POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
Borhanciului, bl. 1D, et. 2, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 455 mii lei, profit net 329 mii lei, 1 angajați.
Despre POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2023 cu numărul J2023001569125 și codul unic de înregistrare (CUI) 47948481, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 455 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 329 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 340 mii lei la 455 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 47948481
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023001569125
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 aprilie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023001569125
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2024
din 01.02.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 455 mii lei
- Profit net
- 329 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 329 mii lei
- Datorii
- 24 mii lei
- Active totale
- 353 mii lei
- Marjă netă
- 72,3%
- Cifră / angajat
- 455 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 340 mii | 525 mii | 455 mii |
| Venituri totale | 349 mii | 587 mii | 470 mii |
| Cheltuieli totale | 46 mii | 393 mii | 128 mii |
| Profit / pierdere brută | 303 mii | 195 mii | 342 mii |
| Profit / pierdere netă | 300 mii | 181 mii | 329 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 307 mii | 403 mii | 352 mii |
| creanțe | 31 mii | 53 mii | 333 mii |
| casa și conturi la bănci | 275 mii | 351 mii | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.386 |
| Datorii | 6.826 | 8.561 | 24 mii |
| Capitaluri proprii | 300 mii | 395 mii | 329 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 783 din 1.994 în județul Cluj și locul 5.072 din 14.289 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- DATA SERVICES DZ S.R.L. · Cluj-Napoca455 mii lei · 1 ang.
- CMA SOFT SISTEMS S.R.L. · Cluj-Napoca454 mii lei · 1 ang.
- MONSTER LYNX TECHNOLOGIES S.R.L. · Florești454 mii lei · 1 ang.
- INNOGRID SOLUTIONS S.R.L. · Dej454 mii lei · 1 ang.
- CONTROLVISION S.R.L. · Sânnicoara (com. Apahida)453 mii lei · 1 ang.
- DZSOFT S.R.L. · Cluj-Napoca453 mii lei · 1 ang.
- CASHCONTROL SRL · Cluj-Napoca453 mii lei · 1 ang.
- MUSCAN INTEGRATED SOLUTIONS S.R.L. · Baciu453 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Întrebări frecvente despre POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este 47948481, iar codul de TVA este RO47948481. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023001569125, iar codul EUID este ROONRC.J2023001569125.
Unde are sediul POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
Sediul social al firmei POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este în Borhanciului, bl. 1D, et. 2, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 aprilie 2023, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 985). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.?
În 2025, POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 455 mii lei și un profit net de 329 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. POWERDEV SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.