SELECT CATERING SRL
Str. MOLDOVEI, bl. Q 46, et. 1, ap. 7, Municipiul Oradea, Bihor
A primit finanțare publică (7 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 36 mil lei, profit net 5,1 mil lei, 83 angajați.
Despre SELECT CATERING SRL
SELECT CATERING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2003 cu numărul J2003000736050 și codul unic de înregistrare (CUI) 15514824, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Alte servicii de alimentație n.c.a.” (cod CAEN 5622). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 36 mil lei (+30% față de 2024), un profit net de 5,1 mil lei și 83 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 14,1 mil lei la 36 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15514824
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000736050
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 iunie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000736050
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 17.06.2003
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 36 mil lei
- Profit net
- 5,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 83
- Capitaluri proprii
- 11,2 mil lei
- Datorii
- 7,3 mil lei
- Active totale
- 18,5 mil lei
- Marjă netă
- 14,2%
- Cifră / angajat
- 434 mii lei
+30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 9,4 mil | 12,6 mil | 16,6 mil | 20,5 mil | 13,6 mil | 14,1 mil | 19,2 mil | 23 mil | 27,7 mil | 36 mil |
| Venituri totale | 9,4 mil | 12,7 mil | 16,7 mil | 20,6 mil | 14 mil | 15,5 mil | 20,7 mil | 23,5 mil | 27,7 mil | 36 mil |
| Cheltuieli totale | 9 mil | 12,3 mil | 15,9 mil | 19 mil | 12,5 mil | 13,9 mil | 18,6 mil | 22,1 mil | 25,2 mil | 30,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 406 mii | 436 mii | 734 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,4 mil | 2,5 mil | 5,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 346 mii | 300 mii | 593 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,1 mil | 2,1 mil | 5,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 85 | 109 | 137 | 122 | 87 | 62 | 69 | 67 | 64 | 83 |
| Active imobilizate | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 4,2 mil | 6,1 mil | 7,6 mil | 7,3 mil | 7,3 mil | 10,4 mil | 10,2 mil |
| Active circulante | 883 mii | 805 mii | 2,3 mil | 1,9 mil | 3,4 mil | 4,7 mil | 6,3 mil | 5,9 mil | 3,5 mil | 7,8 mil |
| din care stocuri | 179 mii | 111 mii | 332 mii | 166 mii | 170 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,9 mil |
| creanțe | 361 mii | 425 mii | 953 mii | 1,6 mil | 2,1 mil | 3,5 mil | 5,2 mil | 4,2 mil | 1,2 mil | 5,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 343 mii | 269 mii | 967 mii | 129 mii | 1,2 mil | 147 mii | 51 mii | 51 mii | 256 mii | 78 mii |
| Cheltuieli în avans | 349 mii | 174 mii | 188 mii | 90 mii | 176 mii | 429 mii | 506 mii | 199 mii | 105 mii | 468 mii |
| Datorii | 1,2 mil | 1,4 mil | 3 mil | 3,9 mil | 6,2 mil | 8,3 mil | 7,9 mil | 8,3 mil | 7,9 mil | 7,3 mil |
| Venituri în avans | 397 mii | 313 mii | 302 mii | 204 mii | 838 mii | 198 mii | 1.187 | 50 mii | 22 mii | 22 mii |
| Capitaluri proprii | 1.000 mii | 761 mii | 1,4 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 4,2 mil | 6,3 mil | 5,1 mil | 6 mil | 11,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 6 în județul Bihor și locul 8 din 209 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5622 – Alte servicii de alimentație n.c.a..
Firme similare din județul Bihor
- CASEST PREST S.R.L. · Oradea8,7 mil lei · 30 ang.
- DMX EVENTS SRL · Oradea6,6 mil lei · 17 ang.
- CARAVLAD MARKET S.R.L. · Cihei (com. Sânmartin)2 mil lei · 3 ang.
- RADU'S PUB DELIVERY S.R.L. · Oradea606 mii lei · 3 ang.
- FOODIE FACTORY S.R.L. · Oradea954 lei · 4 ang.
- EDGE CUISINE SRL · Oradea0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 45 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 19333/271/202602.10.2026
contestaţie la executare 4079/2026
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 362/35/202614.08.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. CNSC 2376/C10/2109 din 23.07.2026
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 16168/271/202613.08.2026
contestaţie la executare 3634/E/2026
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 343/35/202610.08.2026
litigiu privind achiziţiile publice Dec 459/CA/15.07.2026 din ds. 213/35/2016
Curtea de Apel Oradea · Revizuire - Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Revizuent
- 311/35/202621.07.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 1986/C3/1972/18.06.2026
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 228/35/202629.05.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 1479/C3/370/11.05.2026
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 220/35/202626.05.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 1374/C1/1028 din 30.04.2026
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 213/35/202622.05.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec.nr. 1373/C9/912 din 30.04.2026
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 193/35/202604.05.2026
Plângere împotriva deciziei CNSC Dec. 1043/C8/879 din 02.04.2026
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Petent
- 2690/177/202516.01.2026
validare poprire
Tribunalul Bihor · Apel · Civil · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5622 – Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
- 1086 Fabricarea preparatelor alimentare omogenizate și alimentelor dietetice
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre SELECT CATERING SRL
Care este CUI-ul firmei SELECT CATERING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SELECT CATERING SRL este 15514824, iar codul de TVA este RO15514824. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000736050, iar codul EUID este ROONRC.J2003000736050.
Unde are sediul SELECT CATERING SRL?
Sediul social al firmei SELECT CATERING SRL este în Str. MOLDOVEI, bl. Q 46, et. 1, ap. 7, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SELECT CATERING SRL?
Activitatea principală a firmei SELECT CATERING SRL este „Alte servicii de alimentație n.c.a.”, cod CAEN 5622. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SELECT CATERING SRL?
SELECT CATERING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SELECT CATERING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0728 *** 328). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SELECT CATERING SRL?
În 2025, SELECT CATERING SRL a raportat o cifră de afaceri de 36 mil lei și un profit net de 5,1 mil lei, cu 83 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SELECT CATERING SRL plătitoare de TVA?
Da. SELECT CATERING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.