RADASOFT SRL
Str. CONSTANTIN NOICA, ap. 23, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 361 mii lei, profit net 170 mii lei, 1 angajați.
Despre RADASOFT SRL
RADASOFT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2011 cu numărul J2011002386120 și codul unic de înregistrare (CUI) 29137724, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 361 mii lei (-64% față de 2024), un profit net de 170 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 552 mii lei la 361 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 noiembrie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29137724
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011002386120
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 septembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011002386120
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 27.11.2013
din 27.11.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 361 mii lei
- Profit net
- 170 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 170 mii lei
- Datorii
- 40 mii lei
- Active totale
- 211 mii lei
- Marjă netă
- 47,1%
- Cifră / angajat
- 361 mii lei
-64% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 64% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 235 mii | 233 mii | 350 mii | 445 mii | 463 mii | 552 mii | 708 mii | 1,4 mil | 993 mii | 361 mii |
| Venituri totale | 235 mii | 233 mii | 356 mii | 445 mii | 463 mii | 552 mii | 717 mii | 1,4 mil | 993 mii | 376 mii |
| Cheltuieli totale | 53 mii | 46 mii | 154 mii | 199 mii | 173 mii | 185 mii | 248 mii | 261 mii | 256 mii | 196 mii |
| Profit / pierdere brută | 182 mii | 187 mii | 202 mii | 246 mii | 290 mii | 367 mii | 469 mii | 1,1 mil | 737 mii | 181 mii |
| Profit / pierdere netă | 175 mii | 180 mii | 198 mii | 241 mii | 285 mii | 361 mii | 462 mii | 1,1 mil | 708 mii | 170 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 42 mii | 16 mii | 4.506 | 2.636 | 6.715 | 254 mii | 189 mii | 125 mii | 69 mii | 7.913 |
| Active circulante | 194 mii | 218 mii | 242 mii | 288 mii | 347 mii | 293 mii | 425 mii | 1,1 mil | 714 mii | 202 mii |
| creanțe | 140 mii | 123 mii | 160 mii | 194 mii | 164 mii | 251 mii | 420 mii | 889 mii | 707 mii | 162 mii |
| casa și conturi la bănci | 54 mii | 95 mii | 83 mii | 94 mii | 183 mii | 43 mii | 4.621 | 196 mii | 7.441 | 40 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.914 | 632 | 66 | 418 | 406 | 18 mii | 13 mii | 1.970 | 205 | 222 |
| Datorii | 63 mii | 54 mii | 49 mii | 49 mii | 68 mii | 204 mii | 164 mii | 113 mii | 75 mii | 40 mii |
| Capitaluri proprii | 175 mii | 180 mii | 198 mii | 242 mii | 286 mii | 361 mii | 462 mii | 1,1 mil | 708 mii | 170 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.054 din 1.994 în județul Cluj și locul 6.734 din 14.289 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- UNCANNY SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca362 mii lei · 1 ang.
- GRN IT SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca362 mii lei · 1 ang.
- NETGEN DEVELOPMENT S.R.L. · Cluj-Napoca362 mii lei · 1 ang.
- AESIR TECHNOLOGY SRL · Cluj-Napoca361 mii lei · 1 ang.
- SOLID IT CONSULTING SRL · Cluj-Napoca361 mii lei · 1 ang.
- C&P STUDIO S.R.L. · Cluj-Napoca361 mii lei · 1 ang.
- CREW HARBOR S.R.L. · Cluj-Napoca360 mii lei · 1 ang.
- OPEN SOFTWARE YARD S.R.L. · Cluj-Napoca360 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre RADASOFT SRL
Care este CUI-ul firmei RADASOFT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei RADASOFT SRL este 29137724, iar codul de TVA este RO29137724. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011002386120, iar codul EUID este ROONRC.J2011002386120.
Unde are sediul RADASOFT SRL?
Sediul social al firmei RADASOFT SRL este în Str. CONSTANTIN NOICA, ap. 23, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are RADASOFT SRL?
Activitatea principală a firmei RADASOFT SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210.
Când a fost înființată RADASOFT SRL?
RADASOFT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma RADASOFT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 785). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are RADASOFT SRL?
În 2025, RADASOFT SRL a raportat o cifră de afaceri de 361 mii lei și un profit net de 170 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este RADASOFT SRL plătitoare de TVA?
Da. RADASOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 noiembrie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.