SANTEST SRL
Str. DIMITRIE CANTEMIR, Municipiul Oradea, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 785 mii lei, pierdere netă 57 mii lei, 6 angajați.
Despre SANTEST SRL
SANTEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2002 cu numărul J2002000525055 și codul unic de înregistrare (CUI) 14666930, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale” (cod CAEN 8691). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 785 mii lei (-4% față de 2024), o pierdere netă de 57 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 799 mii lei la 785 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 14666930
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002000525055
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 mai 2002
- EUID
- ROONRC.J2002000525055
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 785 mii lei
- Pierdere netă
- 57 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 13 mii lei
- Datorii
- 127 mii lei
- Active totale
- 141 mii lei
- Marjă netă
- -7,3%
- Cifră / angajat
- 131 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 581 mii | 584 mii | 577 mii | 558 mii | 576 mii | 799 mii | 806 mii | 799 mii | 817 mii | 785 mii |
| Venituri totale | 581 mii | 584 mii | 577 mii | 558 mii | 599 mii | 799 mii | 806 mii | 799 mii | 948 mii | 786 mii |
| Cheltuieli totale | 369 mii | 528 mii | 623 mii | 549 mii | 535 mii | 587 mii | 790 mii | 790 mii | 1,1 mil | 820 mii |
| Profit / pierdere brută | 212 mii | 56 mii | -46 mii | 9.578 | 64 mii | 212 mii | 17 mii | 8.671 | -153 mii | -34 mii |
| Profit / pierdere netă | 176 mii | 49 mii | -52 mii | 3.995 | 60 mii | 205 mii | 9.890 | 1.484 | -180 mii | -57 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 11 | 9 | 8 | 6 | 6 | 7 | 8 | 5 | 6 |
| Active imobilizate | 116 mii | 125 mii | 121 mii | 107 mii | 118 mii | 346 mii | 308 mii | 293 mii | 96 mii | 58 mii |
| Active circulante | 66 mii | 113 mii | 125 mii | 147 mii | 193 mii | 182 mii | 262 mii | 335 mii | 76 mii | 83 mii |
| din care stocuri | 5.913 | 15 mii | 35 mii | 33 mii | 6.036 | 10 mii | 115 mii | 207 mii | 23 mii | 11 mii |
| creanțe | 22 mii | 36 mii | 31 mii | 79 mii | 101 mii | 54 mii | 77 mii | 99 mii | 3.315 | 5.684 |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 62 mii | 59 mii | 35 mii | 86 mii | 117 mii | 70 mii | 30 mii | 50 mii | 67 mii |
| Datorii | 77 mii | 84 mii | 144 mii | 149 mii | 131 mii | 185 mii | 217 mii | 274 mii | 94 mii | 127 mii |
| Capitaluri proprii | 105 mii | 154 mii | 102 mii | 106 mii | 180 mii | 343 mii | 353 mii | 354 mii | 79 mii | 13 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 19 în județul Bihor și locul 201 din 341 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8691 – Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale.
Firme similare din județul Bihor
- AVRONA MEDICA SRL · Oradea1,2 mil lei · 10 ang.
- VITAL MEDGYN SRL · Oradea1,1 mil lei · 5 ang.
- GYNLIFE MEDICAL IMPEX SRL · Oradea1 mil lei · 3 ang.
- RAZE IMAGISTIC S.R.L. · Oradea513 mii lei · 1 ang.
- MIHELERDENT S.R.L. · Marghita214 mii lei · 2 ang.
- RADIX LABOR S.R.L. · Salonta185 mii lei · 1 ang.
- RAD FIZ MED CONSULT S.R.L. · Oradea173 mii lei · 1 ang.
- HUMANAMED SRL · Oradea120 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8691 – Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Întrebări frecvente despre SANTEST SRL
Care este CUI-ul firmei SANTEST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SANTEST SRL este 14666930. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002000525055, iar codul EUID este ROONRC.J2002000525055.
Unde are sediul SANTEST SRL?
Sediul social al firmei SANTEST SRL este în Str. DIMITRIE CANTEMIR, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SANTEST SRL?
Activitatea principală a firmei SANTEST SRL este „Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale”, cod CAEN 8691. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SANTEST SRL?
SANTEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 mai 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SANTEST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 548). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SANTEST SRL?
În 2025, SANTEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 785 mii lei și o pierdere netă de 57 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SANTEST SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, SANTEST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.