SADELLI PRODCOM SRL
STR. CETATII, Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor
A primit finanțare publică (9 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 21,9 mil lei, profit net 590 mii lei, 41 angajați.
Despre SADELLI PRODCOM SRL
SADELLI PRODCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 martie 1995 cu numărul J1995000428057 și codul unic de înregistrare (CUI) 7160700, cu sediul în Biharia, județul Bihor. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 21,9 mil lei (-4% față de 2024), un profit net de 590 mii lei și 41 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 21,5 mil lei la 21,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 7160700
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000428057
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 martie 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000428057
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.12.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 21,9 mil lei
- Profit net
- 590 mii lei
- Angajați (medie)
- 41
- Capitaluri proprii
- 28,9 mil lei
- Datorii
- 74,9 mil lei
- Active totale
- 107 mil lei
- Marjă netă
- 2,7%
- Cifră / angajat
- 534 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 23,2 mil | 22,1 mil | 19,4 mil | 15,2 mil | 23,6 mil | 21,5 mil | 22,3 mil | 24,8 mil | 22,7 mil | 21,9 mil |
| Venituri totale | 33,9 mil | 30,6 mil | 28,5 mil | 29,7 mil | 33,4 mil | 24,9 mil | 33,2 mil | 35,6 mil | 37 mil | 37,5 mil |
| Cheltuieli totale | 33,3 mil | 29,9 mil | 25,7 mil | 29,6 mil | 30,7 mil | 24,6 mil | 33,1 mil | 35,6 mil | 36,6 mil | 36,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 635 mii | 719 mii | 2,8 mil | 159 mii | 2,7 mil | 355 mii | 178 mii | 43 mii | 376 mii | 619 mii |
| Profit / pierdere netă | 635 mii | 616 mii | 2,5 mil | 150 mii | 2,7 mil | 300 mii | 178 mii | 43 mii | 355 mii | 590 mii |
| Număr mediu de angajați | 47 | 50 | 48 | 46 | 42 | 33 | 34 | 39 | 41 | 41 |
| Active imobilizate | 33,1 mil | 34,6 mil | 36 mil | 37,3 mil | 39,8 mil | 41,3 mil | 45,1 mil | 44,9 mil | 44,7 mil | 54,1 mil |
| Active circulante | 19,4 mil | 20 mil | 17,1 mil | 23,2 mil | 20,6 mil | 24,8 mil | 33,1 mil | 38,8 mil | 48,4 mil | 52,5 mil |
| din care stocuri | 15,7 mil | 12,7 mil | 10,4 mil | 15,7 mil | 14 mil | 18,5 mil | 27,5 mil | 32,9 mil | 41,1 mil | 44,5 mil |
| creanțe | 3,3 mil | 4,9 mil | 4,5 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 4,4 mil | 3,3 mil | 5 mil | 6,8 mil | 7,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 448 mii | 177 mii | 65 mii | 716 mii | 371 mii | 534 mii | 891 mii | 817 mii | 502 mii | 182 mii |
| Cheltuieli în avans | 91 mii | 75 mii | 48 mii | 103 mii | 122 mii | 150 mii | 195 mii | 390 mii | 354 mii | 329 mii |
| Datorii | 44,6 mil | 41,2 mil | 41,1 mil | 45,8 mil | 43,8 mil | 48,5 mil | 60,5 mil | 67,6 mil | 77,2 mil | 74,9 mil |
| Venituri în avans | 287 mii | 5,1 mil | 1,3 mil | 3,9 mil | 3,1 mil | 4 mil | 4,6 mil | 4,1 mil | 3,5 mil | 3,1 mil |
| Capitaluri proprii | 7,7 mil | 8,3 mil | 10,7 mil | 10,9 mil | 13,6 mil | 13,9 mil | 13,3 mil | 12,3 mil | 12,7 mil | 28,9 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 303 în județul Bihor și locul 214 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Bihor
- HOMEC AGRO SRL · Valea Lui Mihai27,3 mil lei · 3 ang.
- CEREAL CONSTANTIN SRL · Stîncești (com. Buntești)21,8 mil lei · 19 ang.
- ROMINA AGRO IMPEX SRL · Diosig20,8 mil lei · 35 ang.
- AGROSTY SRL · Șuiug (com. Abram)19,3 mil lei · 16 ang.
- EAG AGRICOL 2012 SRL · Oradea15,2 mil lei · 12 ang.
- ERDEI INVEST SRL · Oradea12,4 mil lei · 2 ang.
- ARTIMPLET SRL · Salonta11,4 mil lei · 1 ang.
- ER AGRO GERM SRL · Săcueni10,9 mil lei · 8 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 15530/271/202605.08.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 15534/271/202605.08.2026
revendicare imobiliară
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 14597/271/202622.07.2026
plângere contravenţională PLOC 0187911
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Petent
- 37818/299/202616.07.2026
pretenţii 121252,49 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 87/35/202623.02.2026
anulare act administrativ Pv 1379/27.06.2023, Dec. 22196/17.08.2023
Curtea de Apel Oradea · Contestaţie în anulare - Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Contestator Reclamant
- 3085/111/202327.08.2025
anulare act administrativ
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 6354/271/202429.03.2024
pretenţii
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 2565/111/202318.10.2023
suspendare executare act administrativ Proces-verbal nr. 1379/27.06.2023
Curtea de Apel Oradea · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 3085/111/202323.08.2023
anulare act administrativ PV.1379/27.06.2023
Tribunalul Bihor · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 14431/271/202322.08.2023
radiere ipoteca
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 8292 Activități de ambalare
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre SADELLI PRODCOM SRL
Care este CUI-ul firmei SADELLI PRODCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei SADELLI PRODCOM SRL este 7160700, iar codul de TVA este RO7160700. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000428057, iar codul EUID este ROONRC.J1995000428057.
Unde are sediul SADELLI PRODCOM SRL?
Sediul social al firmei SADELLI PRODCOM SRL este în STR. CETATII, Sat Biharia, Comuna Biharia, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are SADELLI PRODCOM SRL?
Activitatea principală a firmei SADELLI PRODCOM SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 32 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată SADELLI PRODCOM SRL?
SADELLI PRODCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 martie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma SADELLI PRODCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 080). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are SADELLI PRODCOM SRL?
În 2025, SADELLI PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 21,9 mil lei și un profit net de 590 mii lei, cu 41 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este SADELLI PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. SADELLI PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Biharia
- Firme cu CAEN 0111 din județul Bihor
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Bihor
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Bihor
- Beneficiari de fonduri din județul Bihor
- Compară SADELLI PRODCOM SRL cu alte firme