QUALITY ESSENTIALS S.R.L.
PĂDURII, bl. M12, ap. 10, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 261 mii lei, profit net 188 mii lei, 1 angajați.
Despre QUALITY ESSENTIALS S.R.L.
QUALITY ESSENTIALS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2022 cu numărul J12/4357/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 46499244, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 261 mii lei (+22% față de 2024), un profit net de 188 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 83 mii lei la 261 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 46499244
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/4357/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 iulie 2022
- EUID
- ROONRC.J12/4357/2022
- Cod poștal
- 400364
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 261 mii lei
- Profit net
- 188 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 188 mii lei
- Datorii
- 6.275 lei
- Active totale
- 195 mii lei
- Marjă netă
- 72,3%
- Cifră / angajat
- 261 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 83 mii | 238 mii | 213 mii | 261 mii |
| Venituri totale | 84 mii | 239 mii | 214 mii | 261 mii |
| Cheltuieli totale | 3.262 | 47 mii | 55 mii | 65 mii |
| Profit / pierdere brută | 81 mii | 192 mii | 158 mii | 196 mii |
| Profit / pierdere netă | 79 mii | 189 mii | 152 mii | 188 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 80 mii | 193 mii | 158 mii | 195 mii |
| creanțe | 32 mii | 129 mii | 104 mii | 137 mii |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 64 mii | 54 mii | 58 mii |
| Datorii | 967 | 4.101 | 5.660 | 6.275 |
| Capitaluri proprii | 79 mii | 189 mii | 152 mii | 188 mii |
| din care capital subscris vărsat | 20 | 20 | 20 | 20 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 780 din 1.268 în județul Cluj și locul 4.544 din 8.294 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- PURA VIDA QUALITY S.R.L. · Cluj-Napoca263 mii lei · 1 ang.
- HERMES IT SRL · Cluj-Napoca262 mii lei · 2 ang.
- ZIRAX SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca262 mii lei · 1 ang.
- STEJARUL PUFOS S.R.L. · Cluj-Napoca261 mii lei · 1 ang.
- KASPUS PM S.R.L. · Cluj-Napoca261 mii lei · 1 ang.
- OM TECH SOLUTIONS SRL · Cluj-Napoca261 mii lei · 1 ang.
- TESTCASE SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca260 mii lei · 1 ang.
- PLUTO DIGITAL LABS S.R.L. · Cluj-Napoca259 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre QUALITY ESSENTIALS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei QUALITY ESSENTIALS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei QUALITY ESSENTIALS S.R.L. este 46499244. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4357/2022, iar codul EUID este ROONRC.J12/4357/2022.
Unde are sediul QUALITY ESSENTIALS S.R.L.?
Sediul social al firmei QUALITY ESSENTIALS S.R.L. este în PĂDURII, bl. M12, ap. 10, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400364, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are QUALITY ESSENTIALS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei QUALITY ESSENTIALS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată QUALITY ESSENTIALS S.R.L.?
QUALITY ESSENTIALS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma QUALITY ESSENTIALS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 102). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are QUALITY ESSENTIALS S.R.L.?
În 2025, QUALITY ESSENTIALS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 261 mii lei și un profit net de 188 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este QUALITY ESSENTIALS S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, QUALITY ESSENTIALS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.