DINOFARM SRL
POLIGONULUI, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 14,2 mil lei, profit net 917 mii lei, 18 angajați.
Despre DINOFARM SRL
DINOFARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1992 cu numărul J1992003885290 și codul unic de înregistrare (CUI) 2709239, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 14,2 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 917 mii lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 11,8 mil lei la 14,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994.
Date de identificare
- CUI
- 2709239
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992003885290
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 decembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992003885290
- Cod poștal
- 100070
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.01.1994
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 14,2 mil lei
- Profit net
- 917 mii lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,7 mil lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 789 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 2,6 mil | 4,4 mil | 7,7 mil | 12,9 mil | 11,8 mil | 12,7 mil | 14,8 mil | 14,5 mil | 14,2 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 2,9 mil | 4,4 mil | 7,7 mil | 12,9 mil | 13,4 mil | 12,7 mil | 14,8 mil | 17 mil | 14,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 2,5 mil | 4,2 mil | 8,1 mil | 12,6 mil | 12,4 mil | 12,5 mil | 14,4 mil | 14,3 mil | 13,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 77 mii | 323 mii | 210 mii | -447 mii | 233 mii | 974 mii | 253 mii | 467 mii | 2,7 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere netă | 63 mii | 278 mii | 166 mii | -460 mii | 154 mii | 788 mii | 159 mii | 350 mii | 2,3 mil | 917 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 11 | 10 | 22 | 30 | 33 | 23 | 24 | 22 | 18 |
| Active imobilizate | 69 mii | 52 mii | 269 mii | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 790 mii | 438 mii | 36 mii | 23 mii |
| Active circulante | 485 mii | 768 mii | 1,3 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,4 mil | 5 mil | 2,7 mil |
| din care stocuri | 245 mii | 342 mii | 365 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| creanțe | 116 mii | 374 mii | 654 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 3,3 mil | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 124 mii | 52 mii | 250 mii | 169 mii | 239 mii | 488 mii | 199 mii | 238 mii | 247 mii | 231 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 227 | 959 | 3.654 | 15 mii | 1.944 | 2.620 | 6.042 | 4.117 | 12 mii |
| Datorii | 447 mii | 454 mii | 1 mil | 4,2 mil | 3,8 mil | 3 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 2,6 mil | 1,4 mil |
| Capitaluri proprii | 106 mii | 366 mii | 533 mii | 42 mii | 195 mii | 984 mii | 795 mii | 1,1 mil | 2,4 mil | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 91 în județul Prahova și locul 281 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.
Firme similare din județul Prahova
- DIONA FARM SRL · Păuleștii Noi (com. Păulești)12,8 mil lei · 12 ang.
- FABYFARM PET SRL · Vălenii De Munte12,7 mil lei · 24 ang.
- INAC CINAFARM SRL · Ploiești10,7 mil lei · 6 ang.
- ADREFARM SRL · Băicoi9,4 mil lei · 9 ang.
- GENERAL TAIMS JUNIOR SRL · Ploiești8,9 mil lei · 18 ang.
- MARMEDI SRL · Ploiești8,7 mil lei · 10 ang.
- IRINA FARM SRL · Filipeștii De Pădure8,4 mil lei · 10 ang.
- FARMACIA BRATU SRL · Ploiești8,2 mil lei · 14 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Întrebări frecvente despre DINOFARM SRL
Care este CUI-ul firmei DINOFARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DINOFARM SRL este 2709239, iar codul de TVA este RO2709239. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992003885290, iar codul EUID este ROONRC.J1992003885290.
Unde are sediul DINOFARM SRL?
Sediul social al firmei DINOFARM SRL este în POLIGONULUI, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100070, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DINOFARM SRL?
Activitatea principală a firmei DINOFARM SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DINOFARM SRL?
DINOFARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DINOFARM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DINOFARM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DINOFARM SRL?
În 2025, DINOFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 14,2 mil lei și un profit net de 917 mii lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DINOFARM SRL plătitoare de TVA?
Da. DINOFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.