PLATFORMER S.R.L.
BORHANCIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 470 mii lei, profit net 402 mii lei, 1 angajați.
Despre PLATFORMER S.R.L.
PLATFORMER S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2022 cu numărul J12/4062/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 46421172, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 470 mii lei (-14% față de 2024), un profit net de 402 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 410 mii lei la 470 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 46421172
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/4062/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2022
- EUID
- ROONRC.J12/4062/2022
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.01.2023
din 01.01.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 470 mii lei
- Profit net
- 402 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 403 mii lei
- Datorii
- 45 mii lei
- Active totale
- 448 mii lei
- Marjă netă
- 85,6%
- Cifră / angajat
- 470 mii lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 410 mii | 615 mii | 544 mii | 470 mii |
| Venituri totale | 411 mii | 616 mii | 554 mii | 471 mii |
| Cheltuieli totale | 31 mii | 77 mii | 76 mii | 55 mii |
| Profit / pierdere brută | 380 mii | 539 mii | 478 mii | 416 mii |
| Profit / pierdere netă | 376 mii | 533 mii | 464 mii | 402 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 4.413 |
| Active circulante | 379 mii | 540 mii | 568 mii | 426 mii |
| din care stocuri | 9.379 | 9.407 | 9.408 | 9.408 |
| creanțe | 160 mii | 208 mii | 358 mii | 407 mii |
| casa și conturi la bănci | 209 mii | 323 mii | 200 mii | 9.470 |
| Cheltuieli în avans | 2.688 | — | — | 17 mii |
| Datorii | 5.434 | 6.807 | 7.718 | 45 mii |
| Capitaluri proprii | 376 mii | 533 mii | 560 mii | 403 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 367 din 1.273 în județul Cluj și locul 2.115 din 8.301 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- CODE REMIX SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Cluj-Napoca473 mii lei · 1 ang.
- SBA TECH SOLUTIONS S.R.L. · Dezmir (com. Apahida)471 mii lei · 1 ang.
- KELNET GROUP INTERNATIONAL SRL · Cluj-Napoca471 mii lei · 2 ang.
- IWOMM SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca470 mii lei · 1 ang.
- UNLIMITED DEVELOPMENT S.R.L. · Dej470 mii lei · 1 ang.
- MAXVISION SOFTWARE SRL · Cluj-Napoca469 mii lei · 1 ang.
- SOFTWARE ADVISERS NETWORK S.R.L. · Florești468 mii lei · 1 ang.
- FLORIBO PRODCOM SRL · Cluj-Napoca467 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre PLATFORMER S.R.L.
Care este CUI-ul firmei PLATFORMER S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei PLATFORMER S.R.L. este 46421172, iar codul de TVA este RO46421172. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4062/2022, iar codul EUID este ROONRC.J12/4062/2022.
Unde are sediul PLATFORMER S.R.L.?
Sediul social al firmei PLATFORMER S.R.L. este în BORHANCIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are PLATFORMER S.R.L.?
Activitatea principală a firmei PLATFORMER S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată PLATFORMER S.R.L.?
PLATFORMER S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma PLATFORMER S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 764). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are PLATFORMER S.R.L.?
În 2025, PLATFORMER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 470 mii lei și un profit net de 402 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este PLATFORMER S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. PLATFORMER S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.