DECO SRL
Str. Regele Carol, Municipiul Drăgășani, Vâlcea
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 9.839 lei, 15 angajați.
Despre DECO SRL
DECO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 1994 cu numărul J38/1101/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6319891, cu sediul în Drăgășani, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 9.839 lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 837 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 6319891
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/1101/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 octombrie 1994
- EUID
- ROONRC.J38/1101/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.1995
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Drăgăşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 9.839 lei
- Angajați (medie)
- 15
- Capitaluri proprii
- -274 mii lei
- Datorii
- 432 mii lei
- Active totale
- 158 mii lei
- Marjă netă
- 0,7%
- Cifră / angajat
- 97 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (273%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 903 mii | 837 mii | 833 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 979 mii | 995 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 4.674 | -57 mii | 36 mii | 40 mii | -107 mii | -83 mii | -306 mii | 41 mii | 143 mii | 12 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.381 | -73 mii | 24 mii | 27 mii | -116 mii | -91 mii | -314 mii | 27 mii | 98 mii | 9.839 |
| Număr mediu de angajați | 22 | 22 | 21 | 22 | 19 | 19 | 18 | 15 | 16 | 15 |
| Active imobilizate | 157 mii | 136 mii | 103 mii | 77 mii | 139 mii | 94 mii | 59 mii | 37 mii | 24 mii | 15 mii |
| Active circulante | 301 mii | 211 mii | 152 mii | 179 mii | 159 mii | 174 mii | 183 mii | 130 mii | 108 mii | 143 mii |
| din care stocuri | 100 mii | 96 mii | 8.951 | 7.405 | 14 mii | 6.422 | 49 mii | 12 mii | 19 mii | 20 mii |
| creanțe | 21 mii | 94 mii | 53 mii | 35 mii | 19 mii | 19 mii | 89 mii | 62 mii | 71 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 176 mii | 16 mii | 85 mii | 131 mii | 121 mii | 144 mii | 40 mii | 50 mii | 13 mii | 101 mii |
| Datorii | 322 mii | 286 mii | 170 mii | 143 mii | 302 mii | 363 mii | 651 mii | 548 mii | 416 mii | 432 mii |
| Capitaluri proprii | 136 mii | 61 mii | 85 mii | 112 mii | -3.303 | -94 mii | -409 mii | -382 mii | -284 mii | -274 mii |
| din care capital subscris vărsat | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 | 230 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 27 din 47 în județul Vâlcea și locul 966 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.
Firme similare din județul Vâlcea
- GUTGAD SRL · Drăgășani1,8 mil lei · 15 ang.
- SERVIMPEX C.I.A. SRL · Râmnicu Vâlcea1,7 mil lei · 8 ang.
- GDG-SUPREM SRL · Băile Olănești1,4 mil lei · 14 ang.
- TOUR ALICE SRL · ***localitatea Negasita***1,4 mil lei · 10 ang.
- CASA SACERDOȚENILOR SRL · Costești1,3 mil lei · 8 ang.
- OFFICINA EXPERT S.R.L. · Călimănești1,2 mil lei · 11 ang.
- CALICIU COMPANY S.R.L. · Horezu1,2 mil lei · 4 ang.
- CEMIN SRL · Călimănești1,1 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 538 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 27835/300/2026/a109.10.2026
îndreptare eroare materială
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 35382/4/202609.10.2026
validare poprire dosar executare nr. 898/2020
Judecătoria Sectorul 4 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4401/62/202602.10.2026
acţiune în constatare CONSTATAREA REZOLUŢIUNII DE DREPT
Tribunalul Brasov · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 1499/105/2023/a529.09.2026
contestaţie
Curtea de Apel Ploiesti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 10385/328/202628.09.2026
validare poprire
Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 38300/94/202624.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 3256/237/202622.09.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Gurahumorului · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 3253/237/202621.09.2026
suspendare provizorie
Judecătoria Gurahumorului · Fond · Civil · calitate: Intimat
- 25300/281/202618.09.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Ploiesti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2986/93/202615.09.2026
concordat preventiv
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 0149 Creșterea altor animale
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre DECO SRL
Care este CUI-ul firmei DECO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DECO SRL este 6319891, iar codul de TVA este RO6319891. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/1101/1994, iar codul EUID este ROONRC.J38/1101/1994.
Unde are sediul DECO SRL?
Sediul social al firmei DECO SRL este în Str. Regele Carol, Municipiul Drăgășani, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DECO SRL?
Activitatea principală a firmei DECO SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DECO SRL?
DECO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DECO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DECO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Drăgășani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DECO SRL?
În 2025, DECO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 9.839 lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DECO SRL plătitoare de TVA?
Da. DECO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.