OTT WEB S.R.L.
STOLNICENI, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 477 mii lei, profit net 291 mii lei, 2 angajați.
Despre OTT WEB S.R.L.
OTT WEB S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2013 cu numărul J38/460/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32156750, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 477 mii lei (+30% față de 2024), un profit net de 291 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 112 mii lei la 477 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024.
Date de identificare
- CUI
- 32156750
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/460/2013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 august 2013
- EUID
- ROONRC.J38/460/2013
- Cod poștal
- 240484
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 477 mii lei
- Profit net
- 291 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 291 mii lei
- Datorii
- 140 mii lei
- Active totale
- 431 mii lei
- Marjă netă
- 61%
- Cifră / angajat
- 238 mii lei
+30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8.338 | 8.830 | — | — | 112 mii | 164 mii | 27 mii | — | 366 mii | 477 mii |
| Venituri totale | 8.338 | 8.830 | 0 | — | 112 mii | 164 mii | 27 mii | — | 497 mii | 477 mii |
| Cheltuieli totale | 4.227 | 2.198 | 590 | — | 4.247 | 55 mii | 17 mii | 28 mii | 322 mii | 180 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.111 | 6.632 | -590 | 0 | 107 mii | 109 mii | 10 mii | -28 mii | 175 mii | 297 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.861 | 6.366 | -590 | 0 | 104 mii | 106 mii | 9.219 | -28 mii | 160 mii | 291 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 6.700 | 6.700 | 6.700 | 6.700 | 6.700 | 6.700 | 6.700 | 256 mii | 160 mii | 111 mii |
| Active circulante | 3.969 | 1.582 | 1.005 | 1.072 | 110 mii | 191 mii | 20 mii | 4.757 | 109 mii | 321 mii |
| din care stocuri | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.392 |
| creanțe | 19 | 5 | — | 67 | 51 mii | 118 | 101 | 109 | 62 mii | 259 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.950 | 577 | 5 | 5 | 58 mii | 190 mii | 19 mii | 3.648 | 46 mii | 60 mii |
| Datorii | 13 mii | 4.551 | 4.564 | 4.631 | 9.742 | 5.639 | 21 mii | 283 mii | 130 mii | 140 mii |
| Capitaluri proprii | -2.635 | 3.731 | 3.141 | 3.141 | 107 mii | 192 mii | 6.316 | -22 mii | 138 mii | 291 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 81 în județul Vâlcea și locul 2.031 din 8.295 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Vâlcea
- QUICK LEAP S.R.L. · Râmnicu Vâlcea487 mii lei · 1 ang.
- ASTECH SOFT S.R.L. · Râmnicu Vâlcea473 mii lei · 2 ang.
- ARRADESIGN S.R.L. · Olteni (com. Bujoreni)469 mii lei · 1 ang.
- VIVERE-DALLY S.R.L. · Râmnicu Vâlcea454 mii lei · 1 ang.
- DAGUS SOLUTIONS SYSTEMS S.R.L. · Sat Golotreni, Oraș Brezoi454 mii lei · 1 ang.
- CREATIVE CODING SRL · Priporu (com. Vlădești)428 mii lei · 1 ang.
- AVIATO CODE S.R.L. · Mateești427 mii lei · 1 ang.
- SECRETCODE S.R.L. · Sânbotin (com. Dăești)418 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre OTT WEB S.R.L.
Care este CUI-ul firmei OTT WEB S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OTT WEB S.R.L. este 32156750, iar codul de TVA este RO32156750. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/460/2013, iar codul EUID este ROONRC.J38/460/2013.
Unde are sediul OTT WEB S.R.L.?
Sediul social al firmei OTT WEB S.R.L. este în STOLNICENI, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, cod poștal 240484, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are OTT WEB S.R.L.?
Activitatea principală a firmei OTT WEB S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată OTT WEB S.R.L.?
OTT WEB S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 august 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma OTT WEB S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 938). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are OTT WEB S.R.L.?
În 2025, OTT WEB S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 477 mii lei și un profit net de 291 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este OTT WEB S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. OTT WEB S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2024. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.