanțe | 1,4 mil | 2,5 mil | 3,4 mil | 2,8 mil | 3,8 mil | 4,7 mil | 4 mil | 4,1 mil | 5,7 mil | 3,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 1,7 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 976 mii | 615 mii | 2,2 mil | 290 mii | 406 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 68 mii | — | — |
| Datorii | 5,4 mil | 6,5 mil | 7,4 mil | 6,5 mil | 8,8 mil | 9,4 mil | 9,6 mil | 8,6 mil | 7,7 mil | 9,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 119 mii | 50 mii | 50 mii | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 5,6 mil | 5,7 mil | 5,7 mil | 6,2 mil | 5,5 mil | 3,8 mil | 1,7 mil | 3,2 mil | 2,4 mil | -389 mii |
| din care capital subscris vărsat | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 91 în județul Prahova și locul 124 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Prahova
- FARMACIA FIOLY SRL · Ploiești43,1 mil lei · 8 ang.
- DIAFARM SRL · Ploiești40,2 mil lei · 61 ang.
- SFARM NICO SRL · Ploiești38,8 mil lei · 9 ang.
- PRO SANA SRL · Ploiești31,1 mil lei · 23 ang.
- MINI FARM CONCEPT SRL · Ploiești26,6 mil lei · 31 ang.
- FARMMIZ SRL · Ploiești23,2 mil lei · 22 ang.
- DINOFARM SRL · Ploiești14,2 mil lei · 18 ang.
- DIONA FARM SRL · Păuleștii Noi (com. Păulești)12,8 mil lei · 12 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre SETI IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei SETI IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SETI IMPEX SRL este 7791301, iar codul de TVA este RO7791301. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995001526293, iar codul EUID este ROONRC.J1995001526293.
Unde are sediul SETI IMPEX SRL?
Sediul social al firmei SETI IMPEX SRL este în B-dul CAROL I, bl. 12C, ap. P, Municipiul Câmpina, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SETI IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei SETI IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SETI IMPEX SRL?
SETI IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SETI IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0244 *** 679). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SETI IMPEX SRL?
În 2025, SETI IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 30,7 mil lei și o pierdere netă de 779 mii lei, cu 61 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SETI IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. SETI IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.