SERVIMPEX C.I.A. SRL
Aleea Castanilor, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2024: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 3.939 lei, 8 angajați.
Despre SERVIMPEX C.I.A. SRL
SERVIMPEX C.I.A. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 1996 cu numărul J38/289/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8384152, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 30 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+67% față de 2023), un profit net de 3.939 lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 726 mii lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 noiembrie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 8384152
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/289/1996
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 aprilie 1996
- EUID
- ROONRC.J38/289/1996
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 22.11.2013
din 22.11.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 3.939 lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 259 mii lei
- Datorii
- 567 mii lei
- Active totale
- 836 mii lei
- Marjă netă
- 0,2%
- Cifră / angajat
- 214 mii lei
+67% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 68% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 806 mii | 880 mii | 875 mii | 763 mii | 726 mii | 642 mii | 692 mii | 1 mil | 1,7 mil |
| Venituri totale | 832 mii | 890 mii | 875 mii | 813 mii | 729 mii | 644 mii | 692 mii | 1 mil | 1,7 mil |
| Cheltuieli totale | 695 mii | 809 mii | 685 mii | 632 mii | 557 mii | 505 mii | 669 mii | 940 mii | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 137 mii | 81 mii | 190 mii | 181 mii | 172 mii | 139 mii | 23 mii | 86 mii | 54 mii |
| Profit / pierdere netă | 115 mii | 77 mii | 181 mii | 173 mii | 166 mii | 132 mii | 16 mii | 76 mii | 3.939 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 9 | 6 | 5 | 3 | 4 | 6 | 8 |
| Active imobilizate | 980 mii | 959 mii | 936 mii | 914 mii | 896 mii | 639 mii | 615 mii | 777 mii | 697 mii |
| Active circulante | 189 mii | 123 mii | 91 mii | 41 mii | 46 mii | 50 mii | 69 mii | 108 mii | 139 mii |
| din care stocuri | 114 mii | 17 mii | 16 mii | 17 mii | 17 mii | 18 mii | 21 mii | 37 mii | 52 mii |
| creanțe | 42 mii | 74 mii | 63 mii | 16 mii | 25 mii | 27 mii | 44 mii | 27 mii | 70 mii |
| casa și conturi la bănci | 34 mii | 33 mii | 11 mii | 7.668 | 3.288 | 3.773 | 3.809 | 44 mii | 17 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 28 mii | — |
| Datorii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1 mil | 790 mii | 610 mii | 462 mii | 442 mii | 651 mii | 567 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 9.174 |
| Capitaluri proprii | -157 mii | -189 mii | -7.985 | 165 mii | 331 mii | 226 mii | 242 mii | 262 mii | 259 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 26 din 47 în județul Vâlcea și locul 881 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.
Firme similare din județul Vâlcea
- CONSUMCOOP HOREZU SOCIETATE COOPERATIVĂ · Horezu2,1 mil lei · 19 ang.
- ATM CONSTRUCT S.R.L. · Ocnele Mari1,8 mil lei · 0 ang.
- GUTGAD SRL · Drăgășani1,8 mil lei · 15 ang.
- DECO SRL · Drăgășani1,5 mil lei · 15 ang.
- GDG-SUPREM SRL · Băile Olănești1,4 mil lei · 14 ang.
- TOUR ALICE SRL · ***localitatea Negasita***1,4 mil lei · 10 ang.
- CASA SACERDOȚENILOR SRL · Costești1,3 mil lei · 8 ang.
- OFFICINA EXPERT S.R.L. · Călimănești1,2 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre SERVIMPEX C.I.A. SRL
Care este CUI-ul firmei SERVIMPEX C.I.A. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SERVIMPEX C.I.A. SRL este 8384152, iar codul de TVA este RO8384152. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/289/1996, iar codul EUID este ROONRC.J38/289/1996.
Unde are sediul SERVIMPEX C.I.A. SRL?
Sediul social al firmei SERVIMPEX C.I.A. SRL este în Aleea Castanilor, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SERVIMPEX C.I.A. SRL?
Activitatea principală a firmei SERVIMPEX C.I.A. SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SERVIMPEX C.I.A. SRL?
SERVIMPEX C.I.A. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SERVIMPEX C.I.A. SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru SERVIMPEX C.I.A. SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Râmnicu Vâlcea sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are SERVIMPEX C.I.A. SRL?
În 2024, SERVIMPEX C.I.A. SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 3.939 lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SERVIMPEX C.I.A. SRL plătitoare de TVA?
Da. SERVIMPEX C.I.A. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 noiembrie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.