Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare26 ani pe piață

POOL CONTROL SRL

CUI 13318716J05/672/2000

Str. SPORTULUI, Municipiul Oradea, Bihor

În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 24 mii lei, 11 angajați.

Despre POOL CONTROL SRL

POOL CONTROL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2000 cu numărul J05/672/2000 și codul unic de înregistrare (CUI) 13318716, cu sediul în Oradea, județul Bihor. Activitatea principală este „Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic” (cod CAEN 2221). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (-18% față de 2024), un profit net de 24 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
13318716
Nr. Registrul Comerțului
J05/672/2000
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 august 2000
EUID
ROONRC.J05/672/2000
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.09.2000

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,1 mil lei

-18% față de 2024

Profit net
24 mii lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
411 mii lei
Datorii
1,3 mil lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
1,1%
Cifră / angajat
194 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 838.227 lei; profit net 19.911 lei20162017: cifra de afaceri 1.049.197 lei; profit net 28.035 lei20172018: cifra de afaceri 1.073.890 lei; profit net 33.660 lei20182019: cifra de afaceri 1.046.476 lei; profit net 37.792 lei20192020: cifra de afaceri 1.827.725 lei; profit net 55.771 lei20202021: cifra de afaceri 1.453.025 lei; profit net 32.759 lei20212022: cifra de afaceri 2.200.708 lei; profit net 10.136 lei20222023: cifra de afaceri 2.515.720 lei; profit net 750.515 lei20232024: cifra de afaceri 2.599.969 lei; profit net 20.557 lei20242025: cifra de afaceri 2.132.738 lei; profit net 24.098 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă838 mii1 mil1,1 mil1 mil1,8 mil1,5 mil2,2 mil2,5 mil2,6 mil2,1 mil
Venituri totale858 mii1 mil1,1 mil1,1 mil1,7 mil1,7 mil2,2 mil3,3 mil2,6 mil2,4 mil
Cheltuieli totale835 mii1 mil1,1 mil1,1 mil1,7 mil1,6 mil2,1 mil2,6 mil2,6 mil2,4 mil
Profit / pierdere brută24 mii39 mii44 mii48 mii70 mii45 mii30 mii783 mii24 mii31 mii
Profit / pierdere netă20 mii28 mii34 mii38 mii56 mii33 mii10 mii751 mii21 mii24 mii
Număr mediu de angajați791010—11118911
Active imobilizate246 mii226 mii216 mii280 mii257 mii331 mii366 mii147 mii199 mii228 mii
Active circulante747 mii886 mii719 mii893 mii939 mii1,3 mil1,3 mil2,1 mil1,2 mil1,4 mil
din care stocuri361 mii329 mii370 mii489 mii508 mii910 mii893 mii723 mii428 mii716 mii
creanțe386 mii350 mii348 mii373 mii376 mii334 mii350 mii1,3 mil230 mii417 mii
casa și conturi la bănci37207 mii23031 mii54 mii67 mii25 mii96 mii556 mii301 mii
Cheltuieli în avans3.6601.5981.2091.371——3.9084.9582.49211 mii
Datorii714 mii730 mii592 mii791 mii758 mii1,2 mil1,2 mil1,4 mil814 mii1,3 mil
Venituri în avans—73 mii330330——————
Provizioane————————5.452—
Capitaluri proprii283 mii311 mii344 mii382 mii438 mii471 mii481 mii845 mii596 mii411 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 10 în județul Bihor și locul 138 din 252 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2221 – Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic.

Firme similare din județul Bihor

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2221 – Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic

  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre POOL CONTROL SRL

Care este CUI-ul firmei POOL CONTROL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei POOL CONTROL SRL este 13318716, iar codul de TVA este RO13318716. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/672/2000, iar codul EUID este ROONRC.J05/672/2000.

Unde are sediul POOL CONTROL SRL?

Sediul social al firmei POOL CONTROL SRL este în Str. SPORTULUI, Municipiul Oradea, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are POOL CONTROL SRL?

Activitatea principală a firmei POOL CONTROL SRL este „Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic”, cod CAEN 2221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată POOL CONTROL SRL?

POOL CONTROL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2000, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma POOL CONTROL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0259 *** 780). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are POOL CONTROL SRL?

În 2025, POOL CONTROL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 24 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este POOL CONTROL SRL plătitoare de TVA?

Da. POOL CONTROL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează