RISTORE SRL
Str. ANA IPATESCU, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 320 mii lei, profit net 1.053 lei, 1 angajați.
Despre RISTORE SRL
RISTORE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2001 cu numărul J2001000242296 și codul unic de înregistrare (CUI) 13786920, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 320 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 1.053 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 316 mii lei la 320 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 13786920
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001000242296
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 martie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001000242296
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.04.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 320 mii lei
- Profit net
- 1.053 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -93 mii lei
- Datorii
- 153 mii lei
- Active totale
- 59 mii lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 320 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (257%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 196 mii | 218 mii | 233 mii | 283 mii | 291 mii | 316 mii | 332 mii | 304 mii | 333 mii | 320 mii |
| Venituri totale | 196 mii | 218 mii | 234 mii | 283 mii | 291 mii | 317 mii | 332 mii | 304 mii | 338 mii | 342 mii |
| Cheltuieli totale | 184 mii | 222 mii | 238 mii | 293 mii | 286 mii | 306 mii | 331 mii | 314 mii | 337 mii | 335 mii |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | -3.882 | -3.870 | -9.576 | 5.572 | 11 mii | 740 | -11 mii | 531 | 6.454 |
| Profit / pierdere netă | 5.530 | -8.366 | -6.215 | -12 mii | 3.595 | 8.085 | -2.635 | -14 mii | -4.537 | 1.053 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 2.059 | 1.471 | 2.186 | 90 mii | 71 mii | 53 mii | 35 mii |
| Active circulante | 32 mii | 27 mii | 31 mii | 29 mii | 42 mii | 53 mii | 62 mii | 58 mii | 45 mii | 24 mii |
| din care stocuri | 31 mii | 27 mii | 31 mii | 28 mii | 39 mii | 49 mii | 57 mii | 53 mii | 38 mii | 18 mii |
| creanțe | 714 | — | 296 | 414 | 393 | 3.114 | 1.801 | 1.627 | 4.046 | 3.121 |
| casa și conturi la bănci | 152 | 457 | 144 | 456 | 2.641 | 1.095 | 3.653 | 3.618 | 2.982 | 2.771 |
| Cheltuieli în avans | 399 | 396 | 185 | 368 | 679 | 726 | 1.894 | 2.063 | 1.478 | 425 |
| Datorii | 90 mii | 94 mii | 104 mii | 116 mii | 126 mii | 130 mii | 230 mii | 222 mii | 194 mii | 153 mii |
| Capitaluri proprii | -58 mii | -67 mii | -73 mii | -85 mii | -82 mii | -73 mii | -76 mii | -90 mii | -95 mii | -93 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 635 din 1.386 în județul Prahova și locul 16.202 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Prahova
- TEOALIS SRL · Ploiești322 mii lei · 1 ang.
- FIAL COMTRANS SRL · Ploiești321 mii lei · 1 ang.
- NIȚĂ ANA & VIO IMPEX SRL · Florești320 mii lei · 2 ang.
- VALAH SRL · Azuga319 mii lei · 3 ang.
- VLADIS RETAIL MARKET S.R.L. · Câmpina319 mii lei · 1 ang.
- INTERNATIONAL CRETOIU SNC · Ploiești319 mii lei · 2 ang.
- ENOLA SERV SRL · Ploiești318 mii lei · 2 ang.
- COBRA ART SOLUTIONS SRL · Ploiești318 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
Întrebări frecvente despre RISTORE SRL
Care este CUI-ul firmei RISTORE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RISTORE SRL este 13786920, iar codul de TVA este RO13786920. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000242296, iar codul EUID este ROONRC.J2001000242296.
Unde are sediul RISTORE SRL?
Sediul social al firmei RISTORE SRL este în Str. ANA IPATESCU, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RISTORE SRL?
Activitatea principală a firmei RISTORE SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată RISTORE SRL?
RISTORE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RISTORE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 368). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RISTORE SRL?
În 2025, RISTORE SRL a raportat o cifră de afaceri de 320 mii lei și un profit net de 1.053 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RISTORE SRL plătitoare de TVA?
Da. RISTORE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.