Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare7 ani pe piață

OPM PROJECT CONSULT S.R.L.

CUI 40469074J2019000723402

TELEAJEN, et. 3, ap. 14, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 619 mii lei, profit net 107 mii lei, 1 angajați.

Despre OPM PROJECT CONSULT S.R.L.

OPM PROJECT CONSULT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2019 cu numărul J2019000723402 și codul unic de înregistrare (CUI) 40469074, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 619 mii lei (+44% față de 2024), un profit net de 107 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 294 mii lei la 619 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
40469074
Nr. Registrul Comerțului
J2019000723402
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000723402
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2023

TVA la încasare
Da

din 01.04.2024

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
619 mii lei

+44% față de 2024

Profit net
107 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
497 mii lei
Datorii
190 mii lei
Active totale
687 mii lei
Marjă netă
17,2%
Cifră / angajat
619 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0200 mii400 mii600 mii800 mii2019: cifra de afaceri 227.032 lei; profit net 202.885 lei20192020: cifra de afaceri 221.450 lei; profit net 210.662 lei20202021: cifra de afaceri 294.129 lei; profit net 279.504 lei20212022: cifra de afaceri 283.869 lei; profit net 200.774 lei20222023: cifra de afaceri 451.192 lei; profit net 298.575 lei20232024: cifra de afaceri 429.585 lei; profit net 198.409 lei20242025: cifra de afaceri 619.444 lei; profit net 106.736 lei2025
Indicator (lei)2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă227 mii221 mii294 mii284 mii451 mii430 mii619 mii
Venituri totale227 mii221 mii294 mii284 mii451 mii430 mii619 mii
Cheltuieli totale17 mii4.3165.80176 mii148 mii225 mii500 mii
Profit / pierdere brută210 mii217 mii288 mii207 mii303 mii204 mii119 mii
Profit / pierdere netă203 mii211 mii280 mii201 mii299 mii198 mii107 mii
Număr mediu de angajați——11111
Active imobilizate————57 mii112 mii128 mii
Active circulante258 mii457 mii737 mii478 mii651 mii622 mii559 mii
din care stocuri———7.0465.5405.5587.408
creanțe232 mii340 mii636 mii464 mii272 mii108 mii535 mii
casa și conturi la bănci26 mii116 mii101 mii6.370374 mii508 mii16 mii
Datorii55 mii43 mii44 mii57 mii114 mii143 mii190 mii
Capitaluri proprii203 mii414 mii693 mii421 mii594 mii591 mii497 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.

Întrebări frecvente despre OPM PROJECT CONSULT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei OPM PROJECT CONSULT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei OPM PROJECT CONSULT S.R.L. este 40469074, iar codul de TVA este RO40469074. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000723402, iar codul EUID este ROONRC.J2019000723402.

Unde are sediul OPM PROJECT CONSULT S.R.L.?

Sediul social al firmei OPM PROJECT CONSULT S.R.L. este în TELEAJEN, et. 3, ap. 14, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are OPM PROJECT CONSULT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei OPM PROJECT CONSULT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată OPM PROJECT CONSULT S.R.L.?

OPM PROJECT CONSULT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.

Cum pot contacta firma OPM PROJECT CONSULT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru OPM PROJECT CONSULT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are OPM PROJECT CONSULT S.R.L.?

În 2025, OPM PROJECT CONSULT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 619 mii lei și un profit net de 107 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este OPM PROJECT CONSULT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. OPM PROJECT CONSULT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/40469074

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează