Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA28 ani pe piață

SCHEUL SRL

CUI 9968125J1997000701334

Principală, Sat Ciocănești, Comuna Ciocănești, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 168 mii lei, profit net 3.628 lei, 1 angajați.

Despre SCHEUL SRL

SCHEUL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 1997 cu numărul J1997000701334 și codul unic de înregistrare (CUI) 9968125, cu sediul în Ciocănești, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 168 mii lei (-2% față de 2024), un profit net de 3.628 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 146 mii lei la 168 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
9968125
Nr. Registrul Comerțului
J1997000701334
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
13 noiembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997000701334
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
168 mii lei

-2% față de 2024

Profit net
3.628 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
11 mii lei
Datorii
13 mii lei
Active totale
24 mii lei
Marjă netă
2,2%
Cifră / angajat
168 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
050 mii100 mii150 mii200 mii2016: cifra de afaceri 48.001 lei; profit net 5.820 lei20162017: cifra de afaceri 63.104 lei; profit net 7.552 lei20172018: cifra de afaceri 85.229 lei; profit net 1.536 lei20182019: cifra de afaceri 127.888 lei; profit net 1.624 lei20192020: cifra de afaceri 104.426 lei; profit net 3.991 lei20202021: cifra de afaceri 145.623 lei; profit net 7.599 lei20212022: cifra de afaceri 141.569 lei; profit net 4.056 lei20222023: cifra de afaceri 153.864 lei; profit net 2.275 lei20232024: cifra de afaceri 172.304 lei; profit net 3.451 lei20242025: cifra de afaceri 168.360 lei; profit net 3.628 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă48 mii63 mii85 mii128 mii104 mii146 mii142 mii154 mii172 mii168 mii
Venituri totale48 mii63 mii85 mii128 mii105 mii146 mii142 mii154 mii172 mii176 mii
Cheltuieli totale41 mii54 mii82 mii125 mii99 mii137 mii136 mii150 mii167 mii171 mii
Profit / pierdere brută7.0959.4643.1222.9025.3459.0555.4443.5835.1765.122
Profit / pierdere netă5.8207.5521.5361.6243.9917.5994.0562.2753.4513.628
Număr mediu de angajați1111111111
Active circulante13 mii16 mii18 mii22 mii25 mii17 mii15 mii20 mii24 mii24 mii
din care stocuri13 mii14 mii16 mii20 mii24 mii17 mii15 mii20 mii21 mii22 mii
creanțe554554554681127—24—2392.184
casa și conturi la bănci—1.0161.0071.00261316801192.565377
Datorii38 mii33 mii33 mii36 mii35 mii19 mii14 mii16 mii17 mii13 mii
Capitaluri proprii-25 mii-17 mii-16 mii-14 mii-10 mii-2.4151.6413.9167.36711 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 721 din 1.069 în județul Suceava și locul 22.522 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Suceava

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 0142 Creșterea altor bovine
  • 0322 Acvacultura în ape dulci
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre SCHEUL SRL

Care este CUI-ul firmei SCHEUL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SCHEUL SRL este 9968125. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000701334, iar codul EUID este ROONRC.J1997000701334.

Unde are sediul SCHEUL SRL?

Sediul social al firmei SCHEUL SRL este în Principală, Sat Ciocănești, Comuna Ciocănești, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are SCHEUL SRL?

Activitatea principală a firmei SCHEUL SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată SCHEUL SRL?

SCHEUL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 noiembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma SCHEUL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 885). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are SCHEUL SRL?

În 2025, SCHEUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 168 mii lei și un profit net de 3.628 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este SCHEUL SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, SCHEUL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează